[URM] Apie kylančius aljansus

Day 2,276, 10:21 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija


Sveika eLietuva,

Dauguma žinote, kokioje situacijoje dabar esame. Sugriuvus TWO aljansui kyla du nauji aljansai. Kaip bebūtų vieną iš jų turime pasirinkti ir mes, eLietuva. Kaip ir žadėta šiuo klausimu inicijuojame referendumą ir savo šalies likimą spręsime visi kartu. Referendumo paskelbimą rasite čia

Turime dvi galimybes: jau įsikūrusį aljansą Asteria arba tuoj pat iškilsiantį “lenkiškosios” pusės aljansą. Verta paminėti, kad aljansų kūrimąsi ir rinkimąsi spartina jau prasidėję karai tarp abiejų pusių.


Asteria


Pirmasis dienos šviesą išvydo įvardijamas serbiškosios pusės aljansas, kurio pagrindinės narės yra Argentina, Graikija, Rumunija, Serbija, Slovėnija ir Vengrija. Šiuo metu šio aljanso nuostatai nėra apibrėžti, kaip ir nėra apibrėžta ar daugiau šalių galės įgyti pilnateisę narystę (nors praėjusį mėnesį aljanso buvo deklaruojama, jog šis aljansas nuo buvusiojo turėtų skirtis, tuo kad ir mažos šalys turės svarų balsą priimant sprendimus). Asteria nuostatai turėtų būti patvirtinti per penkias dienas. Kaip proAsteria yra įvardinamos šios šalys: Naujoji Zelandija, Juodkalnija, Tailandas, Portugalija, Airija, Kanada, Taivanas, Kinija. Tuo pačiu verta paminėti, kad šis aljansas taip pat svarsto galimus santykius su pagrindiniu mūsų priešininku Asgard’u.

Lenkiškoji pusė


Šį aljansą išvysime artimiausiomis dienomis, tačiau ne paslaptis, kad steigiamosios jos narės bus šios: Lenkija, Ispanija, Didžioji Britanija, Kroatija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Turkija. Pro šalimis įvardijamos Ukraina, Estija, Latvija, Bosnija ir Hercogovina, Albanija, Italija. Taip pat deramasi su Rusija, Bulgarija (ši jau turi MPP su Lenkija), Makedonija. Aljansas turėtų veikti kaip ir TWO, pagrindinės šalys steigėjos turės didžiausią balsą, o kitą aljanso dalį sudarys asocijuotos šalys. Bendradarbiavimas su Asgardu nėra svarstomas, tačiau turbūt mums visiems šitame kontekste rūpi Rusijos ir Asgardo ryšiai. Niekas nenorėtų pakartoti CoT istorijos, tikimės, kad atsidūrus vienoje pusėje pavyktų išspręsti šį klausimą. Tuo pačiu verta paminėti, kad Kroatija, turi MPP ir stiprius ryšius su Suomija.




Dauguma šalių šiuo metu taip pat sprendžia savo likimą, tai darydamos arba viešomis apklausomis ir referendumus arba tardamosi savose vyriausybės. Kaimyninė Baltarusija savo kryptį pasirinks penktadienį ryte, tačiau bet kuriuo atveju žadame palaikyti ilgalaikę šalių draugystę ir nesikauti nei tarpusavyje, nei vienai prieš kitą. Dėl tų pačių priežasčių šiuo metu nepratęstas MPP su Venesuela, taip pat savo likimą svarsto Čilė, Vokietija ir daugelis kitų.

Tiek su lenkiškąja, tiek su serbiškąja puse Lietuvą sieja ilgalaikiai ryšiai. Visgi esant dabartinei situacijai turime pajudėti ir pasirinkti būsimą užsienio politikos kryptį, kuri leistų atsisakyti senų MPP ir padėtų plėtoti naujus ryšius, taip stiprinant savo pozicijas kare su Asgardu. Nors prieš akis dar daug nežinios, tačiau ko gero lenkiškojoje pusėje tenkintumėmės tuo pačiu statusu kaip ir prieš tai buvusiame ACT, kas nors dar ne visai žinoma, bet gali nutikti ir serbiškojoje Asteria aljanse. Žiūrint iš geografinės pusės turime sienas su Latvija, Rusija (šiuo metu okupuota Argentinos) ir Lenkija, kurios priklauso ProSpoland blokui. Taip pat ribojamės su Asgardu (Švedija) ir kol kas neapsisprendusia Baltarusija.




Kviečiu kiekvieną prisidėti savo mintimis ir apsvarstymais. Jeigu turite ypatingų jus dominančių klausimų (ne diskusijos lygio bet konkrečių) parašykite po straipsniu, pasistengsime atsakyti arba surasti atsakymus.

Straipsnis parengtas pokalbiais su abiejų aljansų narių pusėmis bei daugumos šalių atstovais.

Užsienio Reikalų Ministerija