[XRooM13/19-SRB] INVAZIJA NA KINU!

Day 1,326, 08:13 Published in Serbia Argentina by SIKARSI

 

Prije neg što počnemo želim se svim čitaocima izviniti na greškama (dolazim iz Slovenije, i ne pišem na maternjem jeziku). SLOVENSKI AMBASADOR U SRBIJI!

U ovom broju XRooM13 pričačemo o invaziji na Kinu i predsjedničkim izborima u Hrvatskoj i Rumuniji. Invazija na Kinu počela je srbskim dobivanjem granice sa kinezima, mađarskim dobivanjem Havaja i indonežanskim NE Filipinima. Kinezi ne stoju skrštenih ruku, te daju u kongres NE Srbiji, a rano ujutru več napadaju Istočnu Sibiriju i dobivaju par bitaka (trenutno 4-4). Da bi stvar bila komplikovanija, dižu se ustanci po cjelom srbskom carstvu, čime kinezi daju srbima jasan signal, da ovaj rat neče proči jeftino. Trenutno se srbi bore u ustancima u:

Transilvaniji (Rumunija) - Srbija gubi 6-2
East Srbska Republik (BiH) - Srbija vodi 5-3
Podolija (Ukrajina) - Ukrajina vodi 6-2
Moskva i Centralna Rusija (Rusija) - trenutno 0-0

Svi scenariji su teoretički, jer na događaje i razplet invazije može uticati milijun drugih stvari!

 
AZIJA - INVAZIJA NA KINU!
Glavna vijest dolazi iz Azije, pa ovaj put počnimo sa Kinom, kojoj prijeti invazija sa tri strane. Srbija je jedina, koja več ima granicu, te okreče pogled ka Lianoing-u, koji ima emocionalnu vrednost za sve srbe još iz vremena V1 modula. Indonežani i mađari na dobrom su putu, da sutra ili prekosutra dobiju granicu, Indonežani preko eFilipina, a Mađarska preko eJapana.
Srbija koja iz Istočne Sibirije več graniči na Inner Mongoliju, a iz Zapadne Sibirije na Xinjiang, sa osvojenjem Far Eastern Russia, graničiti če još na kineske Heilongjiang, Jilin i Hamgyong. Kod srbske invazije postavlja se pitanje, šta je priče, ekonomski bonusi ili emocijonalna vrijednost Lianoinga. Ako su priči ekonomski bonusi, i 20% veča proizvodnja oružja i raw materijala, put Srbije če iči preko Xinjinaga, kome sljedi osvobađanje Tibeta (te vračanje Dalaj Lame🙂, i napad na Sjeverno-istočnu Indiju, đe dobiva deseti resurs (gumu), izbaciva Kinu iz prijestola država sa svih deset resurasa (i poljaci imaju 10/10), te ekonomsko slabljenje. Slabija strana plana je moguč kineski RW Sjeverno-istočne Indije, mišljenjem ako ga oni neču imati, neče niko (bar dok je Kina NE).

Druga početna varijanta Srbije bila bi usmjerena prema Liaoningu, do koje bi došli preko Inner Mongolije (strateški vrlo značajna regija, koja graniči na sedam drugih). Dalji putevi Srbije vjerovatno zavise od dogovora sa mađarima i indonežanima, pa se predpostavlja, da bi sjevero-zapadna Kina bila pod srbskom okupacijom, jugo-istočna pod okupacijom mađara, a južna i možda osrednja Kina pod okupacijom indonežana. Kao što vidimo, rat između Srbije i Kine je neizbježan. Kinezi su več juče stavili Srbiju za NE (35 ZA, 0 PROTIV), protiv kojih če se osredotočiti, dok če protiv mađare i indonežane vjerovatno igrati taktikom izbjegavanja granica.



Ako pogledamo koliko koja država napravi štete sa jednim q0 udarcom, vidimo, da je Srbija zbog broja svog stanovništva skoro tri put jača. Napravljeni influence Srbije tako je 3 511 963, dok je Kine 1 222 886.



Slika je totalno drugačija ako gledamo influence napravljen danas, dže je Kineski izostatak puno manji sa 251 824 250 prema srbskom 384 110 200. Ovi podaci dobar su indikator, kako bi prolazili moguči RW-ji okupiranih kineskih regija, pa vidimo, da 1 na 1 kinezi nemaju šanse (osim selitve igrača iz drugih zemalja), ali ako kinezima pridodamo još romune, ukrajince, bosance, italijane, ruse, mora nam biti jasno, da ovaj rat neče biti jeftin za Srbiju.


Mađarski put ka Kini, postao je očigledan, potezom indonežana, koji bez ispaljenog metka, amerikancima prepuštaju Arizonu, Kaliforniju i Havaje, te tako puštaju otvoreni put Mađarske ka Aziji. Plan mađara bio je sljedeči: zauzimanje Arizone, Kalifornije i Havaja, te granica sa kineskim Kyušujem. Kina, koja je postala svjesna, da je sledeča meta, u RW-ju japancima prepušta Kyušu, te trenutno čeka mađarski NE Japanu. Kao srbe, i Mađarsku vežu fine uspone na Kinu, pa je najlogičnije predpostaviti, da če se mađari okrenuti ka Heilongjiang-u (zvanim Hello-Kitty). Put do Hello-Kittya mogao bi iči nekako ovako: Kyushu, Shanghai, Jiangsu, Shandong, Beijing, Liaoning (predpostavkom da Srbija ganja deseti resurs), Jilin i konačna stanica Heilogjiang. Put bi mogao biti i duži u slučaju srbskog zauzimanja Liaoninga, jer bi se onda mađari morali iz Shandonga okrenuti prema korejskima (trenutačno pod Kinom) Gyeonggi-do, Kangwon, Hamgyong, Jilin (Kina) te Hello Kitty, ali pošta su to regije pod okupacijom, kinezi bi mogli mađare blokirati na svakom koraku, prepuštanjem regija Sjevernoj Koreji, ili ratnom intervencijom Južne Koreje.



Drugi put, kojim bi mađari mogli iči je takođe sličan srbskom, to je u lovu za desetim resursom (saltpeter), koji se krije u regiji Gansu. Put do Gansuja bijo bi krači i bez večeg taktiziranja, pošta su u pitanju samo kineske regije (ne-ometanje ostalih država). Ključ do Gansuja, i ovde je Kyushu, pa prelazak na Shanghai, Jingsau (ili Zhejiang), Anhui, Henan i konačna stanica Gansu. Logičko razmišljanje, navodi nas, da bi bila ta opcija najbolja za mađare, a kasnije bi se mogli, ako bi željeli, svratiti i do Hello Kitty.



Kao što vidimo mađarski put ka Kini mogao bi biti najteži, zbog okruženja Kini prijateljskih država, jer jih več u Kyoshuju mogu blokirati tako kinezi, kao tajvanci i južno-korejci (ko što je Kanada napravila Poljskoj), a opcija je takođe i rat između Japana i Mađarske, dže bi mađari morali osvojiti sedam (možda čak i osam) japanskih regija, čime bi Kinezi dobili na vremenu (sjetimo se makedonaca). Srbska intervencija na Japanu takođe ne bi bila loša ideja, pošta bi kinezima prepustili manje manevarskog prostora, ali to vjerovatno neče biti moguče, pošta su kinezi več NE-jali Srbiju. Na kraju valja napomeniti, budu li mađari uspješni osvajanjem Kyoshuja i ostalih azijskih regija, imat če najduži most regija sa prijestolnicom (odkad postoje to pravilo), koji če se raztezati od Evrope, preko Sjeverne Amerike pa do Azija.



Mađarska sa jednim q0 udarcem pravi duplo veči dmg, 2 156 362 prema kineskim 1 222 886 (1 slika ispod), ali ako pogledamo influence pravljen danas, vidimo da su kinezi pravili veči influence (vjerovatno zbog jačog tankanja) 205 177 580 prema 194 789 090. Potencialni RW-jevi bi tako bili dosta izjednačeni, a nesmijemo zaboraviti na mađarske regije u SAD-u, Francuskoj, Njemačkoj, Austriji, koje bi vjerovatno gubili, pa bi jih kineska avantura koštala puno osvojenih bonusa, jer kao i Srbija, i Mađarska ima uzak koridor svojih regija.




Indonežani su juče NEjali Filipine, pa če ju izgleda u invaziju krenuti sa juga. Zauzimanjem Luzona, indonežani dobivaju granicu sa kineskim Guangdong i Hainan, te Južnim Tajvanom.

Indoneziju za razliku od Srbije i Mađarske, u Kini ne čeka deseti resurs (deer), mada ga kinezi poseduju ali pošta je u Sjevernoj Koreji (Hvangae i Kangwon), mogu ga i dalje gledati samo na karti. Zanimljivo je da u cjeloj Aziji postoje samo četiri regije (još Hokkaido i Chubu u Japanu) koje posjeduju taj neprecenljiv (za Aziju) resurs.

Indonežanski ulazak u rat sa Kinom, simboličnog je značenja, jer pobjednik postaje najjača sila u regionu, tako da če indonežani vjerovatno predstavljati jak damage drain. Uzejuči u obzir putanja i želje Srbije i Mađarske, Indonezija bi mogla okupirati južnu Kinu, koju vjerovatno neče držati dugo u rukama, jer su kinezi jači 1:1, pa bi vračali svoje regije u RW-jevima. Najvjerovatnije regije pod indonezijskom okupacijom bi bile Hainan, Guangdong, Guangxi, Yunnan, Fuljan, Jiangxi, Hunan, Chongqing i Sichuan. Moguči problem vidim samo u umješavanju Tajvana, koji bi mogao blokirati granice, ali bi to bio jako skup potez za Kineze (ako dođe do direktnog rata između te dve države), koji bi izgubili par izuzetno jakih MPP-ja.



Pogledajmo još kako bi indonežani prolazili 1 na 1. Kao što vidimo na slici ispod, kinezi su malo jači, gledajuči influence napravljen jednim q0 udarcem, te vode 1 222 886 prema 1 100 782, a gledajuči današnji influence, indonežani nemaju šanse jer su kinezi skoro tri puta večji influence pravili, 251 824 250 prema 106 019 330. Kao što vidimo Indonezija je najslabija karika, pa bi vrlo lako gubila osvojene regije u potencialnim RW-jevima, a tu su još regije u Australiji, Filipinima, Indiji, koji bi vjerovatno bili damage drain.




Sljedeča država na spisku ne učestvuju u invaziji na Kini, u stvari i ne postoji na ekarti, ali bi mogla biti vrlo jak đoker za Kinu. Pričam o Sjevernoj Koreji, koja ne postoji na ekarti, koja nema podpisanih mpp-jeva i koja je Kini prijateljska država. Neznam kaka su pravila podpisivanja mpp-jeva, koliko jih može država podpisati dnevno, ali ratna intervencija Južne Koreje, Japana ili Tajvana radi blokiranja granica (napad na Kinu), ostavila bi Kinu, da ratuje Srbijom bez svojih najjačih mpp-jeva, pa bi to bio unaprijed izgubljen rat. Čudi me, kako kinezi nisu več ranije RW-jali njihove regije, da bi ti mogli staviti NE (ako uopšte mogu) njima, da jim brane sjeverne granice pred srbima, a mogli bi i pred mađarima i indonežanima. Trenutačno je srbski RW (desert hamster) u Pjonganu, đe kinezi vode 4-2. Sjeverno korejskim napadom na Kinu, Kina ne gubi nijedan MPP.
 

 
PREDSJEDNIŠKI IZBORI – HRVATSKA I RUMUNIJA
 
Prije neg što počnem pisati o predsjedničkim izborima, na ovom mjestu, bi čestitao CFH-ju na drugoj pobjedi, te novom slovenačkom predsedniku FRLI. Pošta je jedan između ciljeva novog slovenskog predsednika, ukinjavanje ambasadora, ovo je možda jedan zadnjih mojih članaka kao slovenski ambasador, ali pošta se mi u Srbiji jako dopada, možda ostanem još malo. A sada izbori!
U Rumuniji je na predsjedničkim izborima kandidovalo četiri kandidata: Metaphysics, Casta Diva, crom-vanadiu i Romansul, koji je imao podporu čak 6 političkih stranaka, tako da je pobjednik više-manje poznat. Romansul dobiva političke izbore sa 1048 (67,61😵 glasova, čak 752 glasova više od drugoga crom-vanadiua. Ciljevi novog rumunskog predsednika su ambiciozni, povečanje populacije za 10%, GDP-ja za 20% i kontroliranje novih četiri regija ili drugim rječima osvobađanje Rumunije izpod ruke okupatora. U svom programu, koko ga je razumeti sa google translatom, novo-izvoljeni rumunski predsednik želi izkoristiti rat Kine i Srbije, te osvobađati svoje regije, takođe ispostavlja, kako se treba zabavljati i da nemaju šta izgubiti. Romunsul je prvi put kandidirao za predsjednika a ni njegova politička kariera nije bogata. Šest puta kandidovao je za kongres, a samo jednom bijo izvoljen. Valja ispostaviti, da je Romansul, več na početku doživio impeech, koji je pao sa 15 glasova za i 22 protiv.



U Hrvatskoj je kandidiralo troje kandidata, Djani Ujkan Marich, SubaSTi i Syler89. Pobjednik sa 973 glasova, postao je Djani Ujkan Marich (54.54😵, koji je pobjedio sa 367 glasova razlike pred SubaSTi-m (34.19😵. Djani Ujkan Marich (DUM), za ciljeve u svom mandatu postavijo si je, povečanje populacije za 10%, GDP za 5% i zadržanje trenutnih regija. DUM nije novo lice na predsjedničkim izborima, pošta je več kandidavao pet puta, od toga dva puta u Austriji. U svom programu prioriteta su mu: preustroj HV-a, odnosno brigade; provođenje referenduma, program subvencije i reaktivacije ME-a. Takođe razmišlja o TW sa BiH, kako bi njihovi građani bar svaki drugi, treči dan dobivali bonuse. DUM nadalje razmišlja o boljoj integraciji dvih saveza (EDEN+TERRA), kako bi dobivali bolje rezultate na ratnom polju, te zajedničkim zapovjedništvom i titularnu vođu tih dvih saveza. DUM je pod svojim okriljem sakupijo iskusnu ekipu, pa možemo očekivati ozbiljan pristup i rad nove hrvatske vlade. Prekršaj mirovnog sporazuma sa Srbijom nije za očekivati.



 
Za XrooM13 iz Šahgaja, SIKARSI