Нотатки на полях Програми Uniоn et Progrés

Day 1,675, 11:39 Published in Ukraine Ukraine by Anderwall

...............................................................................................№48 (139) ...............................................................................................
................................................................................ попередня адреса газети ............................................................................


Всім привіт!

Прочитав тут Програму партії Кромова і вирішив поділитися своїми нотатками на її полях.

Сподіваюсь, що це викличе дискусію та дасть відповіді на порушені питання.

Перше. Чесно, скільки у грі, - стільки чую про різноманітні адмінреформи. Насправді ж, на моїй пам’яті реальні реформи відбувались всього двічі.
Адже реформа – це не просто перейменування міністерств чи посад. Будь-яка адмінреформа має на меті зменшення бюрократичної тяганини та оптимізацію роботи апарату.
Тобто, перейменувати – не значить змінити, реформувати чи оптимізувати.
Саме тут я не дуже розумію п. 1. та 1.1. Програми.

Друге. Завжди мене цікавило питання. У країні, де фактично урядом керує президент (який є головною посадовою особою виконавчої влади) чи є сенс вводити посаду прем’єр-міністра.
Uniоn et Progrés дає відповідь на це питання, вводячи посаду віце-президента, що не може не вважатися позитивом. Тут від перейменування посад багато чого залежить, бо де-юре встановлюється, що президент керує урядом, а у разі його відсутності це робить його заступник.

Третє. Щодо Конституції чи іншого аналогічного акту. Насправді, Конституція еУкраїни прийнята рівно 1050 днів тому і опублікована тут чи тут.
Хто згадує сьогодні про цей акт? Звичайно, що ніхто.
Що Конституція має утверджувати? Основні умови функціонування держави. Але… Конституція в ігровому просторі буде своєрідним суспільним договором, оскільки реальних санкцій за її невиконання не буде. Чи можливе в е-українському просторі дотримання такого договору?
Сумнівно, зважаючи на постійні вибрики влади та опозиції один проти одного.

Четверте. Про посилення ролі Конгресу. Знаєте, боюся я всього, що виходить за механіку гри. Не тому, що воно лякає. Лякає можливість контролю його виконання.
Добре, де-юре ми десь змінимо форму правління. Скажемо, що президент має санкціонувати свої дії з парламентом. І обирається нова людина, яка (як це часто бувало) не зважає на опозиційний до нього Конгрес.
Що ми маємо? Війну гілок влади (як знову ж таки бувало дуже часто).
Знову ж таки суспільний договір. Як змусити сторони виконувати цей договір?

П’яте. Про КРУ. У мене, як у нуба питаннячко. Що наразі заважає опозиції створити КРУ в парламенті та моніторити роботу влади, витрату коштів тощо?
Нічого. От тільки результати цього моніторингу можуть бути владою просто не взяті до уваги.
Щось зміниться, якщо КРУ буде офіційно десь прописане? Риторичне питання.

Шосте. Чому, на мою думку, важко виконувані пункти 1-2 військового модулю. Дуже просто. Позаюнітівські гравці роз’єднані і часто, чого гріха таїти, б’ють там, де їх заманеться. Не регулярно. Не повно. Не вчасно. І т.д.
Військові юніти хоч якось, але мають дисципліну.
Якщо забрати гроші у військових загонів, а роздавати через газету (яку може більшість з цивільних і не читати) – думаю, що кількість виграних битв різко зменшиться.
Як наслідок – туди ж і боєздатність еУкраїни.

Сьоме. Якщо можна, більш детальніше, що таке «Солідарна податкова система».
Ну, не ображайтесь, нуб. Що з нього візьмеш.

Восьме. Цікаво дивитись на те, коли хтось пропонує перерозподілити видатки.
Два чи три роки тут крутиться ідея створити бюджет еУкраїни. З цього документу було б реально видно скільки доходів що дає і скільки видатків що потребує.
Вважаю, що без цього документу будь-який перерозподіл у режимі «руками» не зможе вирішити жодну із проблем. Бюджет має бути збалансованим (доходи дорівнюють або більше видаткам). Не можна щось десь збільшити, не забравши у інших.
А звідки забирати? Невідомо.

Дев’яте. Бебі-бум. Хвилі буму, якщо чесно, на моїй пам’яті спостерігались часто. Але…
Бебі-бум відрізняється від бото-буму тим, що гравці приходять на якусь знакову подію. Просто так у гру одночасно багато гравців не прийде, а якщо прийде – у болоті просто помре.
Отже, потрібна знакова подія, а не державна підтримка, спеціальні звання чи інше.
В іншому випадку – вже зараз запропоную трьох найбільших бото-бумерів (людей, які клепали боти під вибори) для звання «посол еУкраїни».

Десяте. Щодо боротьби з ботоводством. У жодній з партій від цього не відмовляться. Всім потрібні гроші і всім потрібний результат на виборах. Тож, «Кобра» буде механізмом боротьби з «ворогами» через тікети та бани.
Краще подумати, як цей ресурс поставити на службу еУкраїни.

Не ображайтесь. Просто думки вголос.

Щиро Ваш,

Anderwall


Нотатки на полях Програми Uniоn et Progrés http://www.erepublik.com/en/article/-uni-n-et-progr-s-2065080/1/20