A Szolidaritás Párt külügyi és biztonságpolitikai programja

Day 642, 23:53 Published in Hungary Hungary by szolidaritas alapitvany
A Szolidaritás Párt fontosnak tartja elismerni minden nép országhoz fûzõdõ igényét, még ha ellenség is, és törekszik az ellenséges országokkal való jó viszonyra is. Ennek érdekében megfelelõ feltételekkel békére törekszünk minden országgal, amellyel most háborúban állunk. Azt kívánjuk, hogy Magyarország ne éljen vissza nagyhatalmi sátuszával és ne gyûlölje meg egyetlen ország sem mindent akaró arroganciája miatt. Nagyhatalmi helyzetünket használjuk fel a kisebb országok felkarolására, hogy barátaink legyenek/maradjanak. Mutassunk nagyvonalúságot, és kötelezzük le õket Magyarország iránt! A PEACE-ben betöltött vezetõ szerepünket szeretnénk megõrizni mértéktartó és okos diplomáciával.

Részleteiben:
Ukrajna: Támogatjuk Ukrajna területi egységének teljes helyreállítását azzal a feltétellel, hogy Ukrajna nem veszti el józan ítélõképességét és nem tesz olyat, amivel veszélyeztetné Podolia megtartását.
Oroszország: a népességrobbanás és a labilis politikai helyzet nehézzé teszi az orosz diplomáciát. Komoly titkosszolgálati tevékenységet kell kifejteni, hogy idõben fel tudjunk készülni minden negatív fordulatra. A magyar diplomácia igyekezzen jóban lenni minden számottevõ politikai tényezõvel, az ellenzékiekkel és a szélsõségesekkel is. Észak-Kaukázust vissza kell adni, de nem önként és nem azonnal, hanem a kérdést felhasználva Oroszországot erõsebb szövetségessé kell tenni.
Erdély: továbbra sem tartjuk idõszerûnek Románia eredeti területeinek megtámadását. Romániával jó viszonyra törekszünk, hátha a magyargyûlöletre okot adó események hiányában tovább csökken a románok érdeklõdése a játék iránt és tovább csökken az ország súlya az eRep országai között.
Balkán: Támogatjuk Horvátország megfegyelmezését, de nem a teljes ország eltörlését. Szorgalmazzuk a hadmûveletekkel egyidõben a folyamatos diplomáciai nyomásgyakorlást és a tárgyalásokat, hogy vállaljanak békekötést és meg nem támadási szerzõdést velünk és a szerbekkel.
Miután Görögország a világháborúban végig ellenünk harcolt, Törökország viszont sokszorosan bizonyította, hogy jó szövetségesünk, a török-görög konfliktusban a törökök pártján állunk. Mivel viszont CG-re Szerbia is benyújtotta az igényét, közvetítést tartunk fontosnak két szövetségesünk között, nehogy ez a vita megossza a PEACE tagjait. Ezen kívül Törökországra nyomást kell gyakorolni, hogy lépjen be a PEACE-be és vállalja a tagság minden kötelezettségét.
Lengyelország: folyamatosan puhítani kell őket, hogy ne legyünk egymás ellenségei. Ha IRL jó barátok vagyunk, a játékban is legyünk azok!
Franciaország: népessége is igencsak megszaporodott. Oda kívánunk figyelni rá és törekedni rá, hogy ha a katonai ereje is megnõ, erõs szövetségesünk maradjon. Jelenleg sürgös segítségre van szükségük az újak információval való ellátásához, mivel rengetegen nem törödnek a wellnessükkel.
Spanyolország: területi egységét mielõbb helyre kell állítani egy megfelelõ békeszerzõdéssel, hiszen az eRep spanyol nyelven is elérhetõ és nem kívánatos egy francia méretû baby boom. Egyszersmind a dél-amerikai országokat az AHA-n keresztül komoly szövetségesként kívánjuk kezelni, hogy még csak meg se forduljon a fejükben Spanyolország mellé állni.
PEACE: Magyarország még mindig a PEACE vezetõ hatalma. Kívánatos, hogy a SG is magyar legyen, a kormány lobizzon érte!

A parlamenten belül fel kívánunk állítani egy kül- és/vagy biztonságpolitikai bizottságot, amely külsõ, fõleg független szakértõk bevonásával állandóan elemzi a világpolitikai helyzetet és hosszútávú iránymutatásokat ad a kormánynak, illetve a parlamentnek javaslatot tesz a kormányra való nyomásgyakorlásra, ha nem kívánt irányba mennének a dolgok. A bizottság elnöke mindig ellenzéki legyen.
A fontos külpolitikai eseményekrõl nyilatkozzon a magyar parlament is egy közösen elfogadott és az Országgyûlés hivatalos újságjában megjelentetett cikkben, amit a képviselõk kommentben szignáljanak. Ugyanígy a magyar kormány fontosabb külpolitikai lépését is támogassa a parlament egy nyilatkozatban (természetesen a kormány jelentõs lépéseit a parlament elõzõleg hagyja jóvá).
A Szolidaritás Párt tagjait felszólítjuk a program végrehajtásában való együttmûködésre azáltal, hogy foglalkozzanak a külpolitikával és jelentkezzenek a Külügyminisztériumban munkára, bármely párt tagja vezesse is azt!

Szolidaritas Part
(összeaallitotta: Mikrobi, Pyrrhosz, Tomi ur)