[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy poradnik + wyniki konkursowe.

Day 1,913, 13:20 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Witajcie
Dziś mały miszmasz - wyniki konkursu o Złotą Pomarańczę, ciąg dalszy poradnika, tym razem przyjrzymy się osobie MONa i na sam koniec wyjawienie wielkiej tajemnicy, czyli nicku kandydata na prezesa PA w najbliższej kadencji.



Zwyciężyła Takelbery wyprzedzając o jeden głos Leo Cersteina. Na trzecim miejscu znalazł się Kherehabath. Zapraszamy wszystkich graczy do czynnego udziału w następnej edycji poprzez pisanie ciekawych artykułów 🙂.







Ministrowie Obrony Narodowej, ich zastępcy oraz stażyści tworzą jeden z najbardziej odpowiedzialnych, pracochłonnych i no-lifowych organów rządu ePolski. Ich zadaniem jest dbanie o to, co żołnierze lubią najbardziej - wygrywanie wojen Naszych i Naszych Sojuszników. To także przeprowadzanie zbiórek. A te prowadzone są na kanale dowódczym. Pomoc dla MONu stanowi system inteligentnego naliczania damage - egov4you autorstwa Aviego.

Zależnie od pełnionej funkcji w Ministerstwie Obrony Narodowej, występuje zróżnicowanie w posiadanych dostępach, i tak:
MoD - edytowanie poziomów dostępu dla podwładnych, otwieranie mini (czyli zbiórki), dostęp do ogólnie niedostępnych danych
vMoD - otwieranie mini, dostęp do ogólnie niedostępnych danych
Mini – otwieranie zbiórki

Poniżej przykładowy panel vMoDa z listą poziomów dostępu i dozwolonymi czynnościami:



Samo rozpoczynanie zbiórki pod względem czysto technicznym jest proste - wystarczy wpisać miejsce, gdzie odbywa się zbiórka (niebieskie pole), z rozwijanego menu wybrać, dla której dywizji będzie ona otwierana, następnie kliknąć na start.



Przycisk „reopen” jest rzadko używany i służy do otworzenia przypadkowo, omyłkowo zamkniętej zbiórki - wtedy mini staje się ponownie widoczna dla żołnierzy.

Ponadto MONi mają podgląd na to, ile hitów (uderzeń) wbiliśmy (1), ile influ (2) będącego podstawą do wypłaty dofinansowania - jeśli gracz nie respektował liczby przeciwników do zabicia podawanych w rozkazach, to jego wynik zostanie podświetlony na czerwono (4) – limity, który nie można przekroczyć są pokazane w punkcie 3.8. w tym dokumencie. W kolumnie patriot (3) widać ilość influ, wtedy gdy bijemy dla Polski, więc jeśli żołnierz bije dla ojczyzny a zbiórka jest prowadzona dla naszego sojusznika, wyraźnie widać, że ignoruje rozkazy.



Wynik każdego gracza może być edytowany, wystarczy kliknąć na "edit" (5), po czym przechodzimy do poniższego widoku, gdzie ręcznie wpisujemy liczbę hitów i influence, aby zmiany zostały zliczone, po kliknięciu „edit” trzeba jeszcze kliknąć „recount” przy mini ze zbiórką dywizji, do której należy gracz z edytowanym wynikiem:



Innym niezbędnym narzędziem jest Battle Monitor, który śledzi przebiegi wybranych bitew - pomaga on w podjęciu decyzji dotyczącej tego, czy rozpoczynać zbiórkę czy nie oraz jaki wydać rozkaz w danym momencie. Ponadto, nie ma potrzeby klikania co chwilę w mechanice gry na kilka bitew, by sprawdzić, jak przebiegają , bowiem wszystkie mamy w jednym miejscu z podziałem na dywizje.





Oficjalnym kandydatem na PP jest w tym miesiącu Siemko8 - m.in. vMEN, dowódca PGU.
Cele:
- utrzymanie partii w topce, z ochotą na atak na top5
- gry i zabawy IRCowe
- współpraca z innymi partiami odnośnie wyborów kongresowych
- kontynuacja poradnika



Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK
- całosć poradnika - CLICK