Biuletyn Informacyjny NBP 26.04.2011

Day 1,253, 11:25 Published in Poland Poland by Narodowy Bank Polski

Witamy!

Na wstępie chcieliśmy ogłosić iż w związku z dużym zaangażowaniem w działalność ministerstwa awans ze stażysty na pozycje vice Ministra Gospodarki i Finansów otrzymał gracz Kaikiko.



Co w biuletynie?

W dniu dzisiejszym przedstawimy Wam kilka obliczeń na temat bonusów z ilości surowców i wpływ na produkcje. W prostej tabeli pokażemy Wam jaki wpływ ma obecnie ilość posiadanych surowców na produkcje w zależności od ilości aktywnych przyjaciół rejestrujących się z reflinka.
W drugiej części artykułu dowiecie się co stanie się z Narodowymi Firmami oraz co zrobimy z zalegającymi na organizacjach stockami tzw. pozostałościami po firmach pierwsza praca.
W trzeciej zaś części do publicznej wiadomości podamy kolejny raport z wydatków naszego państwa. Będzie to okres: 06.02.2011 - 23.02.2011.



Zaczynamy od zestawienia przygotowanego przez vMGiFa Kaikiko

Z uwagi na wpływ działań militarnych dostęp do bonusów zmienia się dynamicznie. Jednak podane przez Plato 5% czy 25% bonusu do produkcji, nie oddaje jego rzeczywistej wysokości . Dlatego MGiF przygotowało zestawienie produkcji uwzględniające zmiany w poszczególnych kategoriach w zależności od ilości reflinków. W zestawieniu użyto bonusu 25% za citizenship oraz boostera 10%, z uwagi na brak przesłanek do używania innego. W przypadku użycia płatnych boosterów wpływ bonusów od surowców na ogólną produkcję jest jeszcze niższy niż ten podany w tabeli.



Te zmiany również wpłyną na koszty produkcji food i weapon w takim samym stopniu. Tak więc maksymalnie, w przypadku utraty wszystkich surowców koszt produkcji może wzrosnąć o 18,5% przy produkcji bez reflinków. Zestawienie udziałowe kosztów w firmie Q5 jest identyczne jak w przedstawionej tabelce, również po wprowadzeniu nowych surowców do mechaniki gry.

Godnym uwagi jest również fakt, że w gałęzi food popularność surowców nie będzie równomierna z uwagi na opłacalność produkcji w firmach z niższym Q. Szczególnie duże wahania cen mogą wystąpić na początku wprowadzenia nowych surowców. Po pewnym czasie nastąpi stabilizacja rynku, oraz dzięki możliwości migrowania firm ceny rynkowe będą zbliżone do obecnych, z pewnymi różnicami jakie np można obecnie zaobserwować między grain, oil i iron. Dlatego nie podejmujcie decyzji o migracji w wyniku chwilowych skoków cen, gdyż zmigrować firmę będzie można tylko raz.




Narodowe Firmy - co z nimi zrobić?

Zgodnie z wiadomością otrzymaną przez prezydentów w których Plato wspomina o konieczności przeniesienia firm z narodowych organizacji na konta citizenów rozpoczęto na forum kongresowym debatę poglądową, która miała odpowiedzieć na pytania:

- Do kogo powinny trafić firmy?
- Do czego państwo może je jeszcze wykorzystać?
- Co dalej powinno się z nimi stać?

Niestety nie jesteśmy już w stanie zlinkować Was do tematu na forum gdzie cała debata się odbywała. Z powodu awarii serwisu PCE wątek utracono bezpowrotnie. Możemy jedynie odtworzyć w przybliżeniu przebieg debaty i poszczególne opcje. Na pytanie MGiFa co zrobić z firmami odpowiadano:

- Zorganizować przetarg,
- Wystawić na rynek,
- Przenieść na konto najbardziej zaufanego epolaka Carbona,
- Oddać WP,

Minister Gospodarki i Finansów odrzucił projekt przetargu z powodu braku czasu na odpowiednie nagłośnienie sprawy i zebranie środków. Wystawienie na rynek także mijało się z celem gdyż pozbycie się tej ilości firm potrwałoby znacznie dłużej niż wspomniane przez adminów kilka dni. Przekazanie WP także odrzucono gdyż Minister nie zgodził się na kontrolę tych firm na citizenach dowódców. Zwłaszcza po zmianach w ministerstwie na stykach kadencji byłoby to kłopotliwe. Po namyśle MGiF postanowił przekazać adminom listę w której przenosi się firmy na konto citizena Carbona. Następnie firmy te powędrują na sprzedaż, a gold trafi do skarbu państwa.

Tutaj możecie zapoznać się z listą firm, które zostaną przekazane.

Jeśli zaś chodzi o zalegające na narodowych organizacjach stocki po firmach pierwsza praca kongres zdał się na MGiF w sprawie pozbycia się, a właściwie wyprzedania. W odpowiednim momencie przedmioty te zostaną wystawione na sprzedaż, a ich część otrzyma prawdopodobnie Ministerstwo Edukacji Narodowej . O wszystkich działaniach zostaniecie poinformowani w jednym z kolejnych wydań Biuletynu Informacyjnego NBP.



Raporty z wydatków Narodowego Banku Polskiego

Minister Gospodarki i Finansów uznał za stosowne podać do publicznej wiadomości raport z wydatków naszego państwa za okres 06.02.2011 - 23.02.2011. Mamy nadzieję, że regularne (co kilka dni) podawanie raportu kongresowi i z pewnym opóźnieniem podawanie raportów do wiadomości publicznej pozwoli na jeszcze lepszą współpracę między ministerstwem, a kongresem. Mamy nadzieję, że zapobiegnie też akcji partyzanckiej w stylu draganleaks.





Dofinansowania dla fundacji

Ministerstwo Gospodarki i Finansów ogłasza, że po poprzednim wydaniu Biuletynu Informacyjnego NBP do ministerstwa złożono dwa wnioski o dofinansowanie dla fundacji charytatywnych. Ustawa pozwala MGiF na rozpatrywanie tego typu wniosków samodzielnie. Mimo wszystko w najbliższym czasie zostaną one przedstawione kongresowi pod głosowanie. O wynikach dowiecie się w następnym wydaniu biuletynu.



Wiadomości od społeczeństwa

Do skrzynki NBP trafiło łącznie 5 pytań do ministerstwa. Większość wątpliwości została wyjaśniona bezpośrednio poprzez PM. Jedno pytanie jest na tyle rozbudowane, że odpowiedź na nie przedstawimy w jednym z najbliższych wydań biuletynu. Jednocześnie zapraszamy do nadsyłania kolejnych pytań na naszą skrzynkę. Na wszystkie pytania z chęcią odpowiemy.

Pozdrawiamy
MGiF Carbon
MGiF Kherehabath
vMGiF woozeq
vMGiF Szary Wilk
vMGiF Kaikiko