AZ EMBER és a világháború 1. RÉSZ / VOX POPULI: The World War PART 1

Day 618, 00:48 Published in Hungary Hungary by Tiburzio
English version below

          
   AZ EMBER és a világháború 1. RÉSZ

          

Idézetek a véleményekből:
...az agresszor azt kell mondjam, eIndonézia...
...több profit van a fegyvercégeimen...
...sose hittem, hogy az USA sebezhetetlen...

A Pörkölt azt vizsgálta meg, hogy miképp érintette napjaink nagy háborúja – amelyet „Harmadik Világháborúkén” is emlegetnek – az embereket magukat. Ehhez számos olyan emberrel készített interjút, akik elmondták, hogy az ő saját életükre milyen hatást tett, s ők hogyan tapasztalták meg.
Ki az agresszor?
Kinek a háborúja ez?
Mire lenne szükség?

Wolf Girl (Lisszabon, Portugália) egy ex-dél-afrikai hölgy, aki ePortugáliában önkéntes miután eIndonézia elfoglalta országa nagy részé, így életének első két hónapját ott töltötte. Mindezek mellett képes büszkén felemelni a fejét és azt mondani:

„...teljesen elköteleztem magam a PEACE mellett, aki harcolni fog a mi értékeinkért valamint a helyén tartja eUSÁ-t és a szövetségeseit”.

Mégis dél-afrikaiként a jelenlegi háborúról ekképp vélekszik:

„Tulajdonképpen az észak-amerikaiakkal voltam, amikor elkezdődött, mint dél-afrikai szövetséges. Az egyetlen dolog, amit velem tett az az, hogy bölcsebben nézzek rá helyzetemre, eországomra. Sosem voltam különösebben boldog, hogy miképp engedték meg, a mi országunk, eDél-Afrika megTOzását. Továbbá rájöttem, hogy egy erős országot akarok, amely tud magáról gondoskodni; amely elvezetett ahhoz a döntéshez, hogy visszaköltözzek eIndonéziába ... Az agresszor azt kell mondjam, eIndonézia és szövetségesei, lévén ők kezdték meg a harcokat...”

Azzal kapcsolatban, hogy mire lenne szükség csak annyit mondott: „...ez már valóra is vált az állampolgársággal, amely megnehezíti a politikai hatalomátvételeket. Még egy dolog, ami jó volna: olcsóbb fegyverek vagy hogy csak egy fegyvert kelljen venni és mellé muníciót.

EvanTheAwesome (Florida, Amerikai Egyesült Államok), elsőízben megválasztott kongresszusi képviselő, háromszoros Hard Worker-medál birtokos. 3 hónappal ezelőtt arról írt, hogy ellenzi Oroszország megszállását, ma Oroszország az egyik, mely országát támadja.

„Ez a háború bizony felébresztett, s számos más amerikai polgárt is. Hirtelen többet kezdtem el játszani, tulajdonképpen indultam a kongresszusi választásokon és nyertem. Nem akartam eltűnni látni nemzetemet, és lévén a Kongresszus tagja úgy gondoltam, hogy ez egy jó mód arra, hogy be legyen vonva. Próbálom, hogy az erepublik egyáltalán ne legyen rám hatással, elvégre ez csak egy játék. Mégis, ha először látod a közleményt, hogy Alaszkát elfoglalták, vagy ami még megrázóbb, hogy Kaliforniát – figyelembe véve, hogy RL ott élek –, az már más érzés. Sosem hittem, hogy az USA sebezhetetlen..."

Ezután úgy folytatja, amelyet megannyi magyar ajka visszhangzott, amikor az USA szövetségese, Románia sorra foglalta el régióinkat:

„... csak az az érzés ami rád tör, mikor az országod egy darabkája hirtelen hiányzik..."

De rögtön kitekint a nagy világba is egyenes módon azt mondja:

„...valami, melyet sokan éreztünk ebben a játékban. S mégis ahelyett, hogy demoralizálóan lenne, pezsdítőnek találom; ez egy eposzba illő háború, s ez az, amiről ennek a játéknak szólnia kellene..."

Arról, hogy ki az agresszor pedig felettébb széleslátókörű választ a😛

„...egy bizonyos fokig mindkét oldal igen agresszíven ki akarta ezt robbantani. Amerika kezdte ezt a háborút még régen, azzal, hogy megtámadta Franciaországot, Oroszországot és Portugáliát (azokat az államokat, amelyek most közvetlen harcban állnak). Szóval igen, Amerika agresszív volt, de másak voltak-e a vezető emberek akkor? Igen. Így megértem a PEACE érveit, miszerint most revansot vesznek. Mégis, mi sosem értük el céljainkat, a PEACE mindig visszanyomott bennünket, gyakorlatilag egy jót röhögött gyenge katonaságunkon. Tehát véleményem szerint ahelyett, hogy ez egy bennünket eltipró háború lenne, az agresszorok számára ez több, egy háború erőpróbája, melyet a PEACE polgárai akartak. A dolgok lecsillapodnak, Romániát visszanyomták, a nagy háború véget ért. Melyik volt az a nemzet, amelyik megtámadta a PEACE nemzeteket, s amelyiket még csak meg sem érintettek soha? Amerika. És most mi, ebben a szituációban vagyunk..."

S annak fényében, hogy említette: a háború pezsdítő erővel bírt Amerika lakosságára, érthető, hogy kívánsága:

„...VILÁGHÁBORÚ. Érdekesebbé teszi a dolgokat, ha minden békés lenne, nem lenne semmit tenni, s alig lenne valami, amiről beszélni lehetne. Így emlékezz, ez egy játék, egy játék, mely háborúra épül, szóval folytassuk a játékot!

Fragreg (Dél-Alföld, Magyarország) az ország egyik legrégebbi pártjának, a Polgári Platformnak az elnöke, s így politikusként nem rég van túl a választásokon, melyek alatt már javában zajlottak a háború csatái.

„...Személyesen nem nagyon érintett meg. Kicsit több profit van a fegyvercégeimen..."

Az anyagiak után azonban rögtön ostorozó igazmondással hangsúlyozza is a politikai hátteret:

„...Az agresszorok természetesen mi vagyunk, csak valamiért ezt szégyeljük egy kicsit..."

Valamint az előző vágyakkal szemben, egy, a nemzet jobblétét hozó kívánsága van:

„.... Ha kívánhatnék e-világra valamit, az egy normálisan működő kommunikációs csatorna lenne a cégek és a pártok számára..."

És végezetül itt van egy, a neve elhallgatását kérő alany, aki magát csak az „Egy háború mezsgyéjén álló nemzet polgárának” nevezi. Mint ahogy az az monológjából kiderül, az Egyesült Királyságok állampolgára, így nézőpontja is onnan ered, hogy saját országára vonatkoztatja az eseményeket, s azok következményeit.

„...Az észak-atlanti háború, ahogy mi azt az eEgyesült Királyságokban hívjuk, határozottan egy hatalmas tapasztalat minden résztvevőnek egyaránt. Háború, ilyen keretek között, nem alakul ki gyakran, és a stratégák akik ügyelték ennek a négy frontos inváziónak az elvégzését kétség kívül briliánsak voltak. A diplomáciai manőverek keverékét (Portugál békét kötött Spanyolországgal becsukván a hátsó ajtót, mielőtt átkelt az óceánon Georgiá-ba) és halálpontosan időzített rohamokat (pár csata 1500 fölött végződött Indonéziában és 0300-on az Egyesült Államokban, ami a támadó erő számára jelentősen megkönnyebbítette a végsőkig tartó tankoló törekvéseket) öröm volt nézni.

Miután elismeri a háború elméleti hátterének nagyságát, morális oldalról közelíti meg a háború gyakorlati következményét különös tekintettel arra, hogy mindkét oldalt megvizsgálja:

„...Véleményem az agresszorral kapcsolatban kissé vegyes. Részint megértem a neheztelést, amelyet számos ország érez az eUSÁ-val szemben a bétaháborúk miatt, melyek az előtt és az után zajlottak hogy az Új Világ elindult. Ugyanakkor észszerű egy nemzetet felelősségnek tartani az előző generáció atricotásai miatt?

Az emberjogi okfejtése után RL párhuzammal zárja érvelését, mégha szemet is huny pár dolog felett, amelyek igenis megtörténtek:

„...Az RL UK, mint birodalom fölött elmúlt dicsőséges napok már mindjárt nem voltak annyira kellemesek az észak-amerikai gyarmataikra, a Közel-Keletre és Ázsiára nézve, mégis ma kiváló, mindenüvé kiterjedő kapcsolatunk van, és nem csak Észak-Amerikával (Kanada és az Egyesült Államok), Indiával és Ausztráliával, és se Izráel sem Irak nem vette komolyan fontolóra, hogy megtámadja a földünket. Még a közép- és dél-amerikai bennszülött populációk leszármazottjai sem közelítették meg soha a spanyol kormányt jóvátételt keresvén a megtizedelésekért, a zsákmányolásokért, amelyeket ők követtek el. Akkor miért kellene a mai eamerikait felelőssé tenni az első pár elnök gyarmatosítóként való viselkedése miatt? Az amerikaiak legtöbbje közömbös országa múltjával kapcsolatban valóban tudatlanok abban a tekintetben, hogy miért is támadták meg őket.

Következik pl.:

WeeYakk (Pakisztán) béta verziós veterán hölgy: „sok külföldi jön Pakisztánba, hogy hasznot húzzon a mi olcsó, kiváló minőségű fegyvereinkből”

IvanSerbia (Szerbia) elit katona, az ütközetek aktív résztvevője: „ez a háború sokban megváltoztatta a véleményemet”

Ha tetszett a cikk, plz vote.

          
   VOX POPULI: The World War PART 1

          

Quotes from the forthcoming opinions:
"... The aggressor I would have to say is eIndonesia..."
"... There is more profit for my weapon company..."
"... I never thought the eUS was invincible..."

The Newspaper Pörkölt is now examining how does this great war—id est World War III named so by eRepublik Insider—effect our present and the people themselves. Many people were interviewed who spoke about the way how the war effected their lives and how did they experience it.
Who is the agressor?
Whose war is it?
What are we in the need of?

Wolf Girls (Lisbon, Portugal) is an ex-South-African lady, who is currently an volunteer since eIndonesia have annexed the majority of her country, hence she spent her first 2 months there. Notwithstanding this event, she proudly says:

"...I am a fully committed Peace member who will fight for our values and help in keeping the eUS and her allies in their place....".

Though, being a South-African she talks in this manner about this current war:

"...I was actually with the North Americans when it started, as an eSouth African ally. The one thing it did for me was make me look at my position ecountry wise. I was never quite happy with the way they allowed the takeover of our country eSouth Africa. Also I came to realise that I wanted a strong country that could look after itself, which made me come to the decision to move back to eIndonesia where I had spent the first 2 months of my first erep life.
The aggressor I would have to say is eIndonesia and her allies as they did start the attack..."


Regarding the question about our needs she merely says "...the one wish I had for the e-world has just happened with the citizenship, which was making it harder for PTO's to happen. One other thing that would really be nice is cheaper weapons, or the option of buying one weapon and bullets thereafter... ".

EvanTheAwesome (Florida, USA) Member of Congress for the first time, triple owner of the Hard Worker medal. 3 months earlier he posted an article in which he did not support the American invasion of Russia. Nowadays Russia is one of the countries that attack his country.

"... this war certainly woke me and many other citizens up in America. I suddenly began playing more, in fact i ran for congress, and won. I didn't want to see our nation disappear, and being in congress i felt was a good way to get involved. I try not to let erepublik effect me at all, after all it is a game. Though when you first see the announcement, Alaska has been captured, or even more shocking to me California has been captured (considering i live there in RL) was well a different feeling. I never thought the eUS was invincible... "

Following this he says words that were spoken by many Hungarian lips when Romania, ally of USA annexed Hungary region by region:

"...its just that feeling you get when a piece of your country is suddenly missing... "

However, he draws the conclusion in that very moment:

"...something many of us have felt on this game. Though instead of it being demoralizing i find it invigorating, this is an epic war, and its what the game is supposed to be..."

