[MSZ] Skrzynka MSZ #2

Day 1,250, 15:27 Published in Poland Poland by Minister Spraw Zagranicznych


Witajcie!
Mamy przyjemność zaprezentować kolejną dawkę pytań, które otrzymaliśmy na Skrzynkę. Na pytania odpowiadał nie kto inny jak Maniek M. Zapraszamy do lektury!

O😛 zerqz
Skrócona Wersja
- Czy przy podpisywaniu MPP ze Szwajcarią ktoś wiedział o zamiarach Słowenii? Nie było to z nikim konsultowane? Nikt ze Słowenii nie powiedział nam, że będą glosować NE jak zobaczyli, że my glosujemy MPP ze Szwajcarią?
- Czemu nie ma nawet wzmianki w rozkazach o pomocy dla Szwajcarii? Rzecznik chwalił się, że będą bić dla dla nas, ale my dla nich już nie zamierzamy?
- Kto płacił za to mpp? Nie sądzę żebyśmy my im sponsorowali to mpp, więc pewnie pół na pół albo oni płacili większość. Czy zatem zostało to jakoś zrekompensowane czy po prostu mamy to gdzieś i niech się ciszą, że mogli dla nas bić przez 3 dni? Nas stać na podpisywanie mpp, ich pewnie mniej...


Przez około 3 dni czekałem na stanowisku Słowenii w sprawie MPP ze Szwajcarią. Po tym czasie otrzymałem odpowiedz, że nie ma problemu byśmy podpisali to mpp. Głosowanie nad NE na Szwajcarie, było wybrykiem Słoweńskiego kongresu, nie było ono popierane przez Słoweński rząd. Słowenia za ten wybryk zapłaciła nam 10 000 PLN czyli koszt tego MPP przez nas poniesiony. W tym momencie mamy już z powrotem podpisane MPP.

A co do Szwajcarii to umowa była taka, że mamy być jedynym ich MPP i mamy dostarczać bitew a oni nam influence. Po rozmowach ze Słowenią doszliśmy do wniosku, że najszybszym sposobem do zamknięcia tej wojny będzie po prostu wymazanie Szwajcarii i oddanie im regionów. Pierwotnie miało też dojść do wynajmu regionów Szwajcarii ale nie wiadomo co się z tym pomysłem stało.

W każdym razie Szwajcaria nagle zapałała miłością do Kanady i postanowiła podpisać z nimi MPP. Spowodowało to wymazanie paktu pomiędzy naszymi krajami. Polska strona wystosowała prośbę o zwrot kosztów MPP, 10,000 PLN, ale strona Szwajcarska ostatecznie odrzuciła ją i odpowiednie kroki zostaną w swoim czasie podjęte.

O😛 forfiter
Czy przy wyborze sojuszników ePolski rząd bierze pod uwagę opinię społeczeństwa o danym eKraju? Czy też może najważniejsze jest bezpieczeństwo i interes ePolski bez względu na społeczne upodobania?

Jeśli tak co rząd myśli o takich krajach jak:
eSłowenia
eTurcja
eIndonezja
eLitwa
i jaka jest świadomość rządu na temat tego co o tych krajach sądzą ePolacy.

Czy nie obawiacie się pewnych napięć między sojusznikami i czy macie recepte na ich ewentualne rozwiązanie?

Jakie stosunki i relacje rząd zamierza utrzymywać z eUkrainą? Jak rząd postrzega szanse na współpracę z tym krajem w przyszłości?

Czy rząd ma plan na zabezpieczenie wąskiego gardła, jakim jest region Saxonia? Jedno udane RW pozwoli pozbawić ePolskę prawie wszystkich zdobytych surowców.


