A magyar politika arcai: Quicksilver

Day 490, 02:26 Published in Hungary Hungary by Quicksilver

.

Interju magammal


1. Mióta játszol és miért kezdtél játszani?

November végén vettem észre a játék leírását huba blogján, és kértem tőle meghívót. Eleinte kétesélyes volt, hogy maradok-e, de aztán úgy tűnik belejöttem. 🙂

2. Mi volt a célod, amikor elkezdtél játszani, és ez mennyiben változott a játék során?

Akkoriban nem volt még célom, csak tanulni, és ismerkedni a játékkal; később jó újságot írni, soka emberrel beszélgetni, barátkozni (ez azóta is a legfőbb célom), és csak jóidő múlva lett célom az, hogy Magyarország helyzetén tevőleg is javítsak, amikor már képesnek éreztem magam erre. Ez mondjuk néha eléggé lehetetlen feladat, főleg ha az ország ennek ellenáll, és az istennek se akarja, hogy jobbá tegyem a helyzetét. 🙂

3. Mennyire tartod megfelelőnek a mai e-magyar politikai helyzetet és miben szeretnél változást látni, illetve szerinted hogyan lehetne ezeken a dolgokon változtatni?

A magyar politikai életet a hátbaszúrások, az aljasságok és az üres, semmit sem érő viták jellemzik. Ezen sürgősen változtatni kellene, de mit lehet tenni, ha egyszer magyar sajátosság, hogy még az ország érdekében sem tudunk igazából összefogni?

4. Jó ötletnek tartod-e az alkotmány létrehozását?

Nem, szerintem semmi értelme sincs. De ha ez valakiket szórakoztat, hát csinálják, mert nem is árt senkinek. Egy konkrét és használható jogrendszer ennél sokkal jobban kellene.

5. Jó ötletnek tartod-e az állampolgárság bevezetését és látsz-e esélyt ennek a megvalósulására?

Szükség lenne rá, hogy a TO-k nehezebbé vagy közel lehetetlenné váljanak. Ugyanezen okból valószínűleg nem lesz bevezetve, vagy csak a legminimálisabb, kijátszhatóbb formában. Ez messze vezet, de jobb ha belenyugszunk, hogy a TO a játék része és ezen alapvetően az adminok nem nagyon akarnak változtatni.

6. Szerinted mennyire kell félnünk bármilyen TO-veszélytől?

Nekünk csak akkor kellene ettől félnünk, ha egyszerre akarnánk többtucatnyi országot TO-zni és itthon védtelenek maradnánk – de ezt nem tartom valószínűnek.

7. Elképzelhetőnek tartod egy béke kötését Romániával és ha igen, milyen feltételek mellett?

Én igen, ez nem titok. A feltételek részemről Mo-régióinak visszavétele és Ukrajna függetlensége; valamint egymással TO-ellenes megállapodás. 🙂

8. Milyennek értékeled a többi országgal fennálló kapcsolatainkat?

A közeli országok közül túl kevéssel van jó viszonyunk, és ez nem jó külpolitika. Szlovákia és Horvátország két jó példa arra, hogy miért is kellene jobb viszonyt ápolni a szomszédainkkal. A PEACE-ben a helyzetünk javul, ez nyilvánvaló módon a megerősödésünknek köszönhető, és ki is kellene ezt használni, még jobban. A távolabbi körből Indonézia a legjobb szövetségesünk, és ezt így is kell megtartani – ez nem jelenti azt, hogy Európában ne lehetne még jó szövetségesünk.

9. Véleményed szerint szükség van-e egy újabb szövetség létrehozására a PEACE és az ATLANTIS mellett?

Igen, a közép-kelet európai kis országok szövetségét változatlanul kívánatosnak látom. A kétpólusú világrendszer szerintem túlpolarizálta a világot, szükség lenne olyan kisebb, és/vagy átfedő szövetségekre, amelyek ezt színesebbé, érdekesebbé, változatosabbá teszik.

10. És végül, mit üzennél a magyar közösségnek? Amennyiben van olyan lényeges politikai téma, amit szerinted nem kérdeztem meg, kérlek írd le azt is.

Nyújtózkodjunk mindig addig, ameddig a takarónk ér! Hiába vagyunk sokan, ha és ameddig csak a szánk nagy, addig nem fogunk elérni sok mindent. Nem a kivagyiság fog területeket el-, vagy visszafoglalni, nem a TO-zzunk minden országot fog eredményre vezetni, és nem a nagy büszkeségünk fog nekünk csatákat nyerni; hanem az okos megfontolás, stratégia, szövetségek, gazdasági és katonai tevékenységek.

Quicksilver
KARD

.