[Vikat] Kodanikukuu 7 küsimust: Robert Myyrsepp

Day 2,639, 01:39 Published in Estonia Estonia by Vambola Vikat

Veebruar on ajalehes Vikat kodanikukuu. Kodanikukuu raames avaldame regulaarselt intervjuusid täiesti tavaliste e-kodanikega. Inimestega, kellel e-Eesti sisuliselt püsibki. Esmajärjekorras intervjueerime just aktiivsemaid isikuid, need võivad olla nii poliitikud kui ka nn. e-väliseestlased. Esialgu kestab intervjuude sari kuni veebruari lõpuni, kuid kui võhma jätkub (aga miks ei peaks jätkuma?) siis ideaalis kestab see suurepärane ettevõtmine seni kuni jätkub intervjueeritavaid 🙂

Kodanikukuu raames korraldab ajaleht Vikat ka umbes 1-2 mälumängu. Kõik kodanikukuu raames avaldatud artiklite toetussummad lähevad otse auhinnafondi. Seetõttu endorsige usinasti. 😉


Tänaseks intervjueeritavaks on tubli e-kodanik Robert Myyrsepp



1) Mis Eesti otsas pesitsed?
Väga lihtsustatult vastates võiks selleks regiooniks olla Põhja-Eesti aga kui minna veelgi detailsemaks, siis tuleb rääkida Tallinnast ja selle lähiümbrusest.


2) Nimeta need kolm omadussõna, mis sind kõige paremini iseloomustavad?
Kolmega end kokkuvõtta polegi nii lihtne kui esmapilgul võiks tunduda. Tuleb isegi veidi kergesse paradoksaalsusesse langeda - analüütiline, uudishimulik, laisk.


3) Mis stiili muusikat kuulad ja kes on sinu lemmikud?
Otseselt lemmikstiili vist ei olegi. See kajastub ka lemmikartistis, kelleks on Led Zeppelin. Kokkuvõttes sobib aga terve spektrum klassikalisest muusikast proge-metalini (Tool). Eriti ei kannata vaid sellist muusikat, mida mõistetakse süldi, šlaagrite jms all. Samuti ei ole kõige paremad suhted kaasaegse räpi ja hip-hopiga.




Pilt 1: Led Zeppelin- Jimmi Page, John Bonham, Robert Plant ja John Paul Jones




4) Kui suur lugeja sa oled? Mis raamatu sa viimati läbi lugesid ja kes/mis on sinu lemmikud?
Lugejaks sai juba varajases lapsepõlves hakatud, kui esimeseks lemmikteoseks kujunes algklassides vanaisa raamaturiiulist leitud "Saladuslik Saar". Jules Verne on alates sellest ajast meeldinud. Temale on aastate jooksul lisandunud Ernest Hemingway, Robert Heinlein, Ludwig von Mises, Alan Moore. Hiljuti saigi just lõpetatud viimasena mainitu koomiksiklassika Watchmen. Praegusel hetkel tõsiselt võetavat regulaarsust lugemises aga ei leidu kuna mitmed pooleli olevad raamatud vahelduvad teadusartiklite ja -uuringutega. Viimastesse süvenen vahel täitesti juhuslikult mõne uudisnupu tausta uurides.


5) Mis on seni olnud sinu suurimaks väljakutseks erepis ning mis on sinu tuleviku eesmärgid?
Suurim väljakutse on ilmselt ikkagi majandusliku iseseisvuse tagamine ja tulubaasi hoidmine/kasvatanmine. See ei jõua ilmselt lähiajal rahuldavasse staadiumisse. Vaja ikka koguda ja ehitada.


6) Räägi millest oled sa kõige rohkem huvitatud, mis on sinu hobid ja kas sul on lemmikloomi?
Uudishimuliku inimese üks kummalisi omadusi on see, et sageli pakub talle huvi peaaegu kõik. Nii on mulgi väga laia haardega vabaaeg. Kino, muuseumid, kontserdid, teater, dokumentaalsaated jne. Peamise hobina võib aga ehk välja tuua hoopis samuraikunstidest tuletatud aikido harrastamise range regulaarsusega. Samas on see aga juba kujunemas pigem elustiiliks.




Pilt 2: Kaks tublit aikido harrastajat



7) Kas soovite öelda paar sõna e-eestlastele või kedagi tervitada?
Tervitaks kõiki, kes on piisavalt aktiivsed, et võtavad vaevaks lisaks mõnele minutile tulistamisele ka e-Eestis veidi rohkem ringi vaadata. Olgu selleks siis ajakirjanduse lugemine, poliitikaga lähemalt tutvumise vms. Edu ja jaksu teile!



Kasutatud pildi😛
Pilt 1: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/LedZeppelinmontage.jpg
Pilt 2: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Shihonage.jpg/464px-Shihonage.jpg


Varem samas sarjas ilmunu😛
Kodanikukuu 7 küsimust: Kypsis


Kaks kasulikku linki e-kodanikule...



(Selle žestiga kutsun üles tervet erameediat lisama oma artiklite lõppu neid kahte e-kodaniku jaoks ülivajalikku linki. Suur tänu eelmisele haridusministrile M4A4-le, kes eRepi juhendi kaasajastas)



P.S. Kui keegi veel ei märganud, siis ajalehel Vikat on uus kujundus. Selle eest suur tänu Dodo Moronile.