Oczywiście, że opinia publiczna jest brana pod uwagę, dlatego też nie podpisaliśmy kilku MPP. Jednakże nadrzędną rzeczą jest bezpieczeństwo i interes ePolski. Z czterema wymienionymi krajami Polski rząd stale współpracuje czy to dlatego, że kraje są w strefie wpływów sojuszu ONE, czy też należą do współpracującego z nami ABC.
Co do napięć między sojusznikami. One się pojawią, możemy być tego na 100% pewni. Jednakże nie obawiałbym się tego. Często jest tak, że kłótnia czy też spięcie, jest potrzebne do tego by nastąpił jakiś progres. Recepta na rozwiązanie tego typu problemów jest wręcz banalna, to rozmowa. Wierze, że rozmową i konkretnymi oraz merytorycznymi negocjacjami jesteśmy w gronie ONE w stanie dojść do wielkich rzeczy.

Jeśli chodzi o Ukrainę, to jest to kwestia do rozpatrzenia, lecz nie nastawiałbym się na żaden wielki przełom ani na cokolwiek.

Co do RW w Saxonii, no cóż - mylisz się, miłej zabawy ze studiowaniem Niemieckich granic 🙂

O😛 NekouPiS
Jaką politykę będzie Polska (jak również całe ONE) stosować wobec krajów podbitych, jak Francja, Niemcy, Rumunia, Chorwacja lub Bułgaria? Macie zamiar ocieplić stosunki z nimi poprzez akty łaski, czy też trzymać ich pod glanem tak długo i boleśnie jak się da?

Czy macie zamiar przeciągnąć na naszą stronę więcej państw ze skrajnie różnych stref czasowych?


Nie mam kompetencji by mówić za całe ONE, jednakże mogę mówić za Polskę. Polska będzie próbowac rozmów z krajami podbitymi w celu wynegocjowania jakichś sensownych warunków. Uprzedzam jednak, że Polska nie będzie oferować żadnych pieniędzy za wynajmowanie regionów!

Co do drugiego pytania, to odpowiedz brzmi tak. W naszym PRIME TIME jesteśmy silni, jednakże gdy przychodzi noc mamy już większe problemy, dlatego każdy kraj gotowy do pomocy będzie mile widziany, ale też nie będziemy łapać każdego i błagac by do nas dołączył. Rozważne działanie i negocjacje to podstawa.

O😛 M. Zeniu
Gdzieś czytałem o planach podpisania sojuszu z Chinami, aby pomóc Indonezji. Czy to jest jakiś kit czy są jakieś plany na ten temat.

Istnieje plan by wejść w relacje z Chinami, został wydany nawet jeden artykuł z oficjalnej gazety MSZ w Chinach, niestety więcej o tym nie mogę powiedzieć.

O😛 Sir Paladyn ws
1.Dlaczego Polska nie ''udostępni" Hiszpanom regionu Rhone Alps, aby mogli oni wynajmować od Szwajcarii region Romandie z krowami (nie mają ich)?

2.Jak Hiszpanie chcą rozwiązać brak Oil' a. Wynajmując region z Włochów czy zajmą jeden z regionów USA?

3.Dlaczego Hiszpania nie ''udostępi" Polsce regionu Paris Isle of France, aby udanie RW w Picardy nie odcięło Polsce Rubber?

4. Dlaczego admini tak rozłożyli regiony,, że Węgry i Serbia nie ma szans na niektóre surowce (np ryby), które są obok siebie np. we Francji?

5.Dlaczego wymyślili wprowadzili w życie pomysł, że region z surowcem musi mieć kontakt z stolicą (nawiązanie do pytania 4)?



Pytanie pierwsze i trzecie:

Ponieważ ePolska walczy teraz na wielu frontach i zdecydowanie mamy inne, ważniejsze, problemy na głowie niż takie precyzyjne akcje które wykonujemy podczas względnego pokoju.

Pytanie drugie:

Nie orientujemy się w planach ekspansyjnych i ekonomicznych Hiszpanii.

Pytanie czwarte i piąte :

Myślę że nawet pan Bóg nie ogarnia psychiki admina.

A tak na serio, przepraszam jakim cudem ma się w tej sprawie orientować Minister Spraw Zagranicznych będąc zwyczajnym graczem tak jak ty???

O😛 Falka1990
Moje pytanie jest następujące: jak obecnie wyglądają stosunki Polsko-Chorwackie z punktu widzenia ePolski? Czy Chorwacja jest w ogóle ROZWAŻANA jako potencjalny sojusznik, czy stricte wrzucona do woreczka Rumunii, jak w poprzednich kadencjach?

Obecnie stosunki Polsko-Chorwackie są delikatnie mówiąc złe. Na tą chwilę nie sądzę by oba kraje chciały i miały o czym rozmawiać.

O😛 wincent ferrer
Czemu nie oddamy meksykowi ich prowincji skoro nie są nam do niczego potrzebne, a jestesmy z nimi w dobrych stosunkach?

Regiony akurat tam, to dobre miejsce wypadowe na USA czy Brazylię. Jest to zawsze straszak na te dwa kraje. Meksyk nie ma nic przeciwko byśmy tam stacjonowali, a dla nas to dobre miejsce strategiczne.

Od: HoneyBunnypl
-Dlaczego nasz NE został przegłosowany na Brazylię ? Przecież mieliśmy prowadzić kampanie w Ameryce północnej a nie w południowej.
-Dlaczego siedzimy bezczynnie? Podbiliśmy ostatnio New Jersey i na tym koniec.
-Jakie mamy plany co do Hiszpanii, zamierzamy im pomóc w Europie czy bardziej koncentrować się na wydarzeniach za oceanem ?



Natural Enemy (nie jak niektórzy twierdzą "Neutral Enemy" [Neutralny Wróg] na Brazylie zostało przegłosowane by pomóc Hiszpanom zamknąć jeden front. Podjęta została decyzja, że jest ważniejszą rzeczą, by pomóc bronić rdzenne Hiszpanii niż wymazywać USA (była to decyzja ONE). Hiszpanii pomogliśmy zamknąć front z Brazylią, teraz mogą się oni skupić na ewentualnej kasacji USA.

Informujemy iż nadal można składać swoje pytania do MSZ pod TYM adresem. Odpowiedzi odnajdziecie w naszej gazetce już za tydzień!!!

Niektóre z pytań nadesłanych do nas dotyczyły banalnych faktów z obecnej sytuacji geopolitycznej. Czytając 5 ostatnich artów Rzecznika Rządu z łatwością odnaleźlibyśmy odpowiedź na dosłownie każde z tych pytań.

Dziękujemy również że w tym tygodniu nadeszła rekordowo niska ilość idiotycznych pytań o np. godzinę które nadsyłają jacyś znudzeni SPAM-erzy. Uwierzcie że trudno jest pomiędzy tymi pytaniami znaleźć jakieś wartościowe 😉



Czy posługujesz się jakimś nietypowym językiem i nie widzisz trudności w tłumaczeniu tekstów z polskiego na (na przykład) litewski, turecki czy grecki bądź francuski?

W takim razie to jest propozycja dla Ciebie!

MSZ otwiera rekrutacje na oficjalnych tłumaczy rządowych! Jeśli dysponujesz wolnym czasem i chciałbyś trochę zarobić tłumacząc dla nas artykuły lub wiadomości, to zapraszamy!

Każdy chętny tłumacz jest proszony o wypełnienie formularzu TUTAJ. Odezwiemy się jak tylko zweryfikujemy twoje umiejętności 🙂

Zostaniesz umieszczony na liście i oczekuj, że w każdej chwili możemy się do ciebie zgłosić po pomoc w tłumaczeniu ważnego tekstu lub artykułu MSZ!

Pozdrawiamy!

MSZ Maniek M, vMSZ mpakosh, Kmab (d/s ONE), Mr Grandma (d/s Ambasad), DaroslaV (d/s ABC i krajów zaprzyjaźnionych), Stażyści Darios92 (artykuły), Patisek (święta sojuszników), Mazuuur (ambasady)