[Magyar Közlöny] Visszatekintés és helyzetértékelés

Day 1,565, 08:40 Published in Hungary Hungary by eMagyar Kormany


Tisztelt Polgárok!

Az ország és a szövetség helyzete kiábrándító, utódomat rendkívül nehéz feladat várja, a jelentkezők névsorán, a top5 pártok határozatlanságán is látszik ez.
Néhány napom maradt csak és komoly nyomást érzek, hogy a következő elnök dolgát megkönnyítsem és helyette tegyek drasztikus lépéseket. Visszatekintek az elnöki ciklusomra és a helyzet legfontosabb körülményeit mutatom be.


Akitlosz elnöksége óta minden kormányban dolgoztam kormányszóvivőként. Levesezredesnél alelnök voltam de dolgoztam a hadügyben, a külügyben, az oktatással és a szociális minisztérum ügyeit is figyelemmel kísértem és új hadügyi reformon gondolkoztam.
A februári elnökválasztásra már alaposan felkészültem. A választást PoriTomi nyerte.
Váratlan volt a lemondása, de azonnal munkához láttam. A kormányszoba és a csapat nagyrészt megmaradt, csak új emberekkel bővítettem.
Elnökségem fő célja egy új haza keresése volt, mindent ezen cél alá rendeltem.
Ciklusomat rengeteg tárgyalás és az időzítések folyamatos figyelése jellemezte.
Az első komolyabb tárgyalás a románokkal és a horvátokkal volt. A románok SGP-t, CTD-t és 500 goldot kértek, utolsó ajánlatuk 400 gold volt. A két régió átadásába belementünk volna, de mi letétet adtunk volna, 500 ezer forintot, biztosítékként hogy a megnemtámadási szerződést nem szegjük meg. A románok és a horvátok, szándékosan irreális ajánlatot adtak,így hamar kiderült, hogy nem akarnak békét. A szerbek egyetértettek velünk, hogy ezt nem fogadhattuk el.

A hadműveletek a szerbek és számunkra jól alakultak az elején. A szerbek áttörtek Románián és Ukrajnába jutottak, míg mi elindultunk Ausztriába. A románok nem tudták mit akarunk valószínűleg, de követtek minket folyamatosan. Aztán sikeresen lezárjuk az útjukat. A szlovákok és az osztrákokkal való tárgyalások eredménye volt mindez.
Visszaszereztük WTD-t, elfoglaltuk Burgenlandot, Syriát, Salzburgot, Tyrolt, Carinthiát és Vorarlberget és közben utóvéd harcokat folytattunk a románokkal, akik üldöztek minket. Salzburg volt az a régió, ahol a szlovákok lezárták a románok útját. Ausztria el lett törölve, a románok nem tudtak tovább követni minket nyugatra. A kongresszusunk megmenekült.
Az EDEN idejében ismerte ezt fel és hozzálátott a szerb kongresszus eltörléséhez. A szerbeknek az ukránokkal néztek először szembe, mivel a szerbek ukrán régiókat szereztek a lengyelekkel együtt. A románok és az ukránok együtt túl sok volt a szerbeknek, akik nem kaptak elég támogatást a ONE-tól, ennek eredményeként a végén a saját eredeti régióikért is küzdöttek a horvátokkal szemben. Az ellenség taktikája az volt, ami mostanság is szokott lenni: 3 ország 1 ellen. Hiába próbáltuk megmenteni a szerb kongresszust (a sebzéseink nagyjából negyedét küldtük oda) a szövetségi vezetéssel együtt. Az ellenség az összes ONE ország kongáját elakarta törölni. A szlovének, mi és a lengyelek megmenekültünk. Ezzel szemben Irán, Spanyolország, Egyesült Királyság, Indonézia, Szerbia, Macedónia nem úszta meg.

A kongresszusi választások lezajlottak nagy örömünkre Tyrol, Vorarlberg és Central Hungary régiókban. Ezután új kihívás után néztünk. A kérdés az volt, merre menjünk tovább. Németország, Franciaország és Olaszország kerültek szóba. Tárgyaltunk a németekkel és a franciákkal, még a Terra vezetője dermont is megkeresett minket, hogy a szándékunkat megismerje.

Svájc és Szlovénia vezetőivel megállapodtunk, hogy esélyt adnak, hogy tovább mehessünk. Mivel a franciák és a németek elzárkóztak az együttműködéstől, ezért az olaszokat választottuk célpontnak. Először Graubundent foglaltuk el, majd Svizzera Italianát - Svájcot a térképen hagyva (Deutschschweiz szlovén kézen maradt és Romandie Svájcnál, a terveket a szlovén elnök, Orinda is elfogadta) - utána az időzítés miatt elbuktuk az f5 párbajt, ugyanis a rendszer előbb adott lehetőséget az olaszoknak NE adására, így hiába nyomkodtam az f5-öt.
Az olaszok - Svizerra Italianiába kétszer szerveztek RW-t - így elhúzták a támadásuk idejét. Az olaszok éjszakai kezdést akartak, mi nappali kezdést, ennek eredményeként hiába vártuk az olasz támadást. Aztán tegnap bekövetkezett de a ONE Lengyelországba küldte az erőket, így esélyünk se volt az olaszok ellen, akik mellett rengeteg román, horvát és bolgár harcolt.
Jelenleg két régiónk van Ausztriában, Tyrol és Vorarlberg.

Az erőviszonyok az EDEN és a Terra számára az ideálisak. Teljesen esélytelenek vagyunk ha a TEDEN valamit elakar érni, eléri. A főcsatákat szövetségi szinten mindig elbuktuk, csak akkor nyertünk csatákat, ha a TEDEN számára az adott csata nem volt annyira fontos. Szerencsénkre nem tudnak minden csatát megnyerni.
Szintén kedvező a számunkra, hogy a bolgárok és az oroszok nem elégedettek saját helyzetükkel, a szövetségi támogatásuk nem volt elégséges.
Korábban az oroszokat éppen a lengyelek verték ki Skandináviából, utána pedig az oroszok a lengyelekkel harcoltak értelmetlenül, így békét kötöttek. Az oroszok örülnének ha valahol tudnának új régiók szerezni, anélkül, hogy a lengyelek akadályoznák ebben.
A bolgárok körül vannak véve szövetségesekkel, egyedül a macedónok az ellenségeik, akik viszont három eredeti régióval rendelkeznek, nagyszámú lakossággal, így minden erejük az RW-k leverésére megy, így unatkoznak a bolgárok és még bónuszt se kapnak.
A bolgárok iráni régiókat szeretnének (bónuszszerzés céljából), ráadásul kelet ázsiai új hazát is terveztek.
Az EDEN frusztrációt hozott a bolgárokra, mivel nem mentek bele a bolgárok tervébe, miszerint a törökökön keresztül mentek volna keletre. Ennek következménye a bolgár-török kapcsolatok megromlása. Egymásra adtak NE javaslatokat, amit szavazat tartása mellett mindig leszavaztak. Aztán a bolgárok iráni RW-kben ütöttek a törökök ellen. Jelenleg fegyverszünet van, de a következő elnökökre vár a probléma megoldása.

A szövetségi erőviszonyok a TEDEN fölényét hozta, ami hamarosan megváltozhat. Itt az idő, hogy a belső problémákkal is szembesüljünk.
Az országnak nincsen Romperje vagy Argrