[New Hope] Román tűzszünet - Javaslatok a tárgyalásokra

Day 1,438, 14:12 Published in Hungary Hungary by Nemzeti Garda Bank
Elérkeztünk hát idáig, az ország jelentős része a románokkal való békekötés mellett van. Egy jó feltételekkel megkötött béke a jelen helyzetben mindenki érdekét szolgálná. Tehát, vizsgáljuk meg a kérdést több oldalról. Megint kedvet kaptam az újságírásra, ezért ide publikálok, ha éppen van mondanivalóm. Remélem, a privát előfizetőim is ideszoknak lassan.



Először is le kell szögezni, hogy ugyanúgy utálni fogjuk egymást, mint ahogy eddig. Sőt, ha létrejön a fegyvernyugvás, azt arra fogjuk használni, hogy megerősödjünk és amint kedvünk támad rá, megpróbáljuk újra eltörölni őket. De amíg mi állandóan elbukjuk a termelési bónuszainkat és feléljük a tartalékainkat az állandósult egymás elleni háborúkban, addig mások kihasználva a helyzetet alaposan megszedik magukat. Nem írok neveket, aki akarja megnézheti a térképet.

Tehát, ha kiszabadulunk a "románt fogtam, de nem ereszt" állapotból, új távlatok nyílhatnak meg előttünk. De csak akkor, ha jó feltételekkel sikerül a szerződést megkötni. Mik a tények?

- A magyar alap sebzés magasabb, mint a román. Ez megmutatkozik abban is, hogy mi lényegesen többször töröltük el őket, mint fordítva.
- A románok ezt a sebzést kétféleképpen tudják kiegyenlíteni. Vagy a teljes szövetségük őket támogatja, amit azok is meguntak már, vagy a román játékosoknak mélyen a zsebükbe kell nyúlni.

Ha ezeket elfogadjuk, akkor látható, hogy a románok nagyjából havi 10.000 goldot lennének kénytelenek eltankolni, ha egy feldühödött eMagyarországot le akarnak gyűrni, amúgy viszont szépen lassan felőrölnénk őket. Ez jelen árfolyamok mellett 10 millió valutának felel meg, tehát az 500.000 Ron-os román letét nem különösebben számottevő összeg.

A másik kérdés az, hogy mit kezdünk a békével? Ugyanis a békének a térkép a legnagyobb ellensége. Jelen játéktechnikai helyzetben csupán keletre mehetünk, ahol megint a szűk átjáró okoz feloldhatatlan stratégiai problémát. Azaz, ha azt a románok elzárják, akkor mi ketrecbe vagyunk zárva.
Tehát, ki kell kötni, hogy:
1. Nem mehetnek ukrán terület ellen, csak ha mi is beleegyezünk.
2. Nem tankolhatnak a védettnek nyilvánított régiókban indított RW-kben, sőt a seregüket sem küldhetik ki szervezetten.
Ha ebbe nem mennek bele, akkor nincs miről tárgyalni.
De tovább megyek, hiszen azt is megtehetnék, hogy akkor ők mennek tankolni a horvátokhoz, lompelék pedig jönnek hozzánk.
3. Tehát ki kell kötni, hogy a szövetségeseiket is megkérik, ne üssenek a szerződésünk által védettnek nyilvánított régiókban szervezetten.
4. Aztán, ukrajnában ott vannak a bolgárok is, akiket szintén megsegíthetnek és akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad. Tehát meg kell győzniük a bolgárokat, hogy közös érdek lenne, hogy onnan kivonuljanak, ha nem teszik, akkor viszont ők ott nem fognak besegíteni szervezetten.

Ha ezekről a kérdésekről meg tudunk állapodni, van értelme tárgyalni, ha bármelyiket nem fogadják el, akkor felesleges időhúzás az egész.



Hátra van még a biztosítékok és az eéletüket a románok püfölésére feltevő játékostársak. Erre is vannak ötleteim, bár sokan eretnek gondolatoknak fogják találni őket.

A történelemben sokszor zálogosítottak el egyes területeket egy adott időszakra a fegyvernyugvás kedvéért. Tehát értelmes RL precedens van rá. Sőt az erep is tele van értelmes területcserékkel. Mivel a hidunk szélesítése is fontos és jól jönnének viszonylag könnyen védhető, szerződéssel védett régiók, belemehetünk egy kölcsönösen előnyös terület cserébe, amit a fegyvernyugvás zálogaként meghagyunk egymás fennhatósága alatt a szerződés időtartamára.

Ugye a románoknak a szegedi gyümölcsre fáj a foguk, nekünk pedig Kőrösre és Máramarosra, a szarvas és a búza bónuszaikkal. Mellesleg így 2 régió széles lenne a hidunk is, ami azért több, mint az egy, még ha külön RW-zhetők is.

És mi legyen a jetibékerotyogtatásba beleőrült honfitársainkkal? Ők nyugodtan üthetik a románokat megállás nélkül vagy a magyar, vagy a román RW-kben. Mellesleg a napi +2 RW napi 90 gold bevételt jelent, tehát azzal sem járnánk rosszul.

Természetesen ez nem szerződés tervezet, csupán ötletelés, mennyi mindenre kell odafigyelni. Ha jól sejtem eredetileg a román elnök is hasonló javaslatot tehetett le, amit a leváltott Rhual elutasított. Sőt, ha jól tudom, abban Szeged nem is szerepelt, tehát azt csak legvégső esetben szabad átadni. Nem is tudom, benne merjem hagyni a szövegben, mert alapvetően tényleg durva dolog, de a történelemben tényleg csináltak ilyen húzásokat, ha mindkét félnek előnye származott belőle, nekünk pedig nem jönne rosszul a biztosan tartható 2 bónusz régió.

Ja, majd elfelejtettem a szövetségeseinket. Talán nem is véletlenül. Ha unják már, hogy mi állandóan segítséget kérünk, akkor vegyék át tőlünk egy időre a románok féken tartását. Mi cserében átvesszük a bónuszrégióikat megőrzésre és még megőrzési díjat sem kérünk érte.