19. cikk: Program illúziók nélkül [4/4]

Day 1,014, 19:57 Published in Hungary Hungary by Schelling

A programterv befejező része következik, amelyből kiderül, milyen végkövetkeztetésre jutott Georg.

"Az arisztokraták és a tisztek rétege után a harmadik lesz a közkatonák rétege (ide értve a tizedeseket és őrmestereket is). Ők virtuális társadalmunk legújabb jövevényei. Ők azok, akik már az új rendszerbe születtek bele, ezáltal számukra nem a régi rend szabályai jelentik a viszonyítási alapot. Számukra a katonai pálya már aligha kínálhat babérokat. A V2 elvette tőlük az előléptetés komolyabb lehetőségét. Gazdasági erejükből arra futja, hogy puszta munkaerejüket áruba bocsássák mások vállalkozásaiban. Politikai szerepük pedig a vakfegyelmű pártkatonák és a képviseleti demokrácia passzív jelenlévőinek alacsony szerepére korlátozódik. Összességében tehát, és hangsúlyosan a bérek alacsonysága miatt, a közkatonák motiváltak a legkevésbé harcolni, dolgozni, újságot írni, valamint a politikában részt venni, ezáltal tevékenységükkel változást idézni elő e-Magyarországon.

A e-magyar társadalom oligarchikus jellegét a legszélesebb réteg, a tisztek tartják fenn. A feltörekvő tisztek aktívan, a csöndesek pedig passzívan; ezért nem igazán lehetséges alulról jövő gyökeres reform, illetőleg forradalom. (Idealista ifjoncaink itt bekiabálnak előadásunkba, miszerint az újságolvasás népszerűsítésével némiképp növelhető lehetne a lakosság inttelligenciája. Illetve a munkásöntudat fejlődése szintén azirányba hat, hogy csökkenjen társadalmunk egyoldalúan militáris jellege. Meg valami olyasmit is motyognak, hogy az ekként létrejövő demokratikus társadalomban a tőkearisztokrácia és a katonai arisztokrácia elválik egymástól...)

Katonai célokról kérdeznek ezek után? Én csupán irányokat mondhatok. Olyan irányokat, amely reális képességeinkhez mérten az ideális cél felé, a gazdasági nagyhatalommá válás felé tart. Aki végighallgatta az eddig előadottakat, azokat itt már nem is terhelném érvekkel. Meglehet, nélkülük is világos lehet előttük, miért pont ezeket az irányokat jelölöm meg. Először is a közelebbi: kelet. Podólia, ukrán Bukovina és román Bukovina nyersanyagai. Elsősorban vaskészleteik. Másodszor a távolabbi, mégse elérhetetlenül távoli cél: dél. Hihetetlennek tartom, hogy van egy kicsi ugyanakkor rendkívül gazdag ország, mely katonai célként eddig sohasem merült fel az e-magyarokban. Görögország irányára gondolok, közelebbről pedig Közép-Görögország, Attika és Makedónia területeire. Katonai erejük a legutóbbi tél és tavasz idején akkora volt, hogy a törökökkel éppen egyensúlyban tudtak maradni. Nem kétellhető, milyen eredménnyel járnának a csaták, ha magyar-bolgár-török seregek támadnának rájuk egyesülten.

IV. Összegzés

Célkitűzéseim tehát prózaian szólva a következők volnának 2010 szeptemberére.
GDP-növekedés: 5% (pusztán az eredeti területeket számításba véve)
népességnövekedés: 3% (azzal az előkészülettel, hogy ezt a számot mind rövid-, mind hosszútávon fel fogjuk tornászni - decemberben az 5%-ot tűzve ki vízióként)
katonai célok: Podólia, román Bukovina (egyelőre)
(Nem zárkózom el új szövetségek kötésétől - a régiek többségének megtartásával -, amennyiben a jelenleginél hatásosabban szolgálhatják a fent előadott célirányok elérését.)
Egyébiránt tervbe vettem a szorgalmas munkások nagyobb elismerését (többek között új jelvények bevezetésével), az újságolvasás és a színvonalas újságírás ösztönzését, valamint kísérleteket a harci modul radikális revíziójára."