Економіка. Погляд вперед. [Новачкам і не тільки] [UPD]

Day 1,247, 13:39 Published in Ukraine Ukraine by vovabiolog

Більшості з вас відомо, що найближчим часом передбачаються певні зміни економічного модуля. З'явиться можливість добувати нові ресурси, які будуть необхідні при виробництві їжі та зброї q2-q4.

Що це означає для нашої економіки?


Найдешевшим зараз є хліб q2 та q3 (обоє на 11% дешевше q1). Так склалось тому, що пекарня q2/q3 випікає булки з меншими трудозатратами, ніж q1.
Що ж буде після змін? Виробництво q2 вимагатиме фруктів, але у нас немає "фруктового" регіону, тобто собівартість (в пунктах праці) хліба q2 зросте. Те ж саме і з q3 (корів у нас теж поки що немає). Тобто виробляти хліб q1 стане трохи вигідніше. Пекарні q3 стане вигідно покращувати в q4 (риби на Запоріжжі вдосталь : )

Зерно. Споживання зерна скоротиться, оскільки воно частково заміститься фруктами та яловичиною. Виникне перевиробництво зерна, яке можна вирівняти тільки експортом (скажімо в ті країни звідки імпортуватимемо фрукти)



А що зброя? Танки все одно залишаться найбільш вигідним видом озброєнь. Їх випускають переважно вояки, тобто ринку боятись нічого.


Впаде споживання заліза. Принаймні вдвоє (а то й вчетверо). Армійські шахти напевне організовано мігрують на інші типи ресурсів. Але, думаю, виникне потреба експортувати й залізо.


Що я думаю робити сам, і що б я порадив іншим молодим гравцям:
1) Пара компаній зерно + пекарня - чудовий вибір
2) можна 2х зерно + q2 пекарня (одну з зернових можна буде мігрувати в фруктову)
3) Не варто будувати шахти та нові зброярні (хоча зараз шахти й приносять більше прибутку див. статтю Пилипка).
Що буде з геополітикою?
З економічної точки зору нам буде вигідно обмінятись регіонами з еРосією, а саме, ми їм одне зерно, - вони нам - одні фрукти. Це буде взаємовигідний обмін. От тільки, можливо, що на час нововведень буде нізким мінятися (і можливо навіть нікому : (
Якщо хтось пропустив таблички:
Ресурси для випічки хліба
Ресурси для зброї
Інтерв'ю:
Я попросив кількох відомих гравців прокоментувати ситуацію та висловити свою думку щодо економічних змін.

Vigil Vox | 3 days ago
- Чи обговорюється владою підготовка до змін на державному рівні?

Насколько мне известно — да, хотя лично я не слишком слежу за действиями экономического блока правительства, поэтому не знаю деталей.

- Ваші особисті прогнози на ситуацію в нашій еноміці після введення нових типів ресурсів?

Моя (вместе с одним из наиболее компетентных экономистов еУкраины, если не просто наиболее компетентным — Nobody.ua) теория заключается в том, что если (важное условие!) изменения ограничатся исключительно перечисленными Платоном в его последних сообщениях, то введение новых типов ресурсов, наряду с прочими факторами, приведет к росту перепроизводства и дополнительному росту инфляции.

- Які компанії Ви порадили б започатковувати молодим гравцям (12-20) рівня найближчим часом?

Учитывая спонтанность действий админов, я бы рекомендовал новичкам накапливать голд вплоть до очередных изменений. Если совсем не терпится — есть смысл открывать ресурсные компании.

- Як зміниться геополітичний розклад та відносна цінність регіонів після змін? (і конекретно "олені" та Крим)

Если штраф за отсутствие ресурса будет составлять 25%, как сейчас, то ценность указанных регионов в условиях перепроизводства и инфляции исчезающе мала.

Skorpion1984
Я сейчас на отдыхе) Не следил за последними изменениями в экономиках стран. Не просчитывал что дадут изменения - лучше уже просчитать, когда они будут.

(Нажаль представники армії вирішили не розголошувати воєної таємниці своєї підготовки до економічних катаклізмів, а пан Гека сказав, що 'сейчас в глубоком туклике, поэтому не слежу особо ни за экономикой, ни за политикой, и дать осмысленную оценку нововведениям не могу' )


anpkiev | 2 hours ago

- Як РА готується до змін економічного модуля?

Жодних спеціальних приготувань РА не веде. Можливо, треба запасатися голдом на випадок потреби відкриття додаткових ресурсних підприємств, але ми сподіваємось на міграцію.

- Ваші особисті прогнози на ситуацію в нашій економіці після введення нових типів ресурсів. Які зміни в цінах і попиті на зброю Ви прогнозуєте?

Це залежить... Попит на зброю (і не тільки) залишиться незмінним, а от ціни. Як відомо, для ку5 продукції відтеперь буде необхідно мати 5 різних видів сировини. Як саме буде відобуватися сировина кожного виду, наразі невідомо. Якщо країна не матиме регіону з селітрою, то чи зможе така країна її видобувати? В очевидь, коєфіцієнти видобутку для кожного виду сировини відрізнятимуться, отже, це впливатиме і на ціну. І зовсім не факт, що в бік її підвищення.
Особисто я боюся, що зброя високої якості може стати недосяжною.

- Чи зміниться на Вашу думку тактика нашої армії, зокрема частота використання танків?

Тактика - ні, частота використання ку5 зброї залежатиме від обсягів її виробництва.

- Боротьба за які регіони була б найбільш виправдана економічно?

У корінних регіонах України ми наразі маємо:
5 зернових, 2 рибних; 5 заліза, 1 селітру.
Окрім того, маєем 1 оленячий регіон Молдови.
Мабуть, адміністрація гри змінить таку ситуацію й урізноманітнить нам ресурсну базу.
Тим не менше, я вважаю, що нам найвигідніше битися за рибні регіони (Запоріжжя, басарабія), утримувати оленчий. Щодо здобутку додаткових регіонів... Краще промовчати.

- Які компанії Ви порадили б започатковувати молодим гравцям (12-20) рівня найближчим часом?

Молодим гравям у будь-якому разі я б радив розпочинати із компаній по видобутку сировини (зерна чи що там буде) для подальшого виробництва власних ку2-ку3 булок.

- Яка на вашу думку оптимальна стратегія розвитку новачка до 20го рівня?

Оптимальна стратегія - якнайбiльше бити, користуючись кожною можливістю отримати безкоштовні булки, та мати на 20-му рівні 2 ресурсні компанії, продукцію яких продавати й накопичувати на відкриття виробничої.



Окремо мене цікавив погляд досвідчених на доцільність придбання ліцензій гравцями

Vigil Vox налаштований песимістично:
Сейчас ее практически нет. Теоретически, можно представить себе экономическую модель в которой масштабный экспорт обосновано существовал, но она потребует радикального реформирования существующей налоговой системы, и я не готов гарантировать результат — иначе я бы включил этот проект в свою избирательную программу. Если все пойдет дальше в том духе, в котором оно идет сейчас, то экспортная лицензия = деньги на ветер.

Натомість Skorpion1984 вважає, що експорт вигідний: ... Товар поставлял раньше в мелкие страны - до 2000 жителей, но слабая экономика не позволяет вымывать много голда из таких стран( Поэтому продолжаю вымывать голды из одной из самых многочисленных стран. Название умолчу, чтобы меньше мне было конкуренции)

Моє особисте спостереження - зараз розвивається неофіційний експорт (через громадян інших країн). Саме він може бути цікавим для багатьох. Натомість ліцензії потрібні тільки самим потужним виробникам.