[NM] Apie verslą naujokui

Day 2,256, 11:12 Published in Lithuania Poland by akuaba

Sveiki, brangūs naujokai.

Jus sveikina naujokų ministerijos vice ministrė akuaba.


Turinys:
Įvadas
Informacija apie įmones ir kainas
Pradinis kapitalas
Pramonės pasirinkimas
Rinkos tyrimai
Kasdienis valdymas
Finansinė apskaita
Vertinimas
Apibendrinimas
Verslo alternatyva naujokui



Įvadas

Skaitydami naujokų ministerijos straipsnius, atkreipėte dėmesį, jog užsimenama apie galimybę plėtoti savo verslą. Mano šiandienos tikslas - papasakoti kas tai yra ir kodėl žmonės tuo užsiima. Kaip ir realiame pasaulyje, taip pat ir eRepublik‘e ekonomika yra vienas svarbiausių elementų. Pati ekonomika susideda iš dviejų rūšių įmonių:
1. Maisto / ginklų žaliavų išgavimo fermos.
2. Maisto / ginklų gamybos fabrikai.
Visos įmonės yra kuriamos ir valdomos žaidėjų, o jose dirba realūs žmonės. Sutaupęs atitinkamą pinigų sumą, bet kuris žaidėjas pasiekęs devintą lygį gali įkurti savo firmą ir užsiimti verslu. Tad kiekvienas produktas, kurį galite įsigyti parduotuvėje (marketplace) yra pagamintas žaidėjų valdomose įmonėse.

Maistas: reikalingas atsistatyti gyvybes.
Ginklai: padaryti daugiau žalos mūšyje.
Keliavimo bilietai: nukeliauti i kitą šalį nemokant litų iš savo kišenės.
Maisto medžiagos: reikalingos maistui gaminti savo įmonėse.
Ginklų medžiagos: reikalingos ginklams gaminti savo įmonėse.
Įmonės
(Ligonines ir gynybines sistemas gali pirkti tik šalies prezidentas).


Be įmonių veiklos nebūtų kasdienėms reikmėms būtinų produktų ir ginklų, valstybė negautų pridėtinės vertės (VAT) ir importo mokesčių, o mes taptume bedarbiais. Kitais žodžiais tariant neišgyventume.


Informacija apie įmones ir kainas

O dabar papasakosiu apie įmones: kur jas galima įsigyti ir kiek tai kainuoja.
Pirmiausia žvilgtelėkite My places / My job skiltį. Po My companies užrašu matote štai tokius mygtukus.

Pliusas atidaro įmonių pasirinkimo pagal tipą langą. (minusas skirtas nugriovimui*, rodyklė į viršų lygių kėlimui). Taigi spauskime pliusą ir pažvelkime atidžiau.

Pirmosios pasirinkime maisto žaliavų gamyklos. Jos yra penkių rūšių.

Ginklų žaliavų įtaigos taip pat penkios.

Treti pasirinkime maisto ir ginklų fabrikai.

O paskutiniųjų pasirinkimo lange - sandėlių, jums prireiks vykdant veiklą. Plačiau apie sandėlių plėtimo poreikį temoje Pradinis kapitalas.


Pradėti savo verslą nepaprasta. Būtina atkreipti dėmesį į begalę veiksnių. Naujokų ministerija nepataria naujokams steigti verslo, dėl didelio kiekio patirties taškų, gaunamų dirbant savo įmonėse. Tačiau, jei jūs renkatės kitaip, pataria neskubėti ir pirmiausia viską gerai apskaičiuoti. Šiuo metu dauguma įmonių yra visiškai nepelningos samdant darbuotojus, o minimalias pajamas neša tik dirbant kaip savininkui (work as manager). Jei jūs jau nusprendėte pasinerti į verslą reikia žinoti nuo ko pradėti.

Pradinis kapitalas

Norėdami pradėti savo įmonę, turite turėti pradinį kapitalą. Jūs turite galvoti: ką, kaip, kada ir kokio lygio produktą gaminsite. Įsigyti Fabrikui reikia 10g, bet nepatariama pradėti turint mažą sumą. Juk reikia pamąstyti apie įmonės gerinimą. Kodėl tai svarbu? Nuo to priklauso, kokios kokybės produktą gaminsite. Q3 fabrikas gamins Q3 produkciją, ir reikalaus didesnio kiekio žaliavų. Nepamirškite, kad žemos kokybės produkcija rinkoje neturi paklausos. Jums reikės pinigų ne tik kompanijos įsteigimui, bet ir rezervinio fondo iš kurio mokėsite darbuotojams atlyginimus. Turguje kainos nuolat svyruoja, tad teks būti kantriems ir laukti kol galėsite parduoti tai ką pagaminote aukščiausiomis rinkos kainomis. Kitu atveju rizikuojate dirbti nuostolingai. Taigi išvada, kad gali tekti papildomai investuoti sandėlio plėtrai.

Pramonės pasirinkimas

Žaliavų bendroves steigti apsimoka tik regionuose su bonusais. Viso yra 5 maisto ir 5 ginklų bonusai, kurie suteikia po 20% gamybos pliuso. Kuo daugiau valstybė turi skirtingų jų , tuo daugiau mes pagaminame produkcijos. Todėl reikia atidžiai rinktis regioną savo verslo steigimui. Pasitikrinti Šalies bonusus galite čia.Pavyzdžiui eLietuva istoriškai yra žemės ūkio šalis.Ginklų bonusų mes turim mažai, o maisto gana daug. Todėl Lietuvoje geriau steigti maisto verslą. Be to nepamirškite, kad žemesnio nei Q3 lygio žaliavų fermos nuostolingos, o kai kurių išvis neapsimoka turėti ir vystyti veiklą.
Jei mąstote apie gamybos fabriką, pirmiausia turite pagalvoti apie du dalykus: turėsite pirkti žaliavas ir mokėti darbuotojams atlyginimus. Taigi reikės didesnio pradinio kapitalo, nei išgaunant žaliavas.

Kita vieta kur galite nusipirkti įmonę – Market/Companies for sale.

Čia platus pasirinkimas kitų žaidėjų įsteigtų ir jau pagerintų kompanijų. Atidžiai peržiūrėję pasiūlymus galite rasti reikiamą kompaniją pigiau, nei tai kainuoja patiems įkuriant ir keliant iki reikiamo lygio. Taigi ieškodami pirmiausia atkreipkite dėmesį: kiek įmonė kainuoja ir koks jos lygis.. Paskaičiuoti ar verta pirkti labai paprasta. Iš žaidėjo prašomos kainos atimkite įprastą ir įmonės esamo lygio kėlimo kainas. Kiek kainuoja Q gerinimas pavaizduota žemiau paveikslėlyje.

Dėmesio! Visus lygio kėlimus atliekame tik per akcijas. Administracija daro 45% nuolaidų akcijas ir jokia išankstinė investicija jums neatpirks permokėto aukso (reikiamo Q kainą dauginkite iš 0.45 ir sužinosite, kokio dydžio bus nuolaida).

Rinkos tyrimai

Atlikite rinkos tyrimus, juk nenorite pradėti nepaklausių prekių gamybos. Jūs galite pasirinkti keletą produktų ir kurį laiką sekti jų rinkos kainų pokyčius. Taip pat stebėkite, ar tai paklausi produkcija. Jei ilgą laiką prekyboje matote tuos pačius pasiūlymus, vadinasi produktai neturi paklausos. Tad ir jų verslo neverta pradėti.
Nepamirškite, kad daugumai prekių taikomi valstybės nustatyti mokesčiai. Būtinai patikrinkite, kokie mokesčiai nustatyti jūsų pasirinktame verslo veiklai regione ir įtraukite juos į skaičiavimus. Čia rasite visą jums reikiamą informaciją apie mokesčius.
Štai surinkote daug naudingos informacijos ir atėjo laikas paskaičiuoti, kokia veikla gali būti pelninga. Žinoma galima tai padaryti tradiciniu būdu. Pieštuku ant lapo popieriaus. Tačiau yra ir paprastesnis būdas: tiesiog pasinaudokite šia skaičiuokle.

