Aukštaitijos arbata su Nacionalistu

Day 1,212, 13:11 Published in Lithuania Lithuania by Baneris


"Aukštaitijos arbata su" - tai nauja rubrika, kuri prisidės prie politinės sistemos konferencijos. Mėgaukis ♥

B - Baneris
N - Nacionalistas

B - Sveiki mano mieli Aukštaitijos skaitytojai, naujoje rubrikoje Aukštaitijos arbatą gersime su žymiu, vienu iš Lietuvos nacionalistų partijos lyderiu Nacionalistu. Prašom vaišinkitės Aukštaitijos arbata.

B - Ar geriat arbatą?
N - Sveiki skaitytojai, džiaugiuosi už suteiktą progą pabendrauti su mūsų visuomene. Tikslinga būtų pastebėti, jog nebeesu nei lyderis, o greitu metu būsiu ir nepartinis, tačiau, žinoma išliksiu nacionalistu. Arbatą geriu, ypač paskutiniu metu, siekiant ja pakeisti visokias kolas ir panašius birzgalus.

B - Malonu, gal jums patiks ir speciali Aukštaitijos arbata. Pokalbį pradėsime klausimu - kaip sekasi erep gyvenime po pasitraukimo iš politikos?

N - Pasitraukimas iš politikos yra ilgesnis veiksmas, negu maniau. Man dar iki galo nepavyko visiškai nuo jos atsiriboti. Pasitraukiau iš seimo chato ir LNP narių seimo chato, tačiau iš tarybos - užtruko. Visgi pas mane liko visi prisijungimai, duomenys, informacija ir panašiai. Reikia sulaukti naujo partijos pirmininko rinkimų pabaigos. Tuomet tapsiu nepartiniu. Paskutiniu metu ne itin ką ir veikiu. Palengva stebiu, kaip Lietuvoje vyksta turkistizacija. Straipsnių anglų kalba daugėja, lietuviai šlovina užjūrio princus. Stengiuosi nesikišti, neverta. Galvojau įsitraukti į LK veiklą plačiau, tačiau šiandien dėl asmeninių priežasčių turėjau palikti Geležinį Vilką. Tiesa pasakius nežinau ką veiksiu ateityje. Greičiausiai arėja two-clikinimo laikotarpis.

B - Bet ar nebijote, kad partija taps silpna politikoje ir praras savo ideologiją, jums išėjus?
N - Silpna politikoje partija tikrai netaps. Bent jau dėl mano išėjimo. Lietuvos politikoje partija tikrai išliks viena stipriausių ir lyderiaujančių, nes čia nėra reikalingos vertybės ir ideologijos. Jos nieko nekeičia. svarbu pritraukti daug aktyvių narių ir teisingai paskirstyti balsus. Tuomet bus galima patekti į seimą ir pasiimti 5g. Principe dabar visos partijos dirba tam. Kiekviena partija , žinoma, turi savų idealistų, kurie turi kažkokią viziją. Sėkmės idealistams, esu tikras, jog nei vienam kažkokių idėjų prastumti nepavyks. Ypač teigiamų. Viskas priklauso nuo adminų. Kol kas turime idiotišką politinę sistemą (atsiprašau už žodį sistemą) - betvarkę. Laimi tie, kurių galioje yra žaidimo mechanizmo sistema (pavizdys su turkais: nepriklauso kaip baigsis balsavimas - turkų getas bus įkūrtas. Balsavimas tik jį padarė moraliu, kas jau nebėra būtina(buvimas moraliu), kad pateikti į seimą ). Partija išliks, kažkaip prisitaikys. Esu tuo tikras.

B - Tai atsisakot savo ideologinio pagrindo būtinumo? Juk ideologija, kaip nacionalizmas, yra partijos variklis.
N - Ideologija nelabai ką vaidina žaidime. Ji naudinga nebent tam, jog į partijos pokalbių kambarį būtų susirinkę daug maž panašių pažiūrų žmonės, galima būtų diskutuoti įvairiomis temomis. Žaidime ji faktoriaus nevaidina, kadangi žaidimo politinė sistema - netobula. Vargu, ar LNP atsisakys ideologijos, tačiau tai iš esmės nieko nekeičia. Gali būti kas tik nori - jeigu to nėra numatyta žaidimo mechanikoje - to nebus.

B - Gerai, tada pašnekėkim apie įvykius su turkais. Tema labai plačiai diskutuojamas. Neseniai spaudoje pasirodė Dariuko įrodymai, kurie miglotai buvo pateikti, o vėliau buvo pateikti Bato Ūso aiškus, stiprus argumentai panaikinantis, bet kokia PTO galimybę. Ką jus manot apie tai, ar laikotės tos pačios nuomonės apie turkus?
N - Kaip ir minėjau savo straipsnyje - man gerokai svarbesnės yra vertybinės turkų įsileidimo priežastys. Įsileidom juos, Lietuvos nebėra. Yra antra JAV ar Airija RL, arba Japonija erepublike. Juos išvyti nebegalime. Baigta. Lietuvos egzistavimas erepublike nebeturi prasmės. Dariukas pateikė labai paprastą PTO planą. Jis yra realus. Tačiau PTO yra ne vien tik tai tas. 30 turkų yra didžiulė jėga, politikoje vien balsuojant už konkretų partijos prezidentą, Lietuvos prezidentą ar konkrečią partija - ji įgaus daugybę balų. Nebe lietuviai išsirinks Lietuvos valdžią, natūralu, jog naujoji valdžia ir kandidatai vis labiau rūpinsis nebe lietuvių, o užsieniečių interesais, taip gaunant papildomų balsų. Turkų įsivedimas privertė lietuvius rašyti ne visiems lietuviams suprantama kalba. Tai - problema. Sunku patikėti, jog įsileidome Trojos arklį už 10g. Lietuvos prezidentas pokštas neformaliuose pokalbiuose jau pripažino tai kaip pirmają jaunojo prezidento klaidą.

B - Tada noriu paklausti, jeigu 30 turkų žlugdo Lietuvos vientisumą, tai tada Petražolė, kuris yra užsienietis irgi žlugdo, ar sutinkat?
N - Žinoma, jog sutinku. Petražolė yra Lietuvos draugas, ne kartą tai įrodęs, tačiau ir tada prieštaravau pilietybės jam suteikimu. Kita vertus jis yra vienas, jis kaip Vengrijos ambasadorius Lietuvoje, be to bendrauja su lietuviais ir duoda mums būdamas vienas didesnės naudos, negu tas turkų getas.

B - Aišku, kadangi čia pokalbis prie arbatos ir nenoriu kontraargumentuoti, tad prieikim prie pačių ideologijų ir partijų. Ką manot apie partiją Solidarumą, ar ji laikosi anarchizmo ideologijos? O gal numatot jos ateitį?
N - Solidarumą vertinu kaip kitos nuomonės, dažnai priešingos turėtojus, gana nuoseklius vygdytojus. Partija šiuo metu mažiau aktyviai reiškiasi, nesu tikras ką veikia seime, nes esu pasitraukęs iš seimo grupės. Jie oficialiai nėra deklaravę savo vertybinių pažiūrų, savo ideologijos, todėl teigti, jog jie laikosi anarchizmo - būtų sunku. Nebent čia anarchizmas moraliniu lygmeniu - nepripažįstamos jokios vertybės, mat, anot jų, visos jos yra subjektyvios. Nepripažįstama ir gero elgesio siekiamybės, nusistovėjusių normų. Tokiu požiūriu jie tikrai vadovaujasi.
Kalbant apie partijos ateitį sunku būtų prognozuoti. Dabar susikūrė kelios konkurentinės partijos, sėkmingai viliojančius solidarumo narius. Tai - linksma partija bei vieninga Lietuva.

B - O ką manot apie liberalus, tai yra apie Lietuvos liberalų partiją? Ar žingsnis susivienyti liberalams buvo geras sprendimas, kurios metu buvo sujungtos Gerovės sąjunga ir Lietuvos liberaldemokratai?
N - Tiesa pasakius nieko gero nemanau, šiai partijai trūksta aiškaus veido, simbolio. Juo kažkada buvo Ignas Grinevičius, savo aktyvumo laikais. Dabar, mano manymu, partija išgyvena stagnaciją. Žingsnis susivienyti liberalams yra puikus strateginis žingsnis, davęs liberalams itin daug. Galima pastebėti - LLS nebepatenka net į top5, tuo tarpu liberalai stabiliai išlieka 3 partija Lietuvoje. Liberalų specifinis dalykas - didelis pliusas, o kartu ir minusas: jie dažnai tampa lemiama jėga, dviejų partijų(LNP ir SOl) kovoje. Kurią pusę paremia liberalai - ta dažnai ir laimi. Ateityje liberalams konkurenciją sudarys taip pat linksmos ir ypač vieningos Lietuvos partijos.

