A PEACE gc - belülről

Day 521, 14:12 Published in Hungary Hungary by hekkat

Pár nappal ezelőtt Mikrobi felkért, hogy az általa elindított diplomataiskola projekt keretében írjak egy jegyzetet egy általam választott témában (mely azért elfogadható mértékben kapcsolódik az eredeti elképzeléshez). Tehát hosszú idő után most újra e-tollat (billentyűzetet) ragadok, megpróbálok kellő betekintést nyújtani a szövetségbe, mely oly sokszor segített nekünk, s melynek jövöjében egyre növekvő szerepünk adatik. Következzen hát a jegyzet:

Preambulum:

4 napja Krisz565 jelentetett meg egy cikket, melyben fel vannak sorolva a legáltalánosabb attribútumok, köztük a tagországok.


Előtörténet

Jellemző módon a PEACE története az ATLANTIS megalakulásával kezdődik. A teljesebb képhez azonban még mélyebbre kell visszanyúlnunk. Az eseményeket valahol tavaly nyár közepének környékén kezdeném.

Akkoriban Európában két szövetségi rendszer állt fenn, melyek közül mindkettőnek volt egy-egy kevés ellentmondás már nevében is. Talán innen is sejthető, hogy ezek szervezettsége nem állt közel egyik mai szövetségéhez sem.
Az egyiket Northern Alliance-nek (NA) hívták, tagjai között fellelhető volt Norvégia, Svédország, az Egyesült Királyság és ... Románia. A másikat Mediterrán Uniónak, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, Portugália alkotta kezdetben, később olyan, kevéssé mediterrán országok is csatlakoztak hozzá, mint Hollandia, vagy Hazánk.

Nyár közepén megindultak a tárgyalások a háttérben az akkori vezető államok között, egy nyíltan világuralmi törekvésekkel bíró egység létrehozásáról, mely kapóra jött Spanyolországnak, aki nem elégedett meg az MU defenzív jellegével.
Az azonnali siker azonban elmaradt: Indonézia és Pakisztán nem voltak hajlandóak csatlakozni, ehelyett elkezdték építeni az ATLANTISból kihagyott országok között létrejövő szövetséget, így alakult meg a People of Earth Associated under Common Excellence: global community (vagyis a PEACE gc).


A gépezet működésben

De kik is irányítják a PEACE-t?

A PEACE első embere a Secretary General (SG). Ezt a posztot március óta Zocky tölti be. Előtte (visszamenőleges sorrendben) Arthk, Bimba, GLaDOS, Matthieu Bonne és Nicholae Carpathia vitték a hátukon a szövetséget. A mindenkori SG operátori jogokkal rendelkezik a fórumon, legfontosabb joga a szavazások indításában van.

A PEACE Security Council (SC) tagjai azok, akik a legnagyobb szintű hozzáféréssel rendelkeznek a hivatalos médiumokban, akik szava legtöbbet ér egy adott témában. Három kategóriába lehet őket sorolni:

- Representative (R, képviselő): az esetek nagy többségében az ország mindenkori elnöke, 1 hónapos megbízatás.
- Advisory representative (A, megbízott kéviselő): a R nevezi ki, 2 van belőle 1 hónapos megbízatás.
- Representative-emeritus (visszavonult képviselő): a ciklus lejártával válik a R-ből és az A-ekből.

Egyedül a R-nek van szavazati joga. A szavazásra bocsátott kérdések leggyakrabban a bővítéssel kapcsolatosak. Nemrégiben csatlakozott Thaiföld, Szerbia, valamint nagy örömömre visszatért Törökország.

Megemlítendő a márciusban elindított Economy Council (EC), melynek egyelőre elhanyagolhatóan kevés szerepe adatott. Ide a gazdasági miniszterek, valamint a nemzeti bankok kezelői kapnak meghívást.

Magyarok a PEACE-ben

Az előző pár hónap képviselői:

2008. szeptember
Rizsa (R) (inaktív volt az elnök az egész ciklusban... illetve azóta is az)
Baluro (A)
Kroovy (A)

2008. október
Morreau (R) (Rommel Erwin megválasztása után 6 nappal lemondott, a Kroovy által benyújtott impeachment sikeresen zárult, Morreau lett az ügyvivő elnök.)

2008. november
Baluro (R)
Adam Zahovay (A)
ArchieCrimson (A)

2008. december
Baluro (R) (Frissítés hiányában maradt az előző hónapi felállás)
Adam Zahovay (A)
ArchieCrimson (A)

2009. január
Hekkat (R) (Ekkor "épültem be" a PEACEbe. 🙂
Quicksilver (A)
Sanya18 (A)

2009. február
Quicksilver (R)
Feherlofia Koppany (A)
Hekkat (A)

2009. március
Morreau (R)
Feherlofia Koppany (A)
Hekkat (A)

2009. április
Feherlofia Koppany (R)
Kampec (A)
Hexalia (A)


A hivatalos médiumok

Hivatalos fórum: http://www.peacegc.org/. Itt történik a hosszabb távú tervek kidolgozása, természetesen belső, korlátozott hozzáférhetőségű szobákban.

Bizonyos szobákhoz azonban minden PEACE-lakos hozzáfér. Ehhez az Access Rights nevű topikban kell hozzáférési jogot kérni valamelyik operátortól. A pontos szabályok megtalálhatóak a topikon belül.

Hivatalos chatszoba: irc.rizon.net #peace . Ebben a szobában elég keveset jártam, így nem tudom, mennyire van tele SPAM-mel. A fontosabb témákhoz léteznek belső, jelszavas, csak regisztrált névvel igénybe vehető szobák is (legalább 3). Alkalmi konferenciák szintén külön szobában esedékesek.


A PEACE Anti-TO csapat

Bimba nevéhez fűződik a március környékén elindított kezdeményezés, mely nemsokára teljesen kiforrott lesz, azonban már ezelőtt is kimagasló sikereket értünk el (pl. győzelem Brazíliában, Oroszországban és Pakisztánban egyszerre, bizonyítható román TO-kísérletek ellen. Azóta természetesen a célpontok számának növekedésével ellenfelünk is sikeres volt néhány választáson.).


Tárgyalások az ATLANTISszal

Ez a legrövidebb téma: egy, azaz egy esetről tudok, amikor január-február környékén a PEACE tárgyalóasztalhoz hívta az ATLANTISt. Két felvetett téma volt: A mexikói-spanyol háború, valamint a franciákat érintő háborúk lezárása. Végül az ATLANTIS részéről csak az akkkori SG, Meiko jelent meg, így a tárgyalás csúfos kudarcba fulladt.



Dióhéjban ennyi megosztanivaló jutott eszembe, remélem, lesz olyan, aki legalább egy részét hasznosnak találja. A felvetődő kérdéseket egy alkalommal chaten meg lehetne beszélni, erről még Mikrobival egyeztetek.

Tisztelettel:

Hekkat