Regarding the person of the agressor he says having a breadth of view:

"...its a war, so to a degree both sides were aggressive to set this off. America did start this war, over a long period of time, with the attack on France, and Russia, and Portugal (the nations directly involved). So yes America was aggressive, were the people in charge back then different, yes. So i understand the argument that PEACE makes that they are just countering. Yet we never succeeded, PEACE pushed us back every time, in fact they laughed at our weak military. So its my opinion that instead of this being a war to crush us, the aggressors, it was more so the challenge of the war the citizens of PEACE wanted. things were calming down, Romania had been pushed back, that great war was over. Who was the one nation not yet touched, one that had attacked PEACE nations, America and here we are in this situation."

Based on that he previously mentioned that the war was invigorating for the citizens of America his wish is quite understandable:

"... WORLD WAR : ) it makes things interesting, if everything was peaceful there would be little to do, little to talk about. So remember, this is a game, a game based around war, so lets keep playing this game : )"

Fragreg (Southern Great Plain, Hungary), Party President of one of Hungary's oldest parties, the Polgári Platform, hence as a politician he just finished his running for Congress which took part in the midst of the great war.


"...The war did not effected me personally. There is more profit for my weapon company..."

After the financial effect he immediately points out the political background in a vigorous, but frank manner:

"...We are the aggressors that is for sure, just we are ashamed of it for some reason..."

Furthermore he has—in contrast with the previous ones—a wish resulting the wellfare of the country:

"...If I wished something in this eWorld it would be a properly working channel between the companies and the political parties..."

And finally here is someone who wished to remain anonymous who calls him or herself "A citizen of a nation on the sidelines of the war". As it is clear from his/her monologue (s)he is the citizen of the United Kingdoms, hence his/her view point also stems from the way of comparing the events and their consequences with his/her own country.

"...The North-Atlantic War, as we call it in the e-UK, is definitely a great experience for all parties involved. War on this scale does not come along frequently, and the strategists who saw to the execution of the invasions on four fronts at last count were nothing short of brilliant. The mix of diplomatic maneuvering (Portugal signs peace accords with Spain, shutting the back door before crossing the ocean into Georgia) and carefully timed assaults (several of the battles ended at 1500 in Indonesia, and 0300 in the States, making last ditch tanking efforts significantly easier for the attacking force) have been a wonder to observe..."

After (s)he acknowledges the greatness of the war's theoretical background, (s)he approaches the war's pragmatical consequences using morals, being attentive to both sides:

"...My opinions on the aggressor is a little ambivalent. On the one hand, I understand the resentment and such that is held for e-USA by many countries as a result of the Beta-Wars, those that took place before and just after the New World went live. At the same time, is it reasonable to hold a nation responsible for the atrocities of a previous generation?

Following his/her human right reasoning, (s)he concludes his/her argument with RL parallelism, even if (s)he misrepresent some historical moment that did happen:

"...The R/L UK, in the gloury days of the empire, was less than pleasant to its colonies in North America, the Middle East, and Asia, yet today we have an excellent overall relationship with not only North America (Canada and the States,) India, and Australia, and neither Israel nor Iraq has ever seriously contemplated attacking our soil. Nor have the descendants of the indigenous populations of Central and South America ever approached the Spanish government in search of reparations for the decimation and plundering that they perpetrated. Why, then, should the e-Mericans of the current age be held responsible for the colonialistic attitudes of the first couple of presidents there? Most of them are ignorant of their country's past, and are truly unaware of why they are under attack.

Comming:

WeeYakk (Pakistan): BETA version veteran lady: „lots of foreigners coming to Pakistan to take advantage of our cheap high quality weapons”

IvanSerbia (Serbia) elit soldier, active participant of battles: „this war has changed my opinion a lot”

If you liked the article, please vote.