A kongresszus és az elnök hatásköre

Day 674, 01:39 Published in Hungary Hungary by Tankred Orfeusz

Közeledvén a kongresszusi választáshoz nem árt tisztázni, milyen hatáskörrel rendelkező képviselőkről is döntünk 25-én. E kérdés gyakran viták forrása, megoszlanak a vélemények, mit kell a kongresszus elé terjeszteni és miben dönthetne az elnök maga, pedig az alapvető szabályokat meghatározza az eRep mechanizmusa.

Pénzügyek

A pénzügyekről a kongresszus dönt.

A képviselők döntenek az adók mértékéről.

Az adók az államkasszába folynak be. Az onnan történő pénzkiutalásról is a kongresszus határoz. Mivel ilyen javaslatról 24 óránként csak egyszer lehet szavazni, a napi pénzforgalom a gyakorlatban csak erre kijelölt orgokból bonyolítható.
Hogy az elnök, valamely képviselő, vagy bárki más rendelkezik-e az így kiutalt pénzzel, a kongresszus többségének döntésén múlik.

A pénznyomtatás szintén a kongresszus határozata alapján történik. Ennek fedezetéül azonban az államkasszában aranynak kell rendelkezésre álnia. (A gyakorlatban az adóból befolyt pénzt válthatják át goldra egy orgon keresztül.)

Egy parlamenti ciklusban minden képviselő két törtvényjavaslatot nyújthat be.

Hadügyek

Először is tegyünk különbséget a stratégiai és taktikai döntések között. Előbbi alatt a hosszabb, utóbbi alatt a stratégiának alárendelt rövidebb távú katonai döntéseket értjük.

Stratégiai kérdésekben általában az elnök és a kongresszus együtt dönt.

Szövetségkötésről, békéről és hadüzenetről a kongresszus határoz, elnöki előterjesztés alapján. Mivel ilyen jellegű törvényjavaslatot csak elnök nyújthat be, azonban a parlamenti többség hozzájárulása kell annak elfogadásához, ezekben a kérdésekben a két intézmény egymára van utalva.

Bizonyos esetekben az elnök maga is dönthet stratégiai kérdésekről. MPP-k aktiválása, illetve az ezeken keresztüli háborúnyitás olyan hosszú távű hatásokkal bíró esetek, melyekben az elnök akár egyedül is dönthet.

Taktikai kérdésekben az elnök dönt.

Csataindítás, visszavonulás, illetve ezek időzítése kizárólagosan az elnök hatáskörébe tartozó intézkedések.

Beruházások

Infrastrukturális fejlesztésekről az elnök és a kongresszus együtt dönt.

Kórház és védelmi rendszer vásárlását is csak az elnök kezdeményezheti, majd kongresszusi szavazás határoz elfogadásukról.



A kongresszusban az elnöknek is van egy szavazata.
Bármelyik képviselő kezdeményezhet impeachmentet az elnök ellen, ilyenkor a szavazásban részt vevő képviselők kétharmada leválthatja az elnököt.

Minden egyéb intézmény és mechanizmus, legyen akár a hadsereg vagy a minisztériumok, a játékosok megállapodása alapján működnek, nevezhetjük ezt szokásjognak vagy íratlan alkotmánynak, ahogy tetszik.
.