[MinCult] День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Day 2,581, 09:39 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture

Вітаю шановну громаду України.
14 грудня кожного року відбувається не зовсім свято. Це день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

26 квітня 1986 року відбулася одна з найбільших трагедій людства. Відбулась аварія на Чорнобильській АЕС. Це відбублось о 1:23 за київським часом - вибухнув 4 реактор.

Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
Лише через три тижні при допомозі 4 тисяч тон піску, бору, свинця і глини вдалось ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію, і запобігти подальшому забрудненню грунту. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. Із-за традиційної в СРСР секретності від громадян приховувалась інформація про дійсні масштаби катастофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії та Росії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи по захисту населення від радіації.
Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним "саркофагом", збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.
Герої-ліквідатори

За геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно):
· АКІМОВ Олександр Федорович – начальник зміни 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС
· БАРАНОВ Анатолій Іванович – старший черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕС
· БРАЖНИК В'ячеслав Степанович – машиніст парової турбіни турбінного цеху Чорнобильської АЕС
· ВАЩУК Микола Васильович – командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область
· ВЕРШИНІН Юрій Анатолійович – машиніст-обхідник парового обладнання турбінного цеху Чорнобильської АЕС
· ДЕГТЯРЕНКО Віктор Михайлович – черговий оператор реакторного цеху Чорнобильської АЕС
· ІВАНЕНКО Катерина Олександрівна – працівник вневідомчої охорони
· ІГНАТЕНКО Василь Іванович – командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область

І ще багатьох інших.
Взагалі ліквідаторами Чорнобильської катастрофи вважаються близько 600тис. осіб.
Тут ви можете знайти більшість цих імен - Клаць

Дякуємо всім хто допомагав ліквідувати наслідки цієї великої трагедії!
І вшануймо пам’ять всіх жертв цієї катастрофи.
Для вас підготував Pavel25
Для шаутів:
[MinCult] День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС