Ülevaade Riigikogu aktiivsusest

Day 2,330, 14:07 Published in Estonia Argentina by Virvu

Hetkel võimul oleva Riigikogu tööperiood on jõudnud poole peale. Paljud e-kodanikud on võibolla märganud, et selle koosseisu riigikogulased ei ole hääletamises kõige usinamad olnud. Viimasel hääletusel osales 30-st riigikogulasest vaid 14. Kuna Riigikogu foorumi kodukord ei näe ette kvoorumi ehk teatud arvu Riigikogu liikmete hääletusel osalemise nõuet, on ükskõik kui vähese hääletajate arvuga tehtud otsused kehtivad.

Vikati statistika põhjal koostatud graafikult on näha viimase kolme kuu erakondade hääletusaktiivsus Riigikogus.



Sellest tulenevalt on kõige kõrgema hääletusaktiivsusega parteid Riigikogus E-Deer ja ERS, (ERS ei osalenud jaanuaris Riigikogu töös). Ülejäänud erakondade aktiivsus on viimase kolme kuu lõikes keskmiselt 75%. MSSSBPF osales Riigikogu töös vaid jaanuaris ning nende osalus hääletustel oli 60%. Kõigi erakondade aktiivsus oli kõige suurem veebruaris, mil Riigikogus oli kokku vaid 10 liiget (97😵. Nüüd, mil Riigikogu liikmeid on 30, on aktiivsus uuesti märgatavalt langenud (71😵.

E-kodanikud, kes on osalenud kõigi kolme viimase kuu Riigikogu töös on Rait The Great (ER) aktiivsusega 100%, Eesti Mees (E-Deer) 97,4%, Robert Myyrsepp (IL) 94,9%, OliverMasin (UE) 93,7% ja Hundiste (ER) 86,3%. Eeskujuliku hääletusaktiivsuse poolest on arusaadav, miks nad kolm kuud järjest on Riigikogusse pääsenute hulgas olnud.

Riigikogu liikmed, kes ei ole kõigis kolmes koosseisus olnud, kuid Riigikogusse pääsenuna on alati olnud 100% hääletusaktiivsusega on Dodo Moron, Gta4pk, Kalev Nuri, kypsis, Mart Klaar, N2SS, Pealik, Thomas Vertigo, Vambola Vikat ja Viskaja.

Avaldame kiitust kõigile tublidele 🙂 Häbi-häbi kellelegi tegema ei hakka. Kuid tublide kõrval tekitavad vähemtublid muret sellega, et on Riigikogusse pääsenuna ning selle eest 5 kulda palgaks saanuna vedanud oma madala aktiivsusega alt valijaid. Sellega seoses tuleks parteide presidentidel järgmine kord erakonna valimisnimekirja moodustades võtta ette viimase kuu või miks ka mitte paari viimase kuu Vikati statistika ning teha sellest oma järeldused, et tagada Riigikogu suurem hääletusaktiivsus ja aruteluvõimelisus.

Samuti tuleks hoolikalt mõelda läbi võimalikud valitsuse ja Riigikogu juhatuse liikmete tasustamised, et ei juhtuks, et maksumaksjate rahakotist hakatakse neile töötasu maksma, kuid vastutasuks ei saada kvaliteetset tööd või jäetakse töö üldse tegemata.

*artikli aluseks olevatel andmetel on Vikati garantii nende õigsuse kohta
**RK koosseisu on antud artiklis loetud selle järgi, mis kuus nad valituks said