Egy ciklus belülről – Értékelés augusztusról 1.rész

Day 1,022, 16:22 Published in Hungary Hungary by vasmegye

Üdv mindenki.

Na ez a a cikksorozat, melynek az elejét már a ciklus előtt, miniszterjelöltségem elején meg szerettem volna írni, de valahogy nem vitt rá a lélek, majd aztán nem jutott rá idő. Most, hogy kissé több időm jut ismét az újságírásra, ideje visszanézni az elmúlt hónapbeli teljesítményemet.

A következő szempontok szerint osztályozom teljesítményem: Információszerzés, Külfölddel való kapcsolattartás és tárgyalások, Külügyminisztériumi felsővezetéssel, valamint az állami felsővezetéssel való kommunikáció, Kritikus helyzetek kezelése, Külföldi propaganda, TOkkal kapcsolatos tennivalók, Tájékoztatás a nép felé, Egyebek.

Ma az első részt olvashatjátok.

1, Információszerzés:

A véleményem szerint a teljes külügyi munka alapja a friss és releváns információ. Enélkül tévútra menne az összes általam felsorolt tényező, vagy egész egyszerűen nem is lehetne mást csinálni, mint üldögélni a #kulugy szobában és beszélgetni a bent ülőkkel.
A külügy számára az elsődleges információforrás a sajtófigyelők és a nagykövetek által beérkezett jelentéseket jelenti, ám bárhonnan érkezhet információ: akár a #kulugy szobába belinkelt cikktől kezdve a phx csatikon szerzett infón át egy akár ellenséges ország nyílt csatiján elhangzott félmondatig. Azonban mindegyik információ hitelességét vizsgálni kell. De maradjunk az elsődleges információforrásoknál, a sajtófigyelők és a nagykövetek által leadott jelentések ügyénél.

A helyzet ismertetése előtt szeretném utólagos köszönetem kifejezni Lisztes és kodi07, a Lisztes-kormány külügyi államtitkára felé, amiért engedélyezték a külügyi dokumentumokba való idő előtti betekintést, valamint Tomi_ur, a régi magyar erepes fórum egyik adminja felé is, amiért megfelelő státusz megadásával betekintést nyerhettem a Külügyminisztérium topik megfelelő altopikjaiba.

Igen, idő előtti, mivel Ipathtől én már július 20-án felkérést kaptam a külügyminiszteri cím betöltésére. 3 nap gondolkodási idő után – a hasonló felkérésekre jellemző eddigi elutasító magatartásom feladva - igent mondtam neki, ám ezzel mindenképp szükségét éreztem a külügyminisztérium belső helyzetének áttekintésére, mivel azelőtt másfél hónappal lemondtam minden külügyi tisztségemről, tehát kívülről, teljesen új emberként érkeztem a minisztérium élére. Ha augusztus 6-án kapom meg csak a hozzáférést, akkor az így is tekintélyes reagálási időm még hosszabbá vált volna, mely az RL és az erep közti időfaktor ismeretében meglehetősen rossz hír lett volna. (Aki nem érti: 1 hónap erep=min 4 év RL.) Így viszont fel tudtam készülni arra, amit a tapasztaltak alapján a legfőbb célomnak jelöltem ki: a nagyköveti és sajtófigyelői hírlánc újraépítésére.

A helyzet ugyanis a következő volt: Singollo, a Lisztes-kormány külügyminiszterének inaktívvá válása összeroppantotta az amúgy is törékeny külügyi rendszert, melyet így is megtépázott a v2 és a nyár okozta IRL sokk. Ez a következőket jelenti: nagyköveti szinten a fórumra, mely a jelentése színhelye volt egészen addig, egész júliusban 3 jelentés érkezett, ebből egy még a Rhual-kormány utolsó napjaiban, egy a Lisztes-kormány első hetében, az utolsó pedig két nappal az Ipath-felkérés előtt, július 18-án AThompson lengyelországi nagykövet által, utána több nem. (Aki nem hiszi, kérdezze meg egy minimum nagyköveti státusszal rendelkező fórumra regisztrált haverját.) Pedig még két hét hátra volt Lisztes mandátumából. Sajtófigyelői szinten kissé jobb a helyzet: Lisztes regnálása alatt 24 jelentés érkezett, ebből 11 a már említett AThompsoné, aki jelentéseit a délkelet-ázsiai országokkal kapcsolatban jegyezte. Azért ez a 24 se a külügy dicsőségfalára felírandó.

Ezzel a háttérrel futottam neki a ciklusnak (a nagykövetek annyira inaktívak voltak, hogy a nagykövetek felügyeletére nem került államtitkár kinevezésre, így minden nagykövetet én felügyeltem). Mivel már ismertem a részleteket, könnyebben tudtam nekiállni a probléma megoldásának. A ciklus első napjaiban minden, a külügy adatbázisában megtalálható nagykövet és sajtós, akivel előzetesen én vagy segítőim nem beszéltek, ingame PMet kapott arról, hogy nyilatkozzon külügybeli munkájának folytatásáról. (Kivételt képeztek az inaktív sajtósok, illetve adminisztrációs hiba így is előfordult.) A válaszok befutása kissé elhúzódott, emiatt sikerült csak a ciklus 11. napján kiadni a toborzó közlönyt, melynek hatásaként végül 3 új követet és 4 új sajtóst köszönhettünk a külügy alkalmazásában. (Az újak aktivitása teljesen változó volt: volt, aki jelentkezett és utána nem láttuk, volt, aki kitűnően teljesített a felvételét követően.) A követelményrendszer is megváltozott: a régi fórum használata befejezésre került, mivel túlságosan is egyhangú volt már a funkciója, csak a külügyesek jártak arra, ezzel az arra való regisztráció és be- és kilépegetés megspórolásra került. A ciklusban befutott jelentések rajtam keresztül kerültek egy google dokumentumba, amelyhez hasonló a sajtófigyelőknél már korábban bevezetésre került. Ugyan formai követelményt is támasztottam a toborzó cikkben, végül ez is esetlegessé vált: a nagyköveti jelentések közt végül szerepelnek PM logok és ingame levelekből kimásolt információk is. Hasonló rendszer volt a sajtósoknál is.

Fontosnak találtam a folyamatos kommunikációt a nagykövetek és a sajtósok felé, valamint a toborzás folyamatos propagálását is, így minden közlönyben került külön bekezdés a nagyköveteknek és a sajtósoknak szánt üzenettel, és a toborzással kapcsolatban is, utóbbi esetében a pontosítás is érkezett, a legfőbb prioritásokat megtestesítő országok és montaigne cikkére hivatkozás képében. Mindkét csoport kapott ismét ingame PMet a ciklus harmadik hetében is, hogy nehogy megfeledkezzen a jelentésről.

És akkor íme a számok a ciklus végén (az elnöki hack okozta zűrzavar és az első hét szervezései miatt csak a második héttől követeltem meg a heti jelentést):
Nagykövet: 12 darab, 16 országban, 11 jelentés: sajnos a 12 követből 5 darab nem adott le egy jelentést se, ha őket levesszük, akkor a 7 követ 11 jelentés arány 1,57 jelentést jelent nagykövetenként, vagyis a nagykövetek átlagban a három hétben másfél jelentést adtak le, már aki jelentett egyáltalán (az ideális a 3 vagy több)
Sajtófigyelő: 13 sajtófigyelő, 22 országban, 18 jelentés: szintén 5 ember nem adott le jelentést (ebből egy csak utólag, 6-án), őket levéve 8 sajtós 18 jelentés, ez 2,25ös átlag. (ideális itt is a 3)
Összesen: 24 ember (van átfedés a két csoport közt), 29 jelentés: 10 inaktív, így 14 ember 29 jelentés, így 2,07 jelentés/aktív fő átlagban.

Ez az első rész vége, jöjjön a pontozás (öt pontos skálán, 1 a legrosszabb, 5 a legjobb): 3, az első hét csúszásai, a sajtófigyelők aktivitásának csökkenése, és a formai követelményrendszerrel szemben tanúsított engedékenységem miatt.

Folytatás következik.

Minden egyéb komment.

vasmegye,
az Ipath-kormány külügyminisztere,
Bloemfontein, Dél-Afrika, Day 1,022 of the New World.

VASMEGYE TOP 10:
HarcinyulEkezet nelkul
csuzliszemArchívum
JenkizObsta principiis
kohlerjszSun, Moon and 3 Arrows
SingolloFlying Cloud
NacilLovagrend
Hurka_GyurkaCorpus Delicti
Batyek-mikor-
NivoBoySinoTimes
Cseri McGregorAlternatív 7

További jó szórakozást!