[URM] Ambasadorių paieškos

Day 1,217, 03:25 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija


Sveiki, eLietuvos piliečiai!

Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, ženkliai sumažėjo aktyvių ambasadorių skaičius, todėl Užsienio Reikalų Ministerija ieško aktyvių piliečių, turinčių pakankamai patirties ir anglų ar kitos kalbos įgūdžių, dirbti ambasadoriais. Norintys, prašome susisiekti su gliooku, kuris nuo šiol kuruoja ambasadorius.

Plačiau apie ambasadoriavimą:

Kam reikalingi ambasadoriai?

Norint turėti stiprius ryšius tarp šalių, būtinas bendravimas. Ambasadoriai ir yra pati pirmoji grandis, kuri sujungia mus ir svečią šalį. Tvarkingai įkurta ambasada parodo domėjimąsi - tai pirmas žingsnis link dviejų šalių glaudaus bendradarbiavimo. Viskas, kas vyksta toliau, priklauso nuo ambasadoriaus ir pasirinktos šalies noro dalintis informacija.

Tinkamu metu, su tinkamais žmonėmis užmegzti ryšiai gali tapti labai stipriu ginklu ateityje. Nuo informacijos gavimo "iš pirmų lūpų" iki stipraus karinio/ekonominio/politinio partnerio.

Ką tiksliau turi daryti ambasadorius?

Visų pirma, naujai paskirtas ambasadorius privalo užsiregistruoti paskirtos šalies forume. .
Sėkmingai tai atlikus, reikia surasti skiltį, kurioje galima "įkurti ambasadą". "Įkurti ambasadą" - sukurti temą ir joje trumpai prisistatyti, pristatyti eLietuvą (nepakenktų ir keli gražūs žodžiai apie tikrąją Lietuvą) ir pasisiūlyti atsakyti į visus iškilusius klausimus.
Trečias žingsnis būtų kontaktas su tos šalies Užsienio Reikalų Ministru. Procedūra panaši, kaip ir ambasados sukūrimo. Svarbu prisistatyti, pasiūlyti bendradarbiavimą, užduoti rūpimus klausimus ir laukti jo atsako.

Šie trys žingsniai yra Jūsų ambasadorystės pamatai. Jie gali nulemti ateities santykius su konkrečia šalimi, todėl būtina viską atlikti kruopščiai ir, be abejo, mandagiai.

Toliau naujasis ambasadorius turi reguliariai skaityti užsienio spaudą bei toliau bendrauti su atitinkamais valdžios organais, rinkdamas svarbią informaciją ir kiekvieną savaitę (ar dvi, priklauso nuo galimybių) raportuoti viską Užsienio Reikalų Ministrui.


Kalbos barjeras?

Taip, ši problema iškyla daugelio galvose, perskaičius tokio pobūdžio straipsnius. Tačiau galiu nuraminti ir patikinti, kad net tokie išradimai, kaip google translate, suteiks jums pakankamai informacijos, jeigu nesuprantate konkrečios kalbos.
Patarimas: jeigu google translate jums nepatinka, visuomet galima susirasti žmogų iš tos šalies, kuris jums padėtų išsiversti tekstus į anglų (ar kitą sutartą) kalbą.

Atlygis ambasadoriui?

Ambasadorius privalo suprasti, jog tai yra neapmokamas darbas ir valstybė neskirs jokio finansavimo. Žinoma, gali būti ir išimčių, kaip antai buvome sugalvoję aukoti pinigus, kad išrinkti geriausią ataskaitą. Didžiausia paskata – eLietuvos piliečių (ir ne tik lietuvių) ištartas ačiū ir pagarba Jums.

Kokių ambasadorių nereikia?

Tokių, kurie:
• neturi ir neturės laiko tinkamai vykdyti pareigas,
• tik nori įlysti į „Skype“ ,
• tik nori užrašo savo profilyje, jog yra ambasadorius,
• nesugeba net per tris savaites sukeverzoti jokios ataskaitos,
• reikalauja piniginio atlygio.

Pateiksiu vieną pavyzdį, kokių tikrai mums nereikia: Pilietis Edwin P susisiekė su URM, buvo paskirtas į Kroatiją, tačiau per tris savaites nesugebėjo net sakinio suregzti ir pranešti apie situaciją Kroatijoje, jau nekalbu apie ataskaitos parengimą ar kitokių užduočių atlikimą, kaip kad susitarimas dėl pigesnių licencijų ir panašiai. Negana to, jis ramiai sau visas tas tris savaites „spamina“ spaudą, „trolinina“ komentaruose. Kiekvieną kart klausiamas kodėl nevykdo savo pareigų, atšauna: „Nes esu užbanintas“, „Nes man niekas nemoka“ ir t.t. O į klausimą, kokio velnio tada eiti į URM, jeigu piktybiškai nesiruoši atlikt pareigų – jis jau nepajėgia atsakyti.

Nepaisant tokių vienetinių atvejų, likę ambasadoriai puikiai dirba ir tokių problemų nesukelia.

Taigi, noriu dar kartą priminti, kad pagrindinės ambasadorių pareigos yra ne tik ataskaitų rengimas, bet ir santykių užmezgimas su tos šalies Užsienio Reikalų Ministru, diskutavimas apie šalių bendradarbiavimą, karinę pagalbą. Todėl tikimės sulaukti naujų ambasadorių, nes šiuo metu jie Lietuvai tikrai reikalingi.
Jeigu nutarei prisijungti, brūkštelk asmeninę žinutę gliookui.

Ačiū už dėmesį,
Su visa derama pagarba,
Užsienio Reikalų Ministras Edgaras Mzk