47. cikk: Mercenary Medál = Internacionalista Medál

Day 1,529, 13:38 Published in Hungary Hungary by Schelling

A Mercenaryt a köznyelv zsoldosmedálnak nevezi - ami enyhén pejoratívan hangzik -, néhányan pedig hazaárulómedálnak. Nekik is igazuk van: aki gyorsan szeretné a medált megszerezni, az a legegyszerűbben úgy teheti meg, hogy idegen hatalmak szolgálatába áll, és alkalmasint a hazája (hazánk) ellen üt.

Csakhogy ezzel a módszerrel nem él minden medálbirtokos. Minden bizonnyal vannak köztük, akik igen, de az általánosítás nem állja meg a helyét.

Vannak persze, akik a problémát azzal oldják meg, hogy szinte kerülik a Mercenary megszerzését, és arra büszkék, ha nincsen medáljuk. Ez is egy megoldás, de nem hiszem, hogy a legjobb volna. Az, ami neked mindössze pár ütés naponta, az egy felszabadulni vágyó ország népe számára jelentős nemzetközi segítség lehet. De legalábbis sok kicsi sokra megy.
___________________________

Meg lehet-e vajon szerezni anélkül, hogy a hazaárulás ódiumát vonnánk jogosan a fejünkre? - tettem fel a kérdést magamnak még októberben. Elméletileg (és persze, némi kompromisszum árán) meglehet; türelemmel, fegyelemmel, odafigyelve, hol is ütök. Az 1479. napon egy vállalást fogalmaztam meg, mely szerint bizonyos elvek megtartásával fogom megszerezni a medált. Akkor 36 zászlócskám volt. Tovább követtem az alapelveket. Az 1502. napon (éppen szilveszterkor) már 48 zászló gyűlt össze, Chile volt a 48. Azután várakozás következett. Két hét telt el, mire volt csata a 49-re (Japán, 1517. nap, január 15.). És újabb tíz nap az 50-ig (Argentína, 1527. nap, január 25.). Persze, gyorsabban is összegyűlhettek volna. Egy nap, egy új zászló, ötven naponta öt arany. De akkor hogyan nézhetnék honfitársaim szemébe? És mit mondanék a csalódott Éheslónak? A közösség megbecsülése többet ér öt aranynál.

A lényeg röviden: úgy is sikerülhet az ötven zászló, ha nem ütsz az EDEN oldalán. A Terráén viszont - a medál elérését célozva - előbb vagy utóbb kénytelen vagy. A célkitűzés tehát 51 országból teljesíteni 50 zászlót. Ehhez van szükség a türelemre, a fegyelemre, és a figyelemre. És egy jótanács: érdemes a ritkán háborúzó országok zászlóit amint lehet begyűjteni. (Az eredeti területeit védeni ritkán kénytelen országok: Argentína, Chile, Dél-Korea, Irán, Japán, Lengyelország, Szlovákia, Uruguay.)

Az EDEN kizárása mellett az alapelvek más korlátozásokat, nehezítéseket is tartalmaznak. (Annak érdekében, hogy a nemzeti, országos érdek nemzetközi összefüggésbe legyen helyezhető - vagyis az elv általánosabb érvényt nyerjen. Plusz játékélménnyel is jár. 🙂 )

"1, Nem veszek részt semelyik imperialista hatalom hódító háborújában.

2, Csakis eredeti területet védő vagy felszabadító háborúban veszek részt.

3, Ami a szövetségekhez való viszonyomat illeti, hű maradok a (mindenkori) szövetséghez, melynek e-Magyarország a tagja, segítem a semleges országok függetlenségét; alkalomadtán ütök bármely megszállt ország oldalán, az EDEN hatalmait kivéve.

4, Nem ütök bele egy csatába 55%-os fölény elérésén túl."

Ezeknek az elveknek az alapjait (közelebbről: az első két pontot) régi barátom, Rakosi fektette le az e-kommunista filozófia részeként, PCM pedig kiegészítette. (A megformulázás ]innen való.) Rakosi cikke arra is rávilágít, hogy ha ezen elveket követjük, akkor bátran nevezhetjük a Mercenaryt internacionalista medálnak.



És ezúton szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik hozzásegítettek a medálhoz. Ki fegyverrel, ki kajaosztással, ki pénzzel (Zabalint), más pedig jó szóval, játékban tartó biztatással. Köszönöm szépen nektek!

Schelling ezredes