[ZX777] [Fontos!]A globális felmelegedésről

Day 1,299, 17:22 Published in Hungary Slovakia by Zolix777

Üdv!
Mint a címben kiderült ma a globális felmelegedésről fogok írni. Ezek a "komoly" gondolatok nem tom miért ilyenkor hajnalban törnek rám. Szóval mit is értük ezalatt? A szép kis gázkibocsátással megnő a hőmérséklet, elolvadnak a sarkok jege, megemelkedik a tengerszint, elsivatagosodás várható, egyre több lesz az aszály, csökken a termésátlag. Sokak azt hiszik mindez a kis kéményekből és kocsikból kiömlő gázokról van szó. De ez sem pontos. amit sokan gondolnak, a kipufogócsövek és a gyárkéményekfüstje nem járul hozzá a globális felmelegedéshez. Éppen ellenkezőleg, kutatások támasztják alá hogy ez a szennyezés csökkenti a hőmérsékletet. És hogy miért? Nem a füst okozza a Föld felmelegedését, hanem a fosszilis üzemanyagok elégetése. Amikor egy autó motorjában 3 dolog szabadul fel: energia, szén-dioxid és aeroszolok. Az energia a folyamat célja, hiszen ezért égettük el az anyagot. A szén-dioxid hőmérséklet emelkedést idéz elő, mivel olyan anyagról van szó amely nem engedi ki a Nap melegét. Az aeroszolok pedig légszennyezést idéznek elő, aminek furcsamód a Co2-vel ellentétes hatása van. Az aeroszolok felszabadulása során jelennek meg a nagyvárosok felett a szomgfelhők amelyek visszaverik a napsugarakat az űrbe. Ez pedig ellensúlyozza a felmelegedést.
Csakhogy a légszennyezés olyan mértékben megnőtt a nagyobb városokban (pl. Sanghaj, Tókio, vagy Los Angeles) hogy már alig lehetet levegőt venni, ezért a ‘80-as években olyan változtatásokat vezettek be ami csökkentette az aeroszolok kibocsátást. A kibocsátás csökkenésével ugyan tisztább let az ég, de a hűtési hátsuk is megszűnt. És azzal nem lehetne megoldani a globális felmelegedés problémáit ha újra aeroszolokat termelnék! Csöbörből vödörbe. Nem megsüllnénk hanem megfulladnánk.
A szén-dioxid kibocsátást meg lehetne állítani, de az olyan fejlődő országok mint Kína vagy India úgysem tenné meg. A legrosszab hogy a kínaiak infrastruktúrája a szénre épül, amely sokkal több szén-dioxidot bocsát ki, mint a kőolaj. És Kína azt tervezi hogy 2020-ig 300 új szénerőművet nyit. Ez felér egy katasztrófával. Norvégia, és az Egyesült Királyság sem hagyhatja abba a kőolajtermelést. Ugyanez vonatkozik az OPEC országaira is. Szaúd-Arábiában a bevétel 95%-át a kőolaj feldolgozás és exportálás adja ki. A nukleáris energia nem lenne megoldás. Gondoljunk Fukishimára vagy Csernobilban. Németországban például elkezdték az atomerőművek fokozott leállítását. A szél és a napenergia ma még drága, és nem minden területen érhető el.
És akkor következmények:
Tengerszintnövekedés - Tudósok szerint ha az összes jég eltűnik a sarkokról akár 25-50 métert is emelkedhet a tengerszint. Ötven centiméter elég ahhoz, hogy egész Polinézia eltűnjön. De ugyanígy járna a többi tengermenti ország. Szibéria és az orosz kőolaj víz alá kerülne. London és Amszterdamot elmosná a víz.

A Francia Riviéra eltűnne. Velencét végleg elmossa a víz. Lengyelország északi része eltűnik. Bukarest lesz az új Velence! New York víz alá kerülne.

(A képek magukért beszélnek)
Los Angeles, Baltimore és Miami úgyszintén. Kuba és Haiti eltűnik. Brazíliát elönti a víz. Rio de Janiero eltűnik. Chile lekerül a térképről. Sri Lanka se lesz többé! India és Bangladesh jó részére betör az óceán. Kína kikötőit ellepi az óceán.


Elsivatagosodás - Erről sokat nem tudok, de bizonyos területek - főleg trópusoknál - elsivatagosdásához vezet. Azaz elpusztulnak a növények és az állatok és helyüket a homok váltja fel. Túlzott legeltetés esetén történik.


Sarkokon a jég elolvadása - Segíti a tengerszint emelkedését. 2002-ben az egyik legnagyobb selfjég a Larsen-B szétrepedt és levált az Antraktisztól. Ez volt minden idők legnagyobb “katasztrófája.
Egy szó mint száz elég nagy ez a gond. Tudom nem ide való, de remélem azért pár ember érdeklődését ezzel felkeltettem, és remélem sokan elgondolkodnak ezen.

Tisztelettel,
Zolix777