[URM] Situacija pasaulyje rugsėjo 6-18 d.

Day 2,129, 14:26 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija

Sveiki, brangieji,

Jūsų dėmesiui ir vėl eteryje URM užsienio situacijos apžvalga bei šiokios tokios organizacinės naujienos.

Kartu su naujaja kadencija, pasikeitė ir URM vadovybė. Ministro pareigas dabar eina Lariox, viceministrės - Funnyte.

Ambasadoriai:
Švedija, Suomija, Norvegija - EmuSV
Vokietija - Tautis_LT
Baltarusija, Ukraina - iPSiArt
Slovėnija - Boruzele
Slovakija - nanuks
Bulgarija - Aquillina
Vengrija - Menoli
Rusija - BIMBA
Australija, P.Korėja, Japonija, JAV - Kim The Great

Vienas iš pirmųjų ministerijos darbų buvo ambasadorių apklausa, kuri padėjo mums geriau apsibrėžti darbo tikslus. Ambasadoriams atsakius įvairiausius klausimus apie jų darbą URM, iš esmės išryškėjo dvi pagrindinės grupės. Pavadinkime jas “diplomatų” ir “ataskaitų rašytojų”. “Diplomatai” - kaip taisyklė, labiau patyrę, geriau susipažinę su situacija (kai kurie - net buvę CP), labiau pasisakė už betarpišką bendravimo su užsienio pareigūnais, informacijos rinkimo, derybų svarbą. “Ataskaitų rašytojai” - tai naujesni ambasadoriai, įpratę labiau stebėti spaudą ir pateikinėti jos apžvalgas. Žinoma, jiems buvo labiau priimtinesnės spaudos apžvalgos nei diplomatinis darbas. Toks pasidalinimas atspindi ir pasidalinimą visuomenėje bei politikoje - vieni labiau už ataskaitas, kiti - už diplomatiją. Norėdami patenkinti abiejų nuomonių šalininkų poreikius bei išnaudoti abiejų “grupuočių” ambasadorių talentus, bandysime eiti abejomis kryptimis. Savaime suprantama, diplomatinis darbas vyks labiau “už uždarų durų”, na o užsienio situacijos apžvalgas stengsimės reguliariai pateikinėti spaudoje. Kaip tik dabar jūsų dėmesiui viena iš jų.



Šiaurės rytų Europa


Rugsėjo 6 d.

Žinoma, viso regiono, o kartais net ir pasaulio dėmesio centre buvo airstrike’ai Skandinavijoje. Kadencijos pradžioje bulgarai jau buvo įsitvirtinę Norvegijos teritorijoje ir sėkmingai spaudė Lietuvos karines pajėgas į šiaurę, kol pagaliau išvarė mus iš Skandinavijos. Buvo net sudaryta Bulgarijos-Norvegijos sutartis, pagal kurią Bulgarai turėjo nuomuotis 3 norvegų regionus už 25 000 CC per mėnesį. Bulgarijos išvarymas iš Skandinavijos tapo Lietuvos, Latvijos ir Estijos pagrindiniu prioritetu, tačiau visiems buvo aišku, kad tai užduotis ne iš lengvųjų.

Vistik, Bulgarijos tikslas buvo ne ekspansija, o kongreso rinkimai, todėl pagrinde jie stengėsi atsikirsti nuo bet kokių priešų. Kol bulgarai vieną po kito užiminėjo Lietuvos regionus Norvegijoje, švedų-latvių ir suomių-estų frontai buvo daugiau-mažiau stabilūs.

Tačiau rugsėjo 10 d. vienus maloniai, kitus nelabai, nustebino Rumunija, paskelbusi Bulgarijai NE per Airstrike. Tikslas - palikti Bulgariją be seimo. Situacija regione pasikeitė kardinaliai. Su pilnu TWO palaikymu ir rumuniškais CO, Bulgarijos regionai Skandinavijoje buvo vos ne sausai ištrinti. Bergždžios buvo jų pastangos atsikirsti nuo rumunų, taip pat kaip ir pabėgti į JK teritoriją. Gotlando-Kurzemes ir Southern Finland-Pohja Eesti regionuose kurį laiką ir toliau vyko ping-pongas, tačiau pastarosiomis dienomis ledai pajudėjo (mūsų naudai). Lietuva šiuo metu užėmusi visus Švedijos pietus ir plėstis nebeturi kur. Prezidentas kaip tik šiomis dienomis derasi su rumunais dėl Norvegijos bonusinių regionų perdavimo Lietuvai.


Rugsėjo 14 d.

Tuo tarpu Asgard aljanso vadovybėje - šiokie tokie pokyčiai. Aljanso vadovą Wolf Heinrich von Helldorf (Švedija) pakeitė vienas Asgard įkūrėjų Zacharia Raven (Suomija). Asgard HQ straipsnyje galima pastebėti keletą liūdnų gaidų, ir jis anaiptol netrykšta patologiniu optimizmu, kaip kadaise. Paskutiniu metu Asgard aljansas susilaukė daug skaudžių smūgių - ilgas ištrynimo laikotarpis, Kanados pasitraukimas, o dabar ir Bulgarijos sutriuškinimas, kuris iš regiono išsinešė visą intrigą.

Beje, turbūt jau pastebėjote, kad Asgard istoriją ir dabartinę situaciją labai plačiai apžvelgė savo ataskaitoje mūsų šaunioji ambasadorė EmuSV.



Rytų Europa

Gana įdomų manevrą įvykdė nuo karų izoliuota ir nuobodybėje skęstanti mūsų kaimynė Baltarusija. Suderinusi planus su vengrais, pasirašiusi keletą svarbių MPP (tame tarpe ir su Lietuva) Baltarusija rugsėjo 13 d. atakavo Maskvą. Rusijos CP, nusivylęs tokiu Baltarusijos akibrokštu, savo straipsnyje sarkastiškai dėkojo baltarusams už tai, kad “neleidžia Rusijos regionų užimti vengrams”. Antausis didžiajai kaimynei, nuo kuriuos PTO kenčia Baltarusija, tikrai pavyko. Vėliau Baltarusija užėmė Leningrado regioną ir paskelbė NE Suomijai. Tuo pat metu Rumunija puola Suomiją iš šiaurės. Šiuo metu tėra likę du laisvi Suomijos regionai. Tiesa, puolimas sustojo dėl atsinaujinusio Suomijos skydo. Kaip viskas klostysis toliau, pamatysime netrukus. Tačiau panašu, kad baltarusai ir vėl siekia įsitvirtinti Skandinavijoje, ką jau ne kartą yra bandę daryti pastaruoju metu.

Santykiai tarp vengrų ir rusų visuomet buvo sudėtingi, tad nenuostabu, kad vengrai nuo pat kadencijos pradžios trina Rusiją. Siekdami užimti daugiau Rusijos teritorijų, jie net pasirūpino tuo, kad Prancūzija apleistų Volga Vyatka regioną. Užvaldę didžiąją dalį Rusijos teritorijos, rugsėjo 17 d. paskelbė NE Ukrainai. Dar tebevykstant deryboms su Ukraina vengrai apkaltino Ukrainos vyriausybę nekontroliuojant situacijos šalyje, o Ukrainos opoziciją kalant prieš vengrus ir baltarusus, nepaisant oficialių nurodymų. Po netikėto vengrų NE Ukrainos MoFA išspausdino oficialų straipsnį, kuriame pažadėjo ginti savo regionus visa jėga, tačiau patikino, jog tame nereikėtų įžvelgti jokios agresijos prieš patį aljansą - Ukraina ketina išlaikyti proTWO kursą ir užtikrina, jog į CoT stoti neplanuoja. Kaip bus iš tiesų, laikas parodys.



Slovėnija


CoT propagandinis paveiksliukas, rodantis slovėnijos situaciją prieš ir po (atitinka kadencijos pradžią) koordinuotos CoT atakos

Slovėnijai tęsiasi sunkūs laikai - pastarąją savaitę ji kariavo net trimis frontais: su Italija, Kroatija ir Prancūzija. Nors esant tokiai situacijai, viską galima prarasti per kelias dienas, slovėnai įrodė, kad su sąjungininkų pagalba įmanoma atlaikyti ir tokius išpuolius. Prie slovėnų išvadavimo svariai prisidėjo serbai - planas kroatus išvaryti atgal į Aziją įgyvendinamas sėkmingai (šiuo metu Europos dalyje jie teturi keletą italų regionų), o italams teliko du regionai iki visiško ištrynimo. Pasibaigus Italijos NE, o serbams tebevaikštant po Balkanus ir Europą, rugsėjo 17 d. slovėnai vėl paskelbė karą šveicarams. Dėl sunkios padėties slovėnai nenusimena - verda kultūrinis gyvenimas, vyksta meetai.



Balkanai

Čia kaip niekad ramu - Serbija, Rumunija ir Graikija ištrynusi visas proCoT šalis, išskyrus Albaniją ir Turkiją.





Vakarų Europa

Jungtinė Karalystė vėl užpuolė belgus, tik šį kartą tai nebe TW. Belgai turėjo planų paleisti oro ataką į Slovėniją, bet JK nusprendė neužmerkti akių ir tam sutrukdyti. Pirmąjį regioną užkariauti sekėsi gana sunkiai, nes JK turėjo įveikti Belgijos skydą, tačiau tą padaryti visgi pavyko ir Belgija buvo ištrinta. Į pagalbą jiems rugsėjo 15 d. atskubėjo prancūzai, paskelbdami Jungtinei Karalystei NE, tačiau vėliau jie buvo atkirsti.

CoT straipsnyje užsimenama, kad neseniai belgams teko atlaikyti serbų PTO ataką prezidento rinkimuose, bet įsikišus visam CoT, o ypač Čilei ir JK, CP vistik tapo belgas. JK pateikia kitą versiją - kad iš tikrųjų jie bandė padėti belgams išsilaisvinti nuo PTO, o ne jį vykdyti.



Šiaurės Amerika

Lenkija aktyviai kariauja su JAV. Kol kas mūsų sąjungininkams šis karas klostosi puikiai - praktiškai visus mūšius iš eilės jiems pavyksta laimėti. Maždaug prieš savaitę ispanai pradėjo karą su Meksika atakuodami Southeast of Mexico regioną. Deja, Meksikai pavyko sėkmingai apsiginti. Toliau karas vyksta ping pong stiliumi - nei vienai iš atakuojančių šalių nepavyksta užimti regiono. Taigi Ispanija toliau nuomojasi porą Venesuelos regionų. Prieš kurį laiką viename iš jų priešininkų iniciatyva buvo sukeltas RW, tačiau Venesuela parodė puikų pavyzdį ir patys kovėsi ispanų pusėje, kad nuomos sutartis nebūtų sulaužyta.



Pietų Amerika

Šiame žemyne dominuoja mūsų sąjungininkė Argentina, ištrynusi visą Braziliją. Žemyno šiaurėje didėja įtampa tarp Venesuelos ir Kolumbijos. Formaliai abi šios šalys yra mūsų sąjungininkės, tačiau Venesuela, kartu su Ispanija, yra anti-argentinietiškai nusiteikusios sandraugos ROLA narė. Tuo tarpu Brazilija bando suartėti su TWO šalimis. Taigi konfliktas tarp Venesuelos ir Kolumbijos gali paaštrinti Ispanijos nesutarimus su TWO, kurie pastaruoju metu buvo kiek aprimę.





Australija - Naujoji Zelandija

Australiją ir Naująją Zelandiją okupavusi laiko Makedonija (FYROM), kuri į Naująją Zelandiją nusileido oro atakos pagalba. Negana to, dalyje Australijos regionų jau senokai įsitvirtino indonezai. Taigi kol kas šios dvi šalys nėra pajėgios pasipriešinti ir yra visiškai užimtos.



TWO naujienos

Neseniai buvo išrinktas naujasis TWO aljanso HQ. Jį sudaro:

SC - GregoryG (Vengrija)
dSG - Sir Marvin (Lenkija)
SC - MisziPL (Lenkija)
dSC - jamesw (Jungtinė Karalystė)
SoFA - Kravenn (Jungtinė Karalystė)
dSoFA - Soulcraft (Latvija)

Kai kas turbūt girdėjote, kad TWO planuoja papildyti dar viena nauja narė - Indija. Šiuo metu Indija aktyviai pasirašinėja MPP su TWO šalimis.



CoT naujienos

Šeštadienį į CoT buvo priimtos dvi naujos narės: Prancūzija ir Kanada (kol kas 3-jų mėnesių bandomajam laikotarpiui). Tikimasi, jog tai sustiprins CoT pozicijas Europoje ir padės laimėti šiame žemyne daugiau naktinių mūšių bei užtikrins visišką dominavimą Šiaurės ir Pietų Amerikos laiko zonose.

Naujasis CoT HQ:

SC - potato134, Konrad von Tirpitz
aSC - dermont, Annexia, AlexMCS182
MC - Vanek26
vMC - ilphen, Libertas33
BG - Kemal Ergenekon
PR - Israel Stevens

Tiek žinių iš pasaulio.

Mylim, bučiuojam,
URM komanda