Akiknek nem jut rész az új tortából...

Day 746, 10:45 Published in Hungary Hungary by vasmegye

Tegnap érkezett a hír, hogy megalakult a feloszlott PEACE GC helyén egy új szövetség: a PHOENIX.
Az új államok közti szervezet 15 alapítóval rendelkezik, nem írom le, kik azok, úgyis top5ben vannak az ezekről szóló cikkek, meg már eGobba is mutatja őket. Inkább a kimaradókról beszélnék, azokról, akik a régi PEACE GC-nek tagjai voltak vagy még tagjai, a PHOENIXből viszont kimaradtak.

Én kizárólag saját vélemény alapján 3 csoportra bontanám őket földrajzi szempontokból:
1. Latin-Amerikai térség
2. Afrika-Ázsia-Óceánia
3. Európai térség

Latin-Amerika:
Kimaradtak: Mexikó, Kolumbia, a néhai Venezuela, Peru, Chile, Bolívia, Paraguay, Uruguay, Argentína.

Brazília kivételével egyik sem került be az új szövetségbe (Argentínával folynak a tárgyalások.). Apró államok viszonylag alacsony lakossággal, leszámítva Argentínát meg az 1500 fős Kolumbiát. A teljes kontinens tagja volt a PEACE-nek, emellett saját védelmi szövetséget is alakítottak, ez az ALA (Alianza Latino Americana). Mivel az egész kontinens egy szövetség része volt, így nem voltak ellenségeskedések, háborúk, az itteni közösséget pedig nem érdekelte a távoli kontinenseken folyó hadműveletek zöme. Ennek megfelelően nem az aktivitásukról voltak híresek a szövetségen belül. Erre üdítő kivétel a kolumbiai fellépés az USA ellen, szerintem ők még esetleg beléphetnek később a PHOENIXbe. Rajtuk és Argentínán kívül viszont nem látok esélyt más belépőkre innen, hiszen olyan nincs, hogy egy állam kiélvezze egy szövetség előnyeit, de ne nagyon tegyen érte. Mostanában már az ALA is kezd jól működni ráadásképpen (lásd Peru és Venezuela esete) , így az esetleg kívülről érkezőkkel szemben is ellen tudnak állni, akár TOról van szó (sok csoportnak célja egy dél-amerikai államot TOzni, szenvednek a latinok eleget a TOk miatt), akár közvetlen támadásról van szó. Az ALA összefogja az összes latin-amerikai országot, s mivel az ALA-nak és a PHOENIXnek van(nak) közös tagja(i) (Brazília, remélhetően Argentína is belép az új katonai társulásba és akkor érvényes lesz a többes szám), így nem érzem Dél-Amerikát veszélyesnek a PHOENIX szempontjából, sőt inkább barátinak.

Afrika, Ázsia és Óceánia:
Kimaradtak: Pakisztán, Thaiföld, Fülöp-szigetek, Japán.

Ázsiai kis államok, melyek magunk védelmére léptek be a PEACE-be. Persze leszámítva Pakisztán, mely hatalmas birodalom volt anno, de román TO miatt apró állammá süllyedt vissza. Elmúltak azok az idők, amikor a románok fenyegették ezen államok területét, s nagyobb hadjárat nem folyt azóta Ázsiában. Északról az oroszok, délről Indonézia, nyugatról meg Irán védték ezen államokat az ellenségtől, s ők nem érezték úgy, hogy segíteni kéne a többieknek. Japán ugyan a harmadik világháború idején belement a régióswapbe, de semmi több. Jogos volt a kimaradásuk, ám most figyelni kell rájuk, hisz ez az új szövetség könnyen a helyi védelmi szövetség, a Sol felé lökheti őket, hiszen egy részük már most is tagja (Pakisztán, Fülöp-szk., Thaiföld , Japán meg kilépett belőle, de visszaléphet), sőt az egész térséget a Sol egyesítheti. Viszont ennek az EDEN-tag Ausztrália, és az indonézek támadása miatt arra felé kacsintgató malájok is tagja, meg Kína is, akitől félünk ezerrel🙂, ezért könnyen az EDEN helyi szövetségesévé válhat a Sol (akárhogy tiltakoznak az ottani „maláj” magyarok).

Európa
Kimaradtak: Olaszország, Franciaország, Ausztria, Bulgária.

Nekik a magyarok már részletesen tudják felsorolni „a bűneiket”, leszámítva Bulgáriát.
Olaszország: az egész bomlási folyamat kezdője, az első, aki lelépett a „süllyedő hajóról”. A horvát TO miatt ránk voltak mérgesek, holott ők nem tudtak mindent régióba jelöltet állítani. Az olaszok már Szardínia óta nem voltak túl aktívak, Németország felszabadításában még részt vettek, ám azóta csak a kifogásaikat és a PEACE alapcéljától való eltéréseket emlegették, így nem csoda, hogy távoztak. Addig maradnak semlegesek, amíg az egyik tömb valamely országa le nem gyalulja őket.
Franciaország: Lyne Faynel. Ezzel elmondtam mindent. A rá szavazók lökték országukat a PEACE-ből, bocsánat, a többieket a PEACE-ből ki, hisz a franciák hivatalosan még PEACE-tagok. Ráadásként az EDEN sem szívleli őket a múltbeli tetteikért (Kanada, Spanyolország elfoglalása, USA blokkolása), így mindkét nagy blokkal szemben állnak jelenleg. Szerencsére most új elnök lép a színre, s remélhetően rendbe teszi a hibákat, de
mi, magyarok sem könnyen felejtjük Burgenlandot (a másodikat), sem az oroszok a Kína melletti ütéseket, sem az indonézek a maláj MPPt. Az új szövetségbe való belépésük legnagyobb gátja e 3 ország lesz, ha be akarnak lépni. Ha viszont a spanyolok (Peru és a francia támadás miatt) kilépnek az EDENből, akkor majdnem biztos szerintem belépnek az EDENbe.
Ausztria: amerikai és egyéb nemzetiségű emberek lakhelye (osztrák alig), mely eddig a régióswap szerepet játszotta, ennek köszönhetően jutott ki Magyarország a német vidékekre, s majd Dániába, onnan meg..., mindenki tudja, hova. A legfőbb gond vele az, hogy alig lakik benne osztrák, ennek ellenére visszakérték Burgenlandot, mellyel az ereptörténelem első polgárháborúját szították. Innentől megtört az összhang a magyarokkal, melyet végleg a magyarok törtek össze az MPPk beütésével, illetve a bosszútámadás Pozsony ellen tetőzött be.
Bulgária: Szerbia megmentője, melyet pont ez tart majd a szövetség közelében, ám jelentéktelensége miatt nem léphet be a PHOENIXbe, két tagállam védi a románokkal és a görögökkel szemben.

A következő tapasztalatokat írom le a PEACE-PHOENIX átalakulással kapcsolatban: radikális csökkentéssel partvonalon kívülre tették az inaktív államokat, s ezzel tulajdonképpen egyetlen nagy régióra szűkítették a szövetség hatáskörét: Európára. A PEACE-utód kivonult lényegében Ázsia nagy részéről, bízva abban, hogy 3 nagy tagállama fenn tudja tartani érdekeit a hatalmas kontinensen. Ez a sok lúd disznót győz elven bukhat, ahogy ezt leírtam fentebb. Dél-Amerika egyre erősebb, az ALA veszélyt jelenthet lassan Amerikára, melynek érdeke lesz megbosszulni a 3. világháborús kolumbiai fellépést, míg Európában a túl inaktívak és az egyet nem értők felejthették el a szövetséget.

A többiek maradtak.