B - Įdomi nuomonė, o dabar pakalbėkim apie Rimtą partiją, kuri iškilo po Raigirdo apkaltos, lyg populistinė partija, ką manot apie ją? Ar vertėjo Daniochui kurti partiją, kadangi akivaizdžiai matom partijos regresiją?
N - Rimtos partijos šlovės laikas praėjo. Ji buvo lyg realios Lietuvos sąjūdis - vadovavosi daugiau jausmu, o ne arktikuliuota ideologija. Žmones suvienijo noras nuversti prezidentą. Pasiekus tikslą partija nusilpo, rakiruotės padaryta nebuvo, partija nusilpo ir sunyko. Greičiausiai ją , kaip ir LLS išstums iš top 5 naujosios politinės jėgos: Linksma partija ir Vieninga Lietuva.

B - O galit priiminti, kokį prezidentą nuvertė?
N - Tave 🙂
N - Na gal nenuvertė, gal baigėsi kadencija, tai nėra esmė.

B - Manau esmė 🙂, nes buvo bandyta versti, bet nepasisekė. O tada ar sutinkat mano teiginiu, kad Lietuvos laisvės sąjunga yra politinis reliktas ir teisinasi įvairiais pasiteisinimais, kad neturi realios įtakos politikoje?
N - Dalinai sutinku. Apie LLS turiu labai įdomią nuomonę. Man ši partija labai ilga laiką buvo #2 partija po LNP. Taip pat tai buvo mano pirmoji partija žaidime. Partija stebina savo narių skaičiuje ir nuveikta veikla. Partija turi puikius žmones: Alkolakis, Samanaslt. Visgi taip, partijos ateitis - miglota. Būdamas LNP pirmininku bei tarybos nariu slapčia vyliausi, jog pavyktų LLS įtraukti į LNP sudėtį frakcijos teisėmis, proporcingai suteikiant jiems atstovų taryboje. Šios idėjos net nebuvau pradėjęs pildyti.

B - Kas nutiko?
N - pasitraukiau iš politikos 🙂

B - Lakoniškas atsakymas, kito net negalėjo būti, o dabar įsivaizduokim, kad LNP, SOL ir LLP turi po 9 vietas seime, RP turi 7, Linksma partija - 6 vietas. Kaip kurtume koaliciją jeigu būtų rimta būtinybė?
N -LNP+RP+atskiri individai iš Sol/LP/LLP
N - Nors greičiausiai koalicijos nebūtų

B
- Kodėl dabar abejojat?
N - Todėl, jog koalicijos nepavyko sukurti turint gerokai daugiau vietų seime 🙂

B - Tai jus bandėt?
N - Tiesa pasakius per daug pastangų nebuvo idėta

B - Aišku, o kodėl tik atskiri individai iš SOL, LP ir LLP būtų įtraukti?
N - Todėl, jog tos partijos oficiali politika kertasi su LNP vertybėmis 🙂

B - Ačiū už atsakymus, noriu paklausti paskutinio klausimo - ar pasirodysit politikoje po pertraukos?
N - Tik jeigu:
1. Turėsiu labai rimtų ir PASIEKIAMŲ idėjų arba
2. Pasikeis politikos modelis.

B - Gal dar turit ką pasakyti, pridurti skaitytojams?
N - Privatūs save išlaikomi būriai - TAIP, TAIP, TAIP ir kuo daugiau jų!

B - Ačiū jums už šiltą pokalbį.
N - Dėkui už interviu

Nacionalisto prašymu pridedu : )
P.S prašau visų nebalsuoti už mane seimo rinkimuose, einu dėl 5g 🙂

Nuoširdžiai,

Redaktorius Baneris : )