[MinEd&MinDem] Про правила торгівлі і особливості байбота для чайників

Day 1,731, 11:32 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Demography


Добрий день, шановні читачі.

Міністерство освіти та демографії еУкраїни узявши на себе обов’язок інформування та будучи відповідальними за рівень розвитку й освіти громадян нашої держави сумісно з Varodia пропонує до вашої уваги короткий курс виживання в умовах ринкових відносин eRepublik.

На створення даної статті нас наштовхнуло чергове повідомлення про необізнаність еукраїнців у звичайних і часом банальних економічних питаннях, які б повинні були стати законами ринку для громадян едержави уже з перших кроків у eRepublik. Йдеться про купівлю – продаж товарів у MarketPlace (далі МП), усвідомлення процесів діяльності бай бота, індекс оптимальних цін на ті чи інші види товарів. Коротше кажучи, ця стаття хоч і на перший погляд здається абеткою для першокласників є обов’язковою для прочитання навіть олдфагам, яким на нашу думку, буде варто нагадати собі про основні тенденції ринку.



І почнемо ми з гайду по продажу в МП «непотрібних» товарів.





1. Отож, починається все з того, що ви стаєте свідком от такої перешкоди на шляху до вашого процвітання. Хто з допомогою google translator, хто із власного досвіду, але ви розумієте, що ваш склад забитий купою непотрібних речей.

А хтось починає читати цю статтю через те, що вважає (і цілком вірно), що на ринку можна заробити певну кількість коштів з продажу тих самих непотрібних речей.

2. Перш за все перевіримо, що такого зайвого є у нашому складі? Найчастіше це сирий матеріал для побудови зброї чи їжі. Він завжди купами пилиться на складах. Або ж це непотрібна зброя, от як у моєму випадку. Коротше, десь у цей момент ви розумієте – на складах є чому валятись без діла. Та врешті-решт, ви поки не до кінця усвідомлюєте що з цим робити?



3. Отже, для цього існує ринок*. На ринку ви без проблем купуєте й продаєте товари. Усе як в справжньому житті. Тільки шкода ви у нас танків не знайдете на покривальці з бабусею торговцем. Але не про це зараз мова. Тому відкриваємо МП у новій вкладці для комфортабельності (хоча ніхто не забороняє вам запам’ятати скільки й чого вам потрібно продати) й дивимось ціни на продукцію, яку ви обрали для продажу.



4. А-та-та! Стояти! А зараз час завести розмову про бай бота – короля ринку.

Байбот (від англ. Buy Bot) – особлива програма адміністрації eRepublik, яка автоматично і за заданим розкладом скуповує певну кількість (перевиробництво) товарів і ресурсів.

Не знаю. Може ми розчарували тих користувачів, що вважали, що їх товари обов’язково купують інші громадяни. Але гірка правда така, що саме на цьому бай боті і тримається економічний модуль гри. Без нього товарів на ринку стало б настільки багато, що ціни обвалилися б вщент. А зараз УВАГА для усіх! Це те, заради чого ми тут зібрались!

Нюанси роботи бай бота:

1) Байбот купує товари раз у годину. Кожної 50-ої хвилини. (Це означає, що якщо хто забрав ваші товари о шостій – це був живий гравець, а якщо за десять шосту – бай бот.)
2) Перший пункт далеко не означає, що бай бот відразу забирає усі товари з ваших полиць. Він бере лише певну частину в залежності від типу товарів, що ви виставили. (Поставили значить ми на продаж о 19:49 200 булок ку2 – за хвилину їх залишилось 160. Але кількість товарів, що бере бай бот це уже його махінації і кожний раз він бере різну кількість.)
3) Попит на сировину (raw materials) і нещодавнє введення в гру ракетних фабрик (rocket factory) зумовив зміну в поведінці бай бота, а саме бай бот тепер не бере сировину і зброю.

5. Тепер, коли ми знаємо хоч щось про бай бота можна починати продавати товари. Для цього знаходимо кнопочку Sell на складі і натискаємо на неї лівої кнопкою миші. З’являється такий додаток у якому ви можете обрати нарешті ті товари які собі надумали. Як ви пам’ятаєте, зараз бай бот не бере сировину і зброю. Що нам робити?



ВАЖЛИВО!!!
Всього-на-всього потрібно ставити нормальну(!) ринкову ціну. Дехто впевнений, що скоро бай бот знову скуповуватиме ці ресурси. А до того часу потрібно діяти за загальними законами ринку – головне не збивати ціну занадто швидко. Наприклад, поставив ти залізо (weapon raw material) за ціною 10 копійок і її миттєво викупили. Але якщо потрібні швидкі гроші можна й поставити лише на 1 копійку менше ніж найдешевша пропозиція на ринку і її також миттєво візьмуть. Врешті-решт дивись найвищу ціну на першій-другій сторінці базару і став за такою ж. І пам’ятай, що ціну потрібно ставити в залежності від того, яка ціна на сировину і зброю стоїть на ринку. Обвалюючи ціни ви шкодите собі, іншим гравцям і державі.

Про податки!
Міністерство Освіти і Демографії нагадує:
За зброю покупець платить ринкову ціну, а продавець отримує 88% того, за що заплатив покупець
По сировині податків немає.
Усі податки тут:
http://www.erepublik.com/en/country/economy/Ukraine

Тепер можете закривати вкладку з ринком. Для наступного пункту вам потрібен буде лише калькулятор і власний склад.

ВАЖЛИВО!!!



Ми переходимо до їжі – ресурсу, який на даний момент бай бот купує як мама новонародженого підгузки. Але щодня ми натикаємось на не раціональний її продаж. Вирішив проаналізувати як у нас з продажами… а нехай буде, ку2 їжі. Бо картинка подобається.

Прочитання даного абзацу дозволить вам збільшити ціну вашої продукції без видимих втрат покупців.

Поріг ціни – ціна ресурсу за замовчанням у конкретний едень.
Її можна побачити зайшовши на склад і клацнувши на Sell. Які цифри стоять тут у цей момент – це й є ціна порогу.



• Отже, сьогодні для їжі ку2 це 36 копійок. Ціна, що стоїть на ринку, як бачимо пропорційна ціні порогу. Але чи правильно це? Ну, звичайно що ні! Такого в принципі не може бути. Дорогі новачки наступна формула бай бота для вас!

Байбот починає купувати товари за ціною, що рівна добутку порогової ціни на ПДВ. ПДВ в еУкраїні становить 25% вартості товару. А взагалі це не повинно бути для когось таємницею і ПДВ у даний момент ви завжди можете спостерігати за цим посиланням.
http://www.erepublik.com/en/country/economy/Ukraine
На калькуляторі це виглядає так. 0,36*1,25=0,45
І от тепер виникає питання. Навіщо продавати товар за ціною на 9 копійок менше, якщо в крайньому випадку, коли вам треба різко продати вашу випічку ви можете поставити ціну 44 копійки, коли ті хто не поспішають поставлять 45 коп. Усі щасливі, а еУкраїна процвітає.

Стало цікаво скільки громадяни еУкраїни втрачають з одиниці харчової промисловості ставлячи, наприклад, порогову ціну замість ціни бай бота.

Ку1** 0,22*** 0,04***
Ку2 0,45 0,09
Ку3 0, 67 0,13****
Ку4 0, 90 0,18
Ку5 1,12 0,23
Ку6 1,97 0,40
Ку7 3,12 0,97

Варто зазначити, що на ринках ку5-ку7 втрат взагалі не було помічено. Тобто олдфаги, що дозволяють собі такі дорогі іграшки працюють лише на свій зиск.

Учіться, молодь!

Коли ти визначив ціну – напиши кількість (quantity) товарів, що ти хочеш продати ось тут. А потім сміливо натискай Add on sale. Якщо ти десь прогавив, то завжди зможеш забрати продукцію клацнувши на хрестику (Remove this offer).



Дякую, за увагу. Міністерство працює для вас.
Підготували Dima Lyaska&Varodia




* Ще одним варіантом розвитку є встановлення нового складу для збільшення місткості вашого містечка. Але про те, як правильно працювати на ринку eRepublik вам у будь-якому разі потрібно буде дізнаватись. Так що читайте і не відволікайтесь.
** Рівень фабрики (кушність)
*** Втрати з булки за неоптимального продажу, грн.
**** Народ продає за 50 коп., тому втрачає ще й додаткових 5 коп. на булці