Apie... šalių "sąžiningumą"....

Day 2,038, 11:52 Published in Lithuania Lithuania by kleitas


Laba visiems,

Mėginu apkuopti savo sandėliuką/archyvą – pradėtas ir nepabaigtas idėjas/straipsnius, kad mažiau skolų akmenimis ant dūšios gulėtų. Šiame straipsnyje pristatau vieną iš seniau kilusių idėjų – pavadinčiau ją šalių iš vienos pusės „sąžiningumo testu“, iš kitos pusės „aktyvumo testu“.

Buvo kažkada metas, kai egov svetainę atsiversdavau kasdien. Blusinant šioje svetainėje parūpo, kodėl skiriasi, ir gerokai skiriasi, pateikiamas piliečių skaičius joje ir pačiame žaidime. Išsigryninau bent dvi šio skirtumo priežastis, manau, jos ir šiuo metu išlikusios.

Taigi:

Blokuoti žaidėjai. Gavę laikiną „baną“ žaidėjai išlieka tiek žaidimo, tiek egovo sąrašuose, tačiau su ant amžių amžinųjų užblokuotais kiek kitaip. Žaidime jie išlieka sąrašuose tol, kol po mėnesio miršta natūralia mirtimi, o egove tokie žaidėjai iškart išnyksta. Štai ir vienas neatitikimų šaltinis.

Nauji žaidėjai. Žaidime žaidėjai tampa matomais iškart prisiregistravę, tačiau egove matomumui reikia, kad jie būtų pasitreniravę, padirbę ir pakovoję, t.y. jėga (strenght), karinio rango taškai (rank) ir patirties taškai (xp) būtų padidėję bent vienu tašku/punktu. Visad bus žaidėjų, kur tik kyštels nosį, pasidairys ir išnyks nepalietę mygtukų. Bet...įsivaizduokit naujoką, bandantį žaisti, o ne vien pasidairyt – tikite, kad visiškai neišbandys kariavimo. Aišku, dabar visur naujokai mokomi – šiukštu, tik nekariaukite, bet kad anei vieno šūvio nepadarytų...galų gale, tapti pilnateisiu būrio nariu reik kelis priešus nudobti. Pradinukų misijos žaidime – ne visoms dedamos totalus tabu, žvilgtelkite pirmos dienos gidą... Dar vienas neatitikimų šaltinis.

Ką gi galime iš to išpešti?
Padalinau egove pateikiamą šalies gyventojų skaičių iš žaidime (erepublik) patekiamo gyventojų skaičiaus ir padauginau iš 100 proc. Gautą reikšmę sąlyginai pavadinau „aktyvumo laipsniu“. Gal ne visai tinkamas pavadinimas, bet pavadinti kažkaip tai reikėjo. Kuo vertė artėja prie 100, tuo šalies gyventojų skaičius egove ir žaidime labiau sutampa, mažiau neatitikimų.

„Vaizdialis“ grafike. Raudona spalva – vidutinis šalies gyventojų patirties lygis (lvl), mėlyna spalva – apskaičiuotas šalies aktyvumo laipsnis (proc.), be šalių pavadinimų. Dėsningumą galima įžvelgti – kuo jaunesni šalies piliečiai, tuo didesni neatitikimai tarp šalies gyventojų skaičių egove ir žaidime.



Skaičiai kiekvienai šaliai pateikti žemiau lentelėje. O kas po šiais skaičiais „slepias“. Nedidelis vidutinis žaidėjų amžius – šalis ne taip seniai išgyveno arba šiuo metu išgybena „Baby Boom‘ą“ ar turi nuolatinį stiprų naujų žaidėjų ar tik acc srautą. Kuo mažesnis aktyvumo laipsnis, tuo „BabyBoomai“ didesni muilo burbulai: naujokai „neužsikabina“, nemažai acc iškart gauna „banus“, pvz. teko skaityt praeitų metų rudens Ukrainos BB vertinimą – 2/5 naujų acc gana greitai buvo užblokuoti. BB ne BabyBoom, o BotųBumas. Ar ne simptomatiška, kad Pietų Amerikos šalis matome lentelės apačioje? Didesni neatitikimai tarp žaidėjų skaičių (mažesnis „aktyvumo laipsnis“)galimi ir tada kai šalyje yra didesnis nesąžingų žaidėjų skaičius (mulčių skaičius) - daugiau „banų“ išdalinama, o gal tai net ir požymis, kad šalis „užptopinta“ (labai mažų ir negyvybingų šalių atveju).




Dėkui už dėmesį.
k.