[Välisilm] vol.4

Day 1,149, 06:55 Published in Estonia Philippines by AIoy

Käesolevaga jätkan artiklite seeriaid tutvustamaks eEesti rahvale seda, mis toimub nii eEestis kui ka mujal e-maailmas. Artiklite sisu kajastab minu nägemust asjadest ja ei pruugi alati 100% tõde väljendada, kuna igal sündmusel on omad tagamaad ja kõikide nende tagamaid on väga raske tunda.

UNGARI, POOLA, HISPAANIA ja RUMEENIA
Ei ole vist enam kellelegi uudis, et maailm on suures muutumises ja üheks selle keskpunktiks on saanud Ungari. Nagu paljud juba teavad, sõlmisid Ungari ja Poola omavahel MPP (mis ei olnud enam kuigi suur üllatus), üllatus tabas mind siis, kui Ungari sõlmis MPP ka Hispaaniaga, kes oli Poola kõrval teine EDEN-i suurjõud. Muidugi, kui seda viimast sammu nüüd natukene kaaluda, siis tundub see tegelikult suhteliselt normaalse käiguna, eriti just Poola poolt vaadates, sest on just Hispaania see, kes on siiamaani Poola üks parimaid liitlaseid olnud.
Samal ajal Ungari MPP sõlmimisega andis Poola ka teada, et loodab enda endiste liitlastega koostööd jätkata, eriti rõhutati just seda, et nad ei hakka Hispaania ja Horvaatia vastu sõdima. Sama andis teada ka Hispaania, kuid nende teadaannete taustal kerkis üles üks suur küsimus, nimelt: miks ei maininud ei Poola ega ka Hispaania poole sõnagagi Rumeeniat, kes on ka üks EDEN-i suurjõude? Samuti ei saa jätta tähelepanuta asjaolu, et nii Poola kui ka Hispaania ei ole Rumeeniaga MPP-d enam pikendanud...
Seda põhjust, miks Rumeenia sellisesse seisu jäänud on, ei ole vaja kaugelt otsida. Nimelt, kui umbes nädal tagasi sai selgeks, et Poola ja Ungari tahavad omavahel liituda, alustas Rumeenia suuremat sorti Poola suunalist trollimist, seda nii ajakirjanduses kui ka EDEN-i IRC kanalites. Selle eesmärgiks oli Poola ja Ungari omavaheline tülliajamine, kuid Poolat jättis selline asi külmaks, mistõttu otsustas Rumeenia õli tulle valada sellega, et sõdis (ning tankis) Poola vastu nii Hollandis kui ka Saksamaal. Siinjuures ei tasu ära unustada, et nii Holland kui ka Saksamaa on veel Phoenixi liikmed, samal ajal kui Poola alles äsja oli ja Rumeenia peaks justkui siiamaani täieõiguslik EDEN-i liige olema.
Kuid sellega Rumeenia tembutamised veel ei lõppenud. Nimelt tuli välja, et nad võtsid salaja ühendust ka Venemaa (jällegi Phoenix) esindajatega ning tegid neile ettepaneku koos Poolat rünnata, samuti jagada omavahel ära Ukraina alad, kuid seda, mis vastuse nad Venemaalt said, teavad vist küll hetkel ainult nemad. Teema lõpetuseks msobiks ära mainida veel see, et koos Poola ja Hispaaniaga astus EDEN-ist välja ka Rootsi, momendil ei ole küll veel selge, mida nad edasi teha plaanivad, aga kui arvestada seda, et Rootsi praegune välisminister on poolakas, siis ei ole neil vast eriti palju valikuvariante.

VENEMAA
Nagu ma enda eelmises artiklis arvasin, et edaspidi on põhjust Venemaale aina rohkem tähelepanu pöörata, siis nii on see ka läinud. Nagu eelmisest lõigust juba lugeda võis, astus Venemaaga kontakti Rumeenia, kes üritas neile pähe määrida mõtet teha koostööd Poola ründamisel. Ma ei oska öelda, kas Venemaa on sellest mõttest kinni haaranud või mitte, aga hetkel on nad asunud ründama Ukrainat ja tundub, et Ukraina neile just suurt vastupanu ei osuta.
Selle taga võib olla mitu põhjust, tähtsaim vast see, et Ukraina on Venemaale väga heaks hüppelauaks Euroopasse, jääb vaid küsimus - kuhu? Kas üritatakse tõesti koos Rumeeniaga Poolat vallutada või minnakse hoopis ilma tugevate liitlasteta jäänud Rumeeniasse? Sealt oleks juba hea minna edasi läbi Bulgaaria Kreekasse, kuid need on vaid spekulatsioonid, mida ei tasu tõsiselt võtta.
Seega on tõenäoliselt Ukraina vähese vastupanu põhjus just majanduslik, arvatavasti jääb Ukraina mõningaks ajaks vabatahtlikult Venemaa alla, moodustades niimoodi Venemaa-Ukraina liitriigi. Sellega saavutaksid mõlemad riigid märkimisväärset kasu, sest Venemaa ja Ukraina maavarasid kokku liites saavad sealsed firmad korraliku boonuse, Ukraina ei pea enam kulutama kulda mitmete kaitse-MPP-de peale ning Venemaa saab endale korraliku löögipositsiooni Euroopas.
Siit-sealt on kuulda olnud ka jutte, et ka Venemaa on õige pea Phoenixist välja astumas ning silma on jäänud ka see, et Venemaa on andnud mõista, et soovib jätkata koostööd oma kauaaegsete heade partnerite Brasiilia ja Indoneesiaga. Kas see tähendab seda, et Venemaa on võtnud nõuks liituda BIA -ga (Brasiilia-Indoneesia-Argentiina), me veel ei tea.

MAKEDOONIA ja BULGAARIA
Nagu me juba teame, käivad hetkel tulised lahingud ka Makedoonia ja Bulgaaria vahel. Kuna selle sõja algus ei olnud just tavaline, siis tooks selle ka teieni.
Nimelt ostis Bulgaaria pank varahommikul, enne Makedoonia ründamist, rahaturult ära kõik Makedoonia raha ning pani selle siis tunduvalt kõrgema kursiga müüki, viies kursi 0.035g pealt 0.044g peale.
Selle käiguga lootis Bulgaaria teenida lihtsalt ca 300 kulda, kuid asjad läksid natukene teisiti, kui nad olid arvestanud. Nimelt paiskasid makedoonlased müüki enamuse enda reservis olevast rahast, samuti said nad finantsabi türgist ning koos viidi kurss kiiresti 0.035g peale tagasi. Seda vastukäiku ei suutnud Bulgaaria enam tagasi lüüa ning tekkiski situatsioon, kus Bulgaarial on kokku ostetud Makedoonia raha all kinni umbes 2800 kulda ning kuna kurssi ei suudetud kõigutada, siis saavad nad selle tulemusena hoopis ise 200-300 kulda kahjumit.

Tänase artikli lõpetuseks ei oskagi muud öelda, kui "Welcome to the Phoenix, Romania"