Kasdienis valdymas

Veiksmai kuriuos turėsite atlikti kasdien.
Nuolat sekite rinką. Taip, užima labai daug laiko, tačiau tai jums padės parduoti prekes aukštomis kainomis ir dirbti pelningai.
Tikrinkite savo darbuotojų sąrašus. Jei darbuotojai paliko kompaniją, turėsite skubiai pasamdyti naujus. Nepraraskite produktyvumo ir visada sekite, kokie atlyginimai. Mokėdami per dideles algas jūs darysite sau nuostolį. Kai pakyla atlygis už darbą galite stabdyti veiklą ir palaukti palankesnių laikų.
Jei turite pakankamą rezervinį biudžetą galite įsigyti didesnį žaliavų kiekį, kai rinkoje jos atpinga. Tai atsipirks per ilgesnį laiką ir sumažės tikimybė, kad teks stabdyti veiklą dėl žaliavų stygiaus arba pirkti aukštomis rinkos kainomis, taip didinant prekės savikainą. Matote, kad ir čia svarbu nuolat sekti rinkos kainų pokyčius. Taip pat nepamirškite, jog galite importuoti iš užsienio reikiamas medžiagas. Tam jums reikės susipažinti ir su užsienio rinka, kad nuolat žinotumėte, kur gauti žaliavų žemiausiomis kainomis.
Labai svarbu turėti ne tik laiko, bet ir kantrybės. Tai yra kantriai išlaukti kainų, kuriomis palankiausia parduoti.
Galima pabandyti prognozuoti pardavimus. Gamyba ir pardavimų greitis turėtų būti tolygūs, kad neperpildytumėte sandėlių ir turėtumėte apyvartinių pinigų atlyginimų mokėjimui. Padidinti pardavimus būtų galima nusipirkus eksporto licenciją konkrečiai šaliai ir prekiauti savo produkcija ten.
DĖMESIO Jei mąstote įsigyti, būtinai stebėkite pasaulinę rinką. Kurios šalys turi mažus importo mokesčius. Kuriose didžiausios jūsų gaminamo produkto kainos. Tik įvertinę situaciją pasirinktoje šalyje galite pirkti ir pabandyti uždirbti iš eksporto.
Veskite finansinę savo įmonės apskaitą. Kasdien žymėkite: kiek išleidote medžiagoms, darbuotojų atlyginimams, sumokėjote mokesčių į valstybės biudžetą, kiek produkcijos ir už kokią sumą pardavėte. Galite pasižymėti ir vieneto pardavimo kainą.

Vertinimas

Kas dešimt ar dvidešimt dienų įvertinkite savo fabriko veiklą. Pirmiausia patikrinkite finansinę apskaitą. Ar pardavimai atitinka planuotus? Ar vykstant rinkos pokyčiams jūsų produktas išlieka paklausus? Kiek įtakojo produkcijos kainas žaliavų kainos? Kaip keitėsi savikaina dėl darbuotojų algų kitimo? Ir galiausiai paskaičiuokite gautą pelną.
Preciziškai tvarkydami savo verslo buhalteriją, jūs galėsite susiplanuoti ateities investicijas: Q kėlimui, eksporto licencijos pirkimui ar net naujo verslo kūrimui. Kurdami ateities planus domėkitės politika ir stebėkite kaip keičiasi importo ir PVM (VAT) mokesčiai.

Apibendrinimas

Kaip matote verslo pradžia reikalauja daug skaičiavimų, rinkų tyrimo ir stebėjimo. Tai atima daug laiko. Taip pat reikia turėti nemenką pradinį kapitalą. Apsiginkluoti kantrybe. Todėl rekomenduoju: grįžti prie pradinių skaičiavimų ir tik gerai viską apsvarsčius nuspręsti ar jums jau laikas tapti verslininku.


Verslo alternatyva naujokui

Visiems naujiems žaidėjams pinigai sudėtingiausia žaidimo dalis. Pradėti dirbti su kompanijomis brangu. Todėl rekomenduojame pradėti nuo spekuliacijų prekybos centre. Atlikite rinkos tyrimus kokiose šalyse pigiausiai galite įsigyti pavyzdžiui Q7 tankus. Kai jie pigiausi - pirkite, o parduokite savo šalyje už didesnę kainą. Tačiau ir čia nederėtų pamiršti pridėtinės vertės mokesčio, kurį turėsite sumokėti savo valstybei. Truputis laiko ir kantrybės ir jūs be didesnių investicijų gausite pelną.
Taipogi kai pasieksite 15-ą patirties lygį jums taps prieinamas Monetary market(mm). Čia vyksta aukso pirkimas bei pardavimas už žaidimo pinigus. Plačiau apie mm galimybes ir prekybą galite paskaityti šiame straipsnyje.
Spekuliavimas mm


Ekonomikos ministerijos partarimai.
Taupymas ir išlaidų mažinimas

Naudingos nuorodos
http://www.erepublikanalyzer.com/
http://tools.narrenturm.eu/companyCalculator.php


* Griaunant įmonę 50% mokėtos už ją sumos sugryžta jums.


Visada jūsų viceNM akuaba