A francia külpolitika aktuális irányai: Kanada, PHOENIX, ONE

Day 994, 02:28 Published in Hungary Hungary by Tomi_ur
Southern Transdanubia, 994. nap, 02:27 erep idő szerint (2010. augusztus 9. 11:27)

Sziasztok!

Még ha az összeomlás szélén is áll az Új Világ, az élet az Apokalipszisig megy tovább. Épp ezért a Franciaország külpolitikájának fontosabb témáit a hátralévő kis időre azért nem árt, ha tudjuk. Az infók ma reggel jelentek meg a francia közlönyben.

Franciaországban, mármint ami a külügyeket illeti, most 3 fontosabb téma van napirenden. Az egyik a Kanadával való békekötés, a másik Franciaország esetleges részvétele egy katonai szövetségben, a harmadik a diplomáciai testület átszervezése. Én az első kettőt tartom érdemesnek részletesebben ismertetni.

Ami Kanadát illeti, a kanadai diplomácia felvette a kapcsolatot Franciaországgal egy esetleges békekötés tető alá hozása végett. Ennek oka, hogy Kanada tisztában van a Franciaország oldalán aktivált MPP-k jelentette veszélyekkel. Franciaország jelenleg 4 aktivált MPP-vel rendelkezik Kanada ellen (szerb, orosz, brit és szlovén). Ehhez hozzájön még a kiütött magyar MPP is (a magyar MPP francia-kanadai háborúba való visszaállítása ügyében nem lenne hátrányos egy külön erre vonatkozó ticketet írni az adminoknak). Franciaország nem ellenzi a Kanadával való békekötést, amennyiben az valamennyi pénzt hoz a konyhára. A döntés a francia kormány kezében van, amelyről a francia kongresszust értesíteni fogják. A béke kérdésében egyeztetni fognak továbbá a PHOENIX vezetőségével is. Természetesen a háború lehetősége sem kizárt. A francia fórumon zajló közvélemény kutatás szerint a válaszadók 43 százaléka támogatja Kanada megtámadását, 26 százaléka kötne minden továbbá kanadai jóvátétel nélkül békét a juharlevelesekkel, 15 százaléka kötne békét Kanadával kevesebb mint 1.500 goldért cserébe, 12 százaléka kötne 1.500 goldnál nagyobb összegű háborús jóvátétel fejében békét, illetve 4 százaléka tartaná fenn a jelenlegi status quo-t. A háborút támogató 43 százalékkal szemben tehát a válaszadók 53 százaléka ilyen-olyan formában, de békét kötne Kanadával. Eddig 95 szavazatot adtak le.

Ami Franciaországnak az egyes katonai szövetségekhez való viszonyát illeti, a PHOENIX-szel az elmúlt hónapban végzett közös hadműveletekkel összefüggésben a közlöny utal arra, hogy úgy tűnik, az indonézek és a magyarok készek arra, hogy integrálják Franciaországot a Szövetségbe. A podóliai csatában (2010. augusztus 6.) nyújtott, nagyságát tekintve 4. legnagyobb francia sebzés még inkább megerősítette a Franciaország és a Szövetség közötti viszonyt.

A „harmadik utas” politika Franciaország számára egyre kevésbé tűnik megvalósíthatónak, áll a francia közlönyben. Franciaország képviselői, jóllehet a francia elnök személy szerint ellenezte, találkoztak a ONE képviselőivel. Ezen újonnan alakult katonai szövetség képviselőivel való tárgyalások során Franciaország számára nyilvánvalóvá tették, hogy a ONE nem kíván az EDEN vagy a PHOENIX alternatívája lenni. A ONE sokkal inkább olyan, különféle gazdasági és katonai célokat elérni szándékozó országok tömörülése, amelyek e közös célok megvalósításában is különböző mértékben vesznek részt. Ez konkrétan azt jelenti, hogy egy ország tagja lehet akár az EDEN-nek, akár a PHOENIX-nek, de egyúttal a ONE-nak is. Franciaország a ONE-hoz való csatlakozás abból a szempontból találná érdekesnek, hogy ezen az úton Franciaország sok olyan országgal konszolidálni tudná a kapcsolatait, amelyekkel korábban ritkán volt lehetősége együttműködni.

A „nemzetközösség” terve (nevezetesen széleskörű együttműködés formális katonai szövetségbe tömörülés nélkül) Franciaországhoz közeli államokkal (nevezetesen az Egyesült Királysággal, Hollandiával és Németországgal) jónéhány országnak elnyerte tetszését, egyelőre az a kérdés, miképp tudnák működőképes formába önteni az elképzelést. Időközben Olaszország kifejezte abbéli óhaját, hogy újfent közeledni kíván Franciaországhoz. Ezzel kapcsolatban Franciaország utal arra, hogy amennyiben az Olaszországgal való viszony valaha is szívélyesebb lesz, Olaszországgal együtt teljes mértékben részt venne az említett projektben. Itt egyébként nem teljesen világos, hogy Olaszország nélkül Franciaország részt venne-e a „nemzetközösségben”. A szövegösszefüggésből nekem úgy tűnik, hogy igen. A „nemzetközösséget” pedig kiváló terepnek tartaná arra, hogy Olaszországgal a viszony normalizálódjék, illetve a jövőben elkerülhetőek legyenek a legutóbbi olasz áruláshoz hasonló incidensek.


A legjobbakat!


Tomi_ur

EDIT: Ezt a nyílt levelet pedig írjátok alá, ha úgy gondoljátok, hogy az adminok már elmehetnének a jó b... k... a...ba.