A horvát (és román) MPP-k értékéről

Day 646, 07:19 Published in Hungary Hungary by Nemzeti Radikalis Part

Üdv!

Ahogy a címből is kiderül, az első cikkemben szeretnék kicsit részletesebben foglalkozni az MPP-kkel(Mutual Protection Pact), illetve ezen belül konkrétan Horvátország szövetségi rendszerével, külön-külön nézve az MPP-kben szereplő országok erejét. Természetesen a horvát szövetségi rendszer gyakorlatilag minden lényeges elemében megegyezik a románéval, így egy jövőbeni, keleti szomszédaink elleni támadás esetén is ugyanannyit érne, mint Horvátország védelmében.

Hogy mi vitt rá arra, hogy ezzel foglalkozó cikket írjak? Nos, nem más, mint az, hogy a médiában több cikket, kommentet olvastam, főként a sokak által biztosra vett, azóta azonban a román kongresszusi TO miatt aktualitását vesztett ukrán-román háborúval kapcsolatban, melyekből arra következtettem, hogy a társadalom nagy részének körében él az a tévhit, miszerint minél több MPP-vel rendelkezik, annál jobb, és erősebb az adott ország védelme. Nos, ennek az ellenkezője bebizonyosodott több háborúban is, így például az USA és Kanada elleni háborúkban. Na de rá is térnék az egyes országok erejének latolgatására.

Jelenleg Horvátország 10 aktív MPP-vel rendelkezik ellenük. (És Szerbia ellen is.) Ezek az országok a következők: Ausztria, Finnország, Lengyelország, Románia, Kanada, Svájc, USA, Görögország, Svédország, Norvégia. Most pedig vegyük sorra ezen országok erejét:

Ausztria: Ennek az MPP-nek a megkötésére stratégiai okokból volt szükség, még a horvátországi, sikeres magyar-szerb kongresszusi takeover idején. A „sógorok” sebzése gyakorlatilag, magyar léptékkel nézve 0. Tankolni nyilvánvalóan nem fognak ellenünk, mivel –ha minden igaz – szövetséges állam, illetve nem hiszem, hogy olyan sok erős tankjuk és pénzük lenne, amivel igazán megnehezítenénk a dolgunkat. Ausztriát tehát kihúzhatjuk a sorból.

Finnország: A finnek erősség alapján a középmezőnyhöz, annak is inkább az aljához tartoznak. Az országnak 1519 lakosa van, amiből 720 lakik Q5-ös kórházas régióban, míg 659 Q4es területen. Gazdaságuk nem túl erős, high nyersanyagjuk semmiből sincs. Erős tankjaik sem nagyon vannak, amúgy sem lenne miből finanszírozniuk egy nagyobb tankcsatát.

Lengyelország: 7600 lakossal rendelkeznek. High nyersanyagjuk szintén nincs, nem is nagyon lesz, ha rajtunk múlik. Az eredeti területükön, két régió (Mazuria-nincs kórház, Little-Poland-q4) kivételével mindenhol q5ös kórház található. Van néhány erős tankjuk (pl. Sadix), illetve jól szervezett elit egységgel rendelkeznek. Emlékezhetünk, hogy nemrég 3000 goldot buktak el a márkanyomtatási akciójukkal, ám ennek ellenére szerintem van annyi pénzük, hogy részt vegyenek egy nagyobb, pénzégető csatában. Lakosságuk is elég jól irányítható, rendszerint ott ütnek, ahova az utasítás szól. Horvátokat és románokat is elszántan védenék egy esetleges hadjárat során. Ebben jelentős szerepe van a játékban tapasztalható erős magyarellenességnek a részükről.

Románia: Nem igényel hosszú magyarázatot. Erős ellenfelek, jó stratégák vezetése alatt, erős tankjaik vannak. Gazdaságuk már nem olyan erős, mint anno a világbirodalmuk idején, de még így is jelentős erőt képviselnek. Az ex-atlantis egyik, ha nem a legerősebb tagja. Minden régiójában q5ös kórház van, így a lakosság egésze részt vehet a harcokban. Szintén minden erejüket beleadnák a horvátok védelmében. Taktikai hibát követtek el Ukrajna betámadásával, de ezt a hibát most orvosolták egy sikeres kongresszusi TO-val, majd az MPP-s háború lezárásával.

Kanada: Az ontario-i csata után átmenetileg megszűnt, mára azonban több területet felszabadítottak RW-kkel. Jelentős ütőerőt nem képvisel, azt is főként az amerikai fronton veti be. Sokáig kórház nélküli szellemország volt, mára azonban szereztek egy q5ös kórházat, amit le is raktak Alberta régióban, ahol kb. 600 lakos él. Gazdaságuk romokban, pénzük nincs. Mindenüket ellőtték Ontarionál. Néhány erősebb katonájuk is inkább az amerikai fronton, vagy az RW-kben üt. A jelenlegi helyzetben kitűnő stratégiai pozícióban van, be tudja tölteni a tökéletes blokkolóállam szerepét.

Svájc: Szintén nem igényel sok magyarázatot, mivel egy nemlétező ország. Összes régiója magyar megszállás alatt áll. Teokrata lakói a világ több pontjára szétszéledve folytatják a harcot a PEACE ellen.

USA: Alapvetően erős ország lenne, jelentős segítség a horvátoknak, románoknak, azonban jelenleg kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy a horvát fronton üssön. Jelenleg minden erejüket az országuk felszabadításába fektetik. Szerintem ez nem változna akkor sem, ha történetesen egy időben zajlana egy csatájuk a Northwest Croatia elleni támadásunkkal. Jelentős tankolásba nem hinném, hogy belemennének szövetségeseik védelmében (ahogy a spanyolokat sem nagyon védték a franciák támadása során), mert koránt sincs vége az amerikai hadjáratnak, szükségük lehet még nagy összegű goldra. Jó ideje már az egyetlen szövetségesük, akit jelentős áldozatokkal segítettek, az Görögország volt. (Eltekintve Kanadától, amelyhez elemi érdekük fűződött.)

Görögország: Stratégiai fontosságú állam az ex-atlantis számára, Central Greece régióban található high vas miatt. Közepes erősségű ország, szervezett elittel. Egy török támadás jelentős sebzést vonhat el az Atlantistól a görög fronton.

Svédország: Szintén közepes erősségű ország. Vannak erős katonáik, és elegendő készletük és forrásuk ahhoz, hogy azt a néhány erősebb tankot szépen megtankolják egy nagyobb csata során. Magyarországot Nordjylland-nál blokkolni tudja, így megakadályozván a hadmozdulatokat Horvátország ellen.

Norvégia: Kisszámú lakosság, gyenge gazdaság, gyenge hadsereg jellemzi. Sebzése elhanyagolható. Gyakorlatilag ki is húzhatjuk a listáról. Régebben megpróbálkozott az oroszok blokkolásával, de ezzel felhagyott, ugyanis rájöttek a vezetőik, hogy könnyedén Észak-Korea sorsára juthatnak.

Jelenleg ezek az MPP-k aktívak a horvát oldalon, azonban egy esetleges új támadással további kettőt aktiválnánk, mégpedig a spanyolt, és az olaszt.

Spanyolország: Jelenleg éledező szellemország. A kis lakosságú régióikat szabadítják föl, miután eltűntek a térképről egy hete. Kórház nincs az ország területén jelenleg. Pénzük se sok akad, bár jelentős kölcsönöket fognak majd visszakapni más országoktól. Katonai szempontból a kórházhiány miatt kihúzhatjuk a listáról. Ennek ellenére az erősebb katonái természetesen kiutazhatnak harcolni a horvátok, románok oldalán. Valószínűleg egyhamar nem tudják visszaszerezni a nagyobb lakosságú régióikat, ahogy Asturiast sem tudták, ugyanis vélhetően azokat a PEACE erői igyekeznek megtartani.

Olaszország: Olaszország PEACE tag, valószínűleg a horvát kongresszusi TO hatására kötötték ezt az MPP-t. Nagyobb hadjárat esetén valószínűleg nem ellenünk, hanem inkább mellettünk harcolnának az elitjük hozzánk költözésével. A nagyobb tankok rendszeresen harcoltak a PEACE oldalán a világ több pontján.

Összességében azt mondhatom, hogy a Horvátország elleni sikeres támadáshoz több dolog kell. Önmagában a magyar lakosság és hadsereg nem képes legyőzni 7-8 ex-Atlantiszos ország ellenállását, amelyek közül 3-4 rengeteg goldot is hajlandó lenne áldozni a horvátok védelmében. Szóval a sikeres támadáshoz szerintem elengedhetetlen egy szerb támadás, amely megosztja az erőiket, kettő, de inkább három aktív csata az amerikai fronton, illetve egy Central Greece elleni török invázió. Amennyiben ezek a feltételek teljesülnek, azt mondhatom, hogy előbb utóbb nyaralhatunk majd határátlépés nélkül az Adrián.

Köszönöm, hogy végigolvastátok annak ellenére is, hogy kicsit hosszúra sikeredett. Remélem azért tanulságos olvasmány volt. És itt ragadnám meg a lehetőséget, hogy köszönetet mondjak a Nemzeti Radikális Párt vezetőségének, hogy lehetővé tette számomra a cikk megjelenését a hivatalos pártújságban.


Maradok tisztelettel:
Istencsaszar


Nemzeti Radikális Párt
Nemzeti Radikális Párt hivatalos honlapja
Nemzeti Radikális Párt hivatalos chat szobája kérjük erepes neved használd.