Īss ievads eLatvijas vēsturē

Day 605, 02:40 Published in Latvia Latvia by Janohito

Lielākā daļa spēlētāju ir piereģistrējušies tikai pēdējās pāris nedēļās, vai vēl vēlāk. Tā nu nolēmu aprakstīt pirmās eLatvijas dienas, lai arī jaunā paaudze varētu uzzināt ko vairāk par eLatvijas tapšanu.

eLatvijas tapšana

eLatvija spēlē tika pievienota samērā vēlu - šā gada aprīlī, reizē ar pārējām Baltijas valstīm. Pirms Latvijas pievienošanas, spēlē nebija pārāk daudz latviešu. Bija pastāvējusi neliela latviešu kolonija Taizemē, vairāki latvieši dzīvoja Krievijā, kura tajā laikā cīnījās par neatkarību no Norvēģijas un Rumānijas, vēl daži bija izkaisīti pa visu pārēju pasauli. Viss izmainījās, kad uzzinājām par Latvijas pievienošanu spēlei. Tika izveidots latviešu forums (paldies KKK), latvieši sāka organizēties, lai pārvaldītu savu valsti. Jau tad izvirzījās vairāki līderi - Kurzemes Karalis Kristaps, Visvaldis Bargais, Namejs, Māris.

Katra jaunā valsts, kas tiek pievienota erepublikai saņem 1000 zelta stieņu un 100000 vienību nacionālās valūtas. Tāpat arī 50000 valūtas vienību saņem valsts pirmais prezidents. Mēs cerējām, ka mums izdosies šo naudu iegūt un mēs varēsim uzsākt valsts veidošanu jau ar normālu sākumkapitālu. Tomēr jau drīz pēc valsts izveidošanas, pār Latvijas debesīm sāka savilkties tumši mākoņi. Latvijā savas partijas nodibināja kanādieši, kas apgalvoja ka ir tādi paši elatvieši kā visi un viņiem ir visas tiesības te dzīvot un vadīt šo valsti. Drīz šim sekoja arī Uncle Sam (bijušais ASV prezidents), kurš arī nodibināja savu partiju. Tāpat Latvijā parādījās vairākas citas partijas, kuru mērķis bija viens - iegūt jaunās valsts zelta un valūtas krājumus. Viena no šīm partijām piederēja irāņiem, otra - indonēziešiem.

"Par Dzimteni" izveidošana

Mēs gan mēģinājām vēlēšanu ceļā iegūt sev partiju, tomēr plāns izgāzās. Tā nu visi latvieši ķērās pie ziedojumu vākšanas un visai ātri mums izdevās savākt 40 zelta naudiņas jaunas partijas dibināšanai. Tika izlemts nosaukt mūsu partiju "Par Dzimteni".

Latvijas politiskajā dzīvē tomēr nebija vienprātības. Trūka vienota vadoņa, kas spētu aiz sevis pulcēt un organizēt nelielo latviešu pulciņu. Tā nu tika ierosināts ievēlēt diktatoru līdz kongresa vēlēšanām. Šo plānu atbalstīja gandrīz visi un par pirmo Latvijas vadoni jeb diktatoru kļuva Visvaldis Bargais. Šķita, ka situācija tik tiešām uzlabojas. Namejam tika uzticēts izstrādāt taktiku vēlēšanām, mūsu vidū parādījās spējīgs organizators Red-Fox, kas arī aktīvi līdzdarbojās, lai nosargātu mūsu zelta krājumus.

Pienāca liktenīgā vēlēšanu diena. Beidzot bija pienācis laiks uzzināt, vai mēs iegūsim zeltu valsts attīstībai vai arī to iegūs kāda laupītāju grupa. Diemžēl, šī nebija pasaka ar labām beigām. Neskatoties uz visām mūsu pūlēm, vairākumu Saeimā ieguva indonēziešu laupītāju banda. Tomēr, viņiem nebija absolūtais vairākums Saeimā, ja vien visas pārējās partijas spētu apvienoties, zelts tiktu nosargāts. Tomēr kanādieši uzreiz parādīja savu īsto seju. Neskatoties uz viņu runām, ka viņi ir tādi paši elatvieši kā mēs vai pat vēl labāki, viņi uzreiz pēc pirmās neveiksmes mūs pameta, tādējādi ļaujot indonēziešiem iegūt absolūto vairākumu Saeimā. Tas beidzās ar to, ka viss mūsu zelts un lielākā daļa valūtas rezervju nokļuva viņu rokās. Latvija palika tukša un izlaupīta.

eLatvijas pirmais prezidents.

Daudzi bija demoralizēti pēc sakāves vēlēšanās. Tomēr priekšā bija vēl viena cīņa - prezidenta vēlēšanas. Mūsu kandidāts bija Māris (Latvijas Sarkanā krusta dibinātājs). Par laimi, cīņā par prezidenta krēslu mums izdevās uzvarēt un nosargāt vismaz 50000 latu, ko ieguva prezidents.
Tika sastādīta pirmā Latvijas valdība. Tajā darbojās Speed king kā ārlietu ministrs, KKK kā ārlietu ministra biedrs, Namjes - Baltijas sadarbības lietu ministrs, Red Fox - ekonomikas ministrs un Janohito kā aizsardzības ministrs. Valdībā tika aicināts arī ievērojamais opozicionārs Tas_Pats, tomēr viņš šo godu nepieņēma un nepievienojās Māra valdībai.

Kā vēlāk atklājās, lielākajai daļai ministru īsti nebija priekšstata par viņiem veicamajiem pienākumiem, vienīgais ministrs, kas tik tiešām kaut ko reāli darīja bija Red Fox. Nevar noliegt, ka arī Namejs centās organizēt Baltijas valstu kopīgu sadarbību, tomēr rezultātu tas nedeva. Diemžēl Māris nespēja organizēt pilnvērtīgu valdības darbu un gala rezultātā nekas arī netika darīts. Tika runāts par jaunu spēlētāju piesaisti, par slimnīcas celšanu, par Tas_Pats 🙂 Bet diemžēl tās bija tikai runas, kas nevainagojās ar rezultātu.

Prezidenta vēlēšanas un somu iebrukums.

Nākamās Saeimas vēlēšanas noritēja mierīgi. Uz 40 deputātu vietām kandidēja tikai 25 cilvēki. Līdz ar to visi automātiski kļuva par deputātiem. "Par Dzimteni" svinēja pārliecinošu uzvaru vēlēšanās, 2. vietā izvirzījās jauns spēks uz Latvijas politiskās skatuves - ULSP, kas sastāvēja no ārzemju sociālistiem Nikolaja un viņa māsas vadībā.

Prezidenta vēlēšanās sākotnēji šķita, ka pārsteigumu arī nebūs. "Par Dzimteni" izvirzīja Nameju, kamēr Red Fox tika izvirzīts kā rezerves kandidāts katram gadījumam.Tomēr vēlēšanu dienā Namejs tika nobanots un beigās par prezidentu kļuva Red Fox.

Faktiski tajā pašā laikā mums karu pieteica Somija. Red Foxam bija izdevies iegūt informāciju par to dažas stundas pirms kara pieteikuma, tādēļ Latvija paspēja noslēgt MPP (mutual protection pact) ar Igauniju, kas ļāva mums karot, izmantojot igauņu slimnīcas. Īsi pirms somu uzbrukuma Latgalei, tika uzsākta sacelšanās somu okupētajā Maskavā. Ja mums izdotos nosargāt Latgali un krievi kopā ar PEACE atbrīvotu Maskavu, somu uzbrukums tiktu atvairīts. Diemžēl šis plāns neizdevās. Lai gan krievi kopā ar sabiedrotajiem uzvarēja Maskavā, mums neizdevās nosargāt Latgali - Latgali tika zaudēta ar tikai nedaudz varāk kā 1000 damage pārsvaru.

Tomēr mums bija vēl viens trumpis - mēs varējām nodot Zemgali Lietuvai, kas jau bija PEACE dalībvalsts. Somi dez vai uzdrīkstētos uzbrukt PEACE. Tomēr, neskaidros apstākļos Red Fox tika nobanots un mēs palikām bez prezidenta. Līdz ar to arī nevarējām nodot Zemgali Lietuvai un somi bez lielām pūlēm okupēja Zemgali.


1. daļas beigas