[UU] На численні прохання - БІЗНЕС ДЛЯ ПОЧАТКІВЦЯ

Day 1,120, 09:26 Published in Ukraine Ukraine by AL 2


Кожен з нас, кого гра протримала декілька тижнів, рано чи пізно підходить до непереборного бажання мати власний бізнес, швидко розбагатіти, а на виручені кошти прикупити масу прикольчиків щоб стати крутим танком. Проте, не багатьом щастить так продовжити свій е-шлях, багато хто прогорає, втрачає так довго накопичувані кошти і з острахом відноситься до економічної частини гри. В цьому невеличкому гайді, я б хотів, спираючись на власний едосвід, розкрити певні тенденції, які допоможуть вам у бізнесі.



Для початку, рекомендую новачкам відмовитись від такого бажаного і красивого виробництва, а саме хліб, зброя, будинки, квитки тощо. Сказати, що ці галузі є неприбутковими теж не вірно, але управління такими бізнесами вимагає значно більше часу і відточених навиків, яких зрозуміло, у вас ще немає. Тому, для усіх, хто робить перші кроки у бізнесі, рекомендую створювати ресурсні компанії. Проте, і вони мають певні особливості, наприклад нафта і залізо мають інколи сезонний характер, а інколи просто користуються меншим попитом, а отже перший, і головний ресурс, це звичайно зерно.

Тому, шановні, і пропоную вам поетапні кроки для створення зернової компанії.



1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА



В першу чергу, вам необхідно визначитись з країною де буде працювати ваша майбутня компанія. Вибір країни здійснюється за наступними критеріями:
- заробітна плата (зп);
- вартість зерна;
- бонус продуктивності на зерні;
- податок на прибуток;
- рівень населення;
- кількість працюючих хлібних компаній.



А зараз детальніше по кожному пункту.

Основна мета створення компанії це отримання прибутку, вивчення трьох перших критеріїв (заробітна плата, вартість зерна, бонус продуктивності на зерні) відразу дозволяють зробити висновок про ефективність бізнесу. Як це робиться на практиці? Для прикладу оберемо Україну і підрахунок по власному робочому скілу.

Розмір зп для 7 скілу Експерт – 9 грн.
Вартість зерна – 0.12 грн.
Простою дією (9/0.12= 75) ви можете визначити скільки необхідно виробити зерна працівнику 7 скілу для покриття витрат на його зп. Отже, результат 75 одиниць зерна.


Наступним важливим чинником є бонус продуктивності країни при виробництві зерна та продуктивність самого працівника. Бонус України становить 25%, база регіону 50%, отже загальна продуктивність 75%.

Ви можете вирахувати продуктивність працівника по скілу застосувавши ряд складних формул, але є простіший шлях. Відкриваєте діючу зернову компанію в іскомій країні, переглядаєте перелік працівників і бачите рівень їхнього здоров’я та кількість виробленої продукції.

Для прикладу, візьму двох працівників 7 скілу, які відпрацювали у моїй компанії.
Перший з здоров’ям 100, виробив 238 зерна.
Другий з здоров’ям 41 виробив 126 зерна.

Зараз вирахуємо власний прибуток в зерні і у грошах, де витрати на зп в зерні 75 на 1 працівника 7 скілу:
238-75=163 зерна 163*0.12=19.56 грн. без податку
126-75=51 зерна 51*0.12=6.12 грн. без податку.

Тобто, працювати в Україні є достатньо прибутково. Проте, в будь-якому разі рекомендую зазначений прорахунок проводити з заниженням даних по вартості зерна та з завищенням даних по зп з метою врахування можливих негативних ринкових коливань.

Наприклад:
Розмір зп для 7 скілу Експерт – 9 грн. ми ставимо 11
Вартість зерна – 0.12 грн. ми ставимо 0.1

В результаті, 11/0.1=110 зерна. Якщо перенесемо наші результати на працівників, то отримаємо:
Перший 238-110=138 зерна 138*0,1=13.8 грн. без податку
Другий 126-110=16 16*0.1=1.6 грн. без податку

Маючи таку картину ви можете спокійно приймати рішення щодо доцільності створення компанії у цій країні.



Часто зустрічаються країни з привабливою економікою, проте, створивши там компанію, ви усвідомлюєте що працівників там немає. Низька кількість робочого люду часто призводить до швидкого зростання зп, що робить сам бізнес не привабливим. Це не означає, що вам потрібно шукати країну з великим населенням, як правило, у таких країнах ринок зерна перенасичений. Перенасиченість ринку просто виявити, достатньо глянути скільки листів займають пропозиції в одній найнижчій ціні зерна. В таких країнах ви легко наберете працівників, проте реалізація продукції наступити може лише на 4-5 день. У цьому питанні шукайте золоту середину: кількість населення/насиченість ринку зерна. Тому, рекомендую, обов’язково перед створення компанії переглянути розділ Country stats.

Крім населення, обов’язково зверніть увагу на поточні війни та ембарго, так як війна може принести вам як значні прибутки так і перенесення на інший не комфортний ринок у випадку повного випелу країни. Прогляньте закони які пропонуються до розгляду, розміри податків.

І на останок, вивчіть ваш ринок збуту. Для цього вам необхідно виявити кількість «живих» хлібних компаній. Виявити їх теж не складно, достатньо зайти на ринок хліба, проглянути лише ті компанії, які зареєстровані в необхідній вам країні. «Жива» компанія має обов’язково працюючих працівників, прогляньте їх, зверніть увагу на поточні зернові запаси. Знати свого клієнта – основа успіху.



Наведу ще декілька корисних посилань, які вам допоможуть для реалізації аналітичної частини проекту:
1. Ціни на зерно по країнах світу http://erepublik-market.cz.cc/raws.html
2. Симулятор компанії, який після введення даних сам вирахує ефективність вашого бізнесу http://erepublik-market.cz.cc/companySimulator.html



2.СТВОРЕННЯ КОМПАНІЇ

Для створення компанії переконайтесь що на вашому рахунку є 45 голд.

Відкриття компанії розпочинається з створення організації (орга), для чого вам необхідно невикористану в ерепі мейл адресу, 5 голд. Організація має певні особливості, вона як громадянин може переїжджати з країни в країну та може створюватись відразу в необхідній вам країні. Організація є окремим аккаунтом, тому для входження на її сторінку потрібно перелогінитись. Після створення орги необхідно її активувати через електронну почту , вказану при створенні. Пам’ятайте, що на орзі може бути зареєстрована лише 1 компанія по кожному виду бізнесу, тобто 1 зернова, 1 хлібна і т.д., для створення ще однієї зернової вам необхідно нову оргу, або продати попередню зернову компанію. Орга має свій склад для продукції та може купувати у країні де вона знаходиться, це завжди додаткові можливості для власника.

Важливо! Назва орги повинна бути нейтральною, бажано бізнесовою, видаліть себе зі списку друзів орги, якщо не бажаєте, щоб хтось дізнався про власника компанії. Назва компанії повинна включати щось національне від країни її знаходження. Це необхідно для уникнення національного питання, наприклад, турок може відмовитись купувати ваше зерно, знаючи що компанія українська, а купить його по такій ж ціні у іншого турка. Щоб стати турком достатньо назвати компанію типу Turkish bugday

Наступним кроком ви повинні зробити донейт в розмірі 40 голд на вашу оргу. Після чого, ви створюєте компанію. Механізм створення орги і компанії описувати не буду, достатньо інформації в wiki:http://wiki.erepublik.com/index.php/Organization, http://wiki.erepublik.com/index.php/Create_company.

Після створення компанії на її рахунок буде перераховано 20 голд. Вам необхідно придбати валюту для ведення бізнесу через валютний ринок. Не поспішайте міняти весь голд на валюту, на зерновій вам необхідно мати, як правило, 2 денний запас валюти на зп, решту голду можна вивести через валютний ринок, надалі, при накопичені прибутку на компанії його також слід виводити через валютний ринок. Не виводьте гроші з компанії через Collect – втратите на податках. Описувати механізм валютного ринку не буду, зверніться до старших товаришів, вони вам допоможуть. Можна й до мене🙂.

[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcROJxEFNZHBtxC8_KuOBzyAQyRiapv5G2N7elqs6vFU0SEXzi-QNw[/img]

Інколи, дешевше придбати компанію, ніж її створювати. Для цього вам корисне посилання http://erepublik-market.cz.cc/companiesForSale.html. Вигода при купівлі, якщо компанія дешевша 20 голд, або вам не терпиться розпочати бізнес, не чекаючи 45 голд.

Компанію можна взяти в управління або орендувати. Такі операції ігровим механізмом не передбачені, це по домовленості з власником.



3. ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ

Основа вашого прибутку це мінімізація витрат. Так як бізнес у вас односкладний, виробив-продав, основні ваші видатки це зп. Тому, будьте розумними, на ринку праці не намагайтесь перебити найвищу ставку по зп. Уступати вам ніхто не буде, і зп поступово поповзе в гору, а отже в низ поповзуть ваші прибутки. Щоб не допустити цього, встановлюйте на ринку зп, яка повторює найвищу позицію. При однаковій ціні, хто перед працівником виявиться першим, визначить рендом.



Слідкуйте за ринком, його активністю. Наприклад, є час коли ринок повністю стоїть, це не означає, що бізнесу кінець, це може означати, що у цій країні зараз ніч, чи люди повертаються з садочків, шкіл, пар чи роботи. Знайте своїх клієнтів, спробуйте здружитись з хлібними компаніями, при великому обсязі продукції на складі, здайте за нижчою ціною, але оптом.



НІКОЛИ НЕ ПРОДАВАЙТЕ СОБІ У ЗБИТОК

Якщо компанія не приносить прибуток у вас з’являються 4 варіанти:
- Закрити компанію
- Працювати з очікуванням підвищення ціни
- Відкрити ліцензію в іншу країну
- Продати компанію



Зупинка компанії. Для цього достатньо вивести валюту з рахунку компанії, або звільнити працівників. Ринок коливається, і прибуткова ціна колись обов’язково повернеться.
Працювати з очікуванням підвищення ціни - робота на сток. Якщо ціна зерна низька, ви можете працювати на склад. Для цього ви продовжуєте роботу компанії, накопичуєте зерно, але його не продаєте.

Ліцензія в іншу країну коштує 20 голд, і вам необхідно добре зважити чи зможете ви їх принаймні відбити. Великий склад зерна тут вкрай необхідний.

Продаж компанії це надто особисте питання. Тут вам слід керуватись ринком компаній чи фартом. Компанії продаються дуже довго.

Досить фаново в управлінні рахунками компанії слідкувати за розділом баланс по рахунках. Там відбиваються всі ваші фінансові оборудки, вираховується прибуток, витрати на зп і податки. Цікаво проглядати історію діяльності компанії.



На цьому все, бажаю всім здорової шари, і основне, нічого в бізнесі немає сильнішого ніж ЧУЙКА



Слава Україні!

Tarasiy