Črna lista in priporočila delodajalcev

Day 1,236, 05:27 Published in Slovenia Slovenia by Mitja Utrosa
Pozdravljeni,

kot mladi podjetnik se srečujem, podobno kot vsi ostali podjetniki, s težavo da nekateri delavci ne delajo s 99/100 zdravja. Ker so plače zaposlenih zelo visoke, ponavadi dobijo plačo točno toliko, kot se da iztržiti z njihovim delom, me večkrat kateri izmed zaposlenih spravi prav pošteno v minus.

Ponavadi svojim zaposlenim pošljem še kakšno opozorilo, da naj delajo s čim več zdravja. Ponudim jim tudi možnost, da jim doniram hrano, a nekateri preprosto niso zadosti disciplinirani, da bi prišli na delo spočiti in zmotivirani, da bi prinesli veselje meni in njim.

Zato se mi zdi dobra ideja da sestavimo črno listo delavcev, ki ne delajo z maksimalnim zdravjem in s tem na nek način sabotirajo igro.

preglednica bi zgledala nekako takole:

UPO_delavca | dnevi ko ni delal s 100% | zdravje | poslano opozorilo
_____________________________________________________________________
pasonik | 1235, 1236 | 76, 80 | da
tito 04 | - | 40 | da

dobro bi bilo da delavce obdržite toliko časa zaposlene, da lahko preverim podatke.

Če bi se izkazalo da je začel prihajat v službo manj polomljen, bi ga s potrdilom delodajalca odstranili iz seznama.

Na tak način bi se verjetno tudi okrepili odnosi med zaposlenimi in delodajaci.

če se kdo misli obregnit na varstvo podatkov o zaposlenih..... klikni sub in vote pa se boš boljše počutil 🙂

Priporočila!

če bi iz kakršnih koli razlogov ( primanjklaj denarja, slabe razmere na trgu...) morali odpustit kakšnega dobrega delavca, bi se ga priporočilo, da se mu najde dobro delo, in še bolj pomembno, s primernim plačilo. Verjetno se vsak strinja, da raje da sigurno dobremu delavcu kakšen sit večjo plačo, kot če preko trga dela raskiraš da dobiš kakšnega zabušanta.


Delodajalec delodajalcu

S tem je mišljeno da bi prihajalo do dogovorov delodajalcev, da se zaposlita navzkrižno, en pri drugem. Če je produktivnost približno enaka bi se lahko dogovorila za nižjo plačo, in s tem manj davka. Razlike v produktivnosti bi se vseeno lahko regulirale z plačo.
Za državno blagajno ne bi bilo najboljše, ampak tudi naše poklicne vojaške enote imajo delavce z minimalno plačo.

za zadnji dve poglavji bi se za večjo ažurnost, napisal nov članek kjer bi se preko komentarjev iskali delodajalski pari, in objavljala priporočila.


za fante:





Za punce: