Eastern Siberia egy harcos szemével

Day 1,041, 06:32 Published in Hungary Hungary by kumisz2

Üdv!

Ma a tegnapi eastern siberiai csatát írom le, a saját szemszögemből.

Körülbelül másfél órája tartott a hosszabbítás, mikor beléptem a csatába. A főbb állások a következők voltak:
- az északi hadszíntér, és az ellenség állásait északról oltalmazó folyó,

- a középső hadszíntér, a folyón átívelő híddal, ami a térkép egyik legfontosabb pontja,

- és végül a déli hadszíntér, mélyen a vonalaink mögött fekvő déli híddal.

Az #azertsemalszok szoba parancsnoka, kodi07 éppen északon szorította vissza a kínai védőket. Az akció sikerrel végződött, a védők visszaszorultak a kórházaik hatósugarába. A parancsnok óvva intett mindenkit a támadástól, mivel kevesen voltunk (a hajnali, liaoningi csatában az emberek nagy része leütötte magát).
Állt a front körülbelül 1-2 órán át, igazi áttörést egyik fél sem ért el, bár volt néhány veszélyesnek mondható kínai próbálkozás északon. Folyamatosan toboroztuk az embereket, ennek eredményeképp az irányítószoba létszáma 40 főről 60 fölé kúszott.
Épp egy merész akciót terveztünk, amivel észak felől, az ellenség deployzónája mentén eljuthatunk a kórházakig. A vállalkozó kedvű egyéneket – akiket egyre nehezebb volt visszafogni – átvezényelték a #heli szobába, a rajtaütés vezetését pedig mivanhe vállalta.
Éppen a támadásra készültünk, amikor az EDEN csapatai kitörtek észak felé. A támadásra tartogatott tartalék bevetésével végül néhány hexával távolabb megállítottuk őket, majd visszaszorítottuk a kínaiakat a folyó mögé. Nem sokkal később érkezett Nalaja a Phoenix paranccsal, ami szinte a tükörképe volt a mi tervünknek. Ezután megindult a mi támadásunk, de egy koordinációs hiba miatt a kialakított deployzónába nem léptek be a tankok, ennek következtében a támadás összeomlott, az 5-10 helikopter nem tudta megtartani az állásokat. Később kiderült, hogy a Phoenix visszavonta a parancsot, a középső hidat ért támadás miatt.
A középső hídnál teljesen áttörtek, de a támadás néhány kör alatt elakadt, majd teljesen összeomlott, köszönhetően a lázadók hősies ellenállásának és a Phoenix által nyújtott 50 harcosnyi támogatásnak.
Mire visszaszorítottuk őket a hídhoz, északon törtek át. Valahogy sikerült megállítani a támadást, erre délen is áttörtek. A helyzet tarthatatlanná vált, a déli front kb. 20-30 perc harc után elesett. Eközben északon ellentámadás indult, ami nagyrészt felőrölte az ottani EDEN erőket. A helyzetet azonban már nem használhattuk ki, közel 6 órás hosszabbítás után a kínai festőbrigád végzett a munkával, megnyerve ezzel a csatát.

Ha más nem is, az vigasztalhatja a harcosainkat, hogy megszenvedtek a győzelemért! : )

kumisz2

Ui.: Ez az első cikkem, építő jellegű kritikákat várok, ha valamit rosszul írtam le, vagy valakit nem említettem meg, jelezze kommentben!