[VELEMENY]Új csata modul.

Day 1,043, 00:34 Published in Hungary Hungary by Xavinyo

Az “új” csata modulban a cél hogy 8 kis győzelmet elvigyen az ember egy csatában. Egy csata 2 órás idő intervallumokra van bontva. Minden 2 óra végén van egy “mini eredmény hírdetés” aki jobb volt az adott 2 órában az egy kis győzelmi koronát kap. Amint összejött a 8 győzelem a csata lezárul és nyert az a fél akinek hamarabb megvan a 8 kis korona.

Ez lehetővé teszi hogy egy csatát akár 16 óra alatt is lerendezzenek az emberek. Eleve abból kiindulva hogy egy csata 16 órán belül vihető látszik hogy ez a rendszer megint a támadókat hozza előnyös helyzetbe. 24 órából kiválasztható 16 úgy hogy az a támadónak essen jobban az aktív időzónájába. Azaz ha van egy jól megtervezett támadás akkor a 8 csatából pl az első ötöt lehet kis erőfeszítéssel nyerni és a maradék 3-at szervezéssel könnyedén vinni.

Például vegyük azt hogy szőröstalpú barátaink reggel 1 órakor indítanak egy csatát, hétköznap vagy hétvége lényegtelen. Reggel 7-8 ig szinte szabad préda vagyunk azaz 3 koronát kb ingyen lehet hozni, utána délután 1-ig munkaidő/ebéd miatt ha ők jól beosztják magukat és mozgósítanak, különösebb erőfeszítés nélkül hozhatnak még 3 koronát. Az utolsó 2 koronáért meg küzdenek kicsit és lerendeztek egy területet. Mindezt ha amerikai MPP-kel fűszerezzük akkor totál halál.

Korábbi cikkemben már írtam hogy a Phoenix inkább egy “népi csürhe” kevés pénzel de több emberrel, az EDEN meg a pénzes jobban koordinált seregről szól akiknek a segge alá tolnak mindent és így sokkal jobban mobilizálhatóak. Ráadásul valljuk be szőröstalpú kollegáink nagyon lelkesek ha mirólunk van szó (NGP) és képesek korán kelni, égetni a zsét ellentétben velünk. Azaz még mindig valahogy az van mint V1-ben hogy EDEN a pénzes zsák ami azért is nagyon fontos mert ők képesek csata indításokat finanszírozni, mi meg inkább csak defenzívában vagyunk per pillanat. Ha tehát a rendszer megint a támadókat hozza előnyös helyzetbe akkor nekünk valamit tennünk kell a szabályok alakításával. Az szerintem nem fair hogy az időzónák miatti különbségek befolyásolják a csatákat.



Ezért a következő alternatív javaslataim vannak:

A:
8 helyett legyen 10 kis korona a győzelmi kondíció

előny:
- kiküszöböli az időzóna eltolódásból származó hátrányokat (20 óra az már jobban fedi bármilyen időzóna mellett mindkét fél aktív játék idejét)

- baromi egyszerű implementálni az adminoknak

hátrány:
- elhúzódó csata


B: Legyen 6 óra “mozgósítási idő” egy normál harchoz. Illetve dupla csata indítási költségért villám csata, 3 órás mozgósítási idő).

előny:
- kiküszöböli az időzóna eltolódásból származó hátrányokat

- kiküszöböli a csata végén az “F5 csatákat” hogy ki támadhat tovább

- kiküszöböli azokat az igazságtalanságokat hogy olyan területet támadnak amit szabályok miatt nem lehetne (határ módosulás a csata kimenetelétől függően) de a szerverparkban a többszálú feldolgozás és a szar kód miatt mégis számtalan példa volt már erre

- az adminok nem kapnak állandóan open lettereket és ticketeket és nem kell döntő bíráskodniuk, manuálisan beavatkozni a rendszerbe emiatt a “csalások” miatt

hátrány:
- kicsit több munka implementálni (viszont ez hosszútávon sokkal előnyösebb az üzemeltetőknek)

A fentiek közül az A verzió kicsit snasszabb, a B verzió kicsit rafkósabb, de mivel egy csomó egyéb problémát is orvosol szerintem ez lenne a jobb megoldás.


Függetlenül a fenti 2 javaslattól.
Kezdjük el megszervezni a sereget annak megfelelően hogy ki mikor aktív. Ha megy egy csata akkor nem 1 időben kell mostantól midnenkinek tömegelni hogy 8-kor mindenki legyen itt mert közös ütés mint ahogy V1 és V2 ben is volt. A v1.5-ben a folyamatos jelenlét a lényeg. Ha pl van egy már futó csata akkor minden 2 órában valakiknek biztosítania kell hogy a 2 órás mini csaták végén miénk legyen a korona. Az új rendszerben legyen meg az hogy melyik század(ok) melyik órákban felelősek a csatákért. Illetve ki kellene azt is találni ha az adott század elfogyott mert az ellenfél nagyon aktív abban az időszakban akkor melyik század az aki besegít.