[URM] Ambasadoriai

Day 1,180, 13:19 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija

Sveiki,

Sakome didelį dėkui dėdei NesimatoLT, kuris leido pasinaudoti jo straipsniu, taip pat jį lengvai paredaguoti, ir perspausdinti. Tai naudinga informacija, kuri turi būti žinoma kiekvienam ambasadoriui ar ketinančiam juo tapti.
Straipsnių seriją papildysime rytoj, su patarimais.

Ambasadoriai,
Pirma ką norėjau pranešti, šiandien įvyko URM susirinkimas, kuriame dalyvauti galėjo ne visi, tačiau nemažai sulaukėme ambasadorių dėmesio, taip pat ir pačio eLietuvos Prezidento. Buvo paskirtos ambasados, ambasadoriam, kurie dar jų neturėjo, taip pat lengvos korekcijos, bei pagrindinė tema PanAM. Daugiau detalių atskleisime vėliau. Susirinkimo ataskaita, bus parengta sekmadienį vakare.


Tolesnis tekstas skirtas tiems, kurie domisi žaidimu ir, galbūt, nori prisidėti prie eLietuvos gyvavimo.

Kam reikalingi ambasadoriai?

Norint turėti stiprius ryšius tarp šalių, būtinas bendravimas. Ambasadoriai ir yra pati pirmoji grandis, kuri sujungia mus ir svečią šalį. Tvarkingai įkurta ambasada parodo domėjimąsi - tai pirmas žingsnis link dviejų šalių glaudaus bendradarbiavimo. Viskas, kas vyksta toliau, priklauso nuo ambasadoriaus ir pasirinktos šalies noro dalintis informacija.

Tinkamu metu, su tinkamais žmonėmis užmegzti ryšiai gali tapti labai stipriu ginklu ateityje. Nuo informacijos gavimo "iš pirmų lūpų" iki stipraus karinio/ekonominio/politinio partnerio.

Ką tiksliau turi daryti ambasadorius?

Visų pirma, naujai paskirtas ambasadorius privalo užsiregistruoti paskirtos šalies forume. .
Sėkmingai tai atlikus, reikia surasti skiltį, kurioje galima "įkurti ambasadą". "Įkurti ambasadą" - sukurti temą ir joje trumpai prisistatyti, pristatyti eLietuvą (nepakenktų ir keli gražūs žodžiai apie tikrąją Lietuvą) ir pasisiūlyti atsakyti į visus iškilusius klausimus.
Trečias žingsnis būtų konktaktas su tos šalies Užsienio Reikalų Ministru. Procedūra panaši, kaip ir ambasados sukūrimo. Svarbu prisistatyti, pasiūlyti bendradarbiavimą, užduoti rūpimus klausimus ir laukti jo atsako.

Šie trys žingsniai yra jūsų ambasadorystės pamatai. Jie gali nulemti ateities santykius su konkrečia šalimi, todėl būtina viską atlikti kruopščiai ir, be abejo, mandagiai.

Toliau naujasis ambasadorius turi reguliariai skaityti užsienio spaudą bei toliau bendrauti su atitinkamais valdžios organais, rinkdamas svarbią informaciją ir kiekvieną savaitę (ar dvi, priklauso nuo galimybių) raportuoti viską Užsienio Reikalų Ministrui.


Kalbos barjeras?

Taip, ši problema iškyla daugelio galvose, perskaičius tokio pobūdžio straipsnius. Tačiau galiu nuraminti ir patikinti, kad net tokie išradimai, kaip google translate, suteiks jums pakankamai informacijos, jeigu nesuprantate konkrečios kalbos.
Patarimas: jeigu google translate jums nepatinka, visuomet galima susirasti žmogų iš tos šalies, kuris jums padėtų išsiversti tekstus į anglų (ar kitą sutartą) kalbą.

Noriu tapti ambasadoriumi. Ką man daryti? Ar yra kažkokie reikalavimai?

Jeigu nutarei, jog turi kelias "atliekamas" minutes ir nori prisidėti - užpildyk anketą.

Šiuo metu užimtos šalys: Prancūzija, Baltarusija, Danija, Serbija, Kipras, Estija, Latvija, Indonezija, Kinija, Kanada, Norvegija, Brazilija, UAE, Rusija, JAV, UK, Japonija.

Pagarbiai,
Užsienio Reikalų Vice Ministras
EdgarSimeone