Csoportok ideális létszáma

Day 1,679, 12:50 Published in Hungary Hungary by Ezze

Szép estét!

Sokan szeretik errefelé a tudományos szösszenetet. Gondoltam megleplek titeket egy ismerősöm, Dr. Csermely Péter könyvének egy, talán az eRepen is hasznosítható részletét.

A hálózatkutatás a modern tudomány egyik legfontosabb és legdinamikusabban fejlődő ága. Kiterjed ez mind a biológiai (falkák), mind a mérnöki (úthálózatok), mind a szociológiai (baráti körök), de a legújabb felvetések szerint biokémiai (fagociták) területekre is.

Amit megosztanék veletek, az az ideális baráti kör szerveződése. A szociológiai hálózatok vizsgálata megállapította, hogy az emberek köré adott létszámú körök épülnek. Ezek a misztikus számok pedig: 5, 15, 35, 80, 150. Hogy mik is ezek a számok? Ezek a körök megfelelnek a családunknak/legjobb barátainknak (5 fő), közeli barátainknak (15 fő), munkatársainknak és közeli ismerőseinknek (35 fő), olyan távolabbi ismerősöknek, akikkel rendszeresen találkozunk (80 fő) és a falunknak (150 fő). A könyv említést tesz arról, hogy hiába él az ember többmilliós városban, akkor is megpróbál 150 fős ismeretségi kört létrehozni maga körül. (Pestiek: mit gondoltok?)

Na de mi köze van ennek eRephez?

A legjobban működő csoportosulások ezeknek a számoknak tesznek eleget. Nézzünk csak egy ideális MU-t. 150 tagja van maximum, mert afölött kezelhetetlenné válik az emberi agy számára. Ezt azonban kevés MU engedheti meg magának, így ugorjunk is azonnal a 80-as taglétszámra. 80 emberből 35 legyen aktív chaten, 15 tegyen is a közösségért aktívan (captainok legyenek, támogassák az újakat, stb.), 5 ember alkossa a vezetőséget. Ez lenne egy ideális, tudományos alapokra épülő Military Unit.

De a kormányok is így működnének a legjobban. Az elnök körül 5 ember. Akörül az 5 ember küröl is 5-5 államtitkár fejenként. Ez kellene ide.

Vélemény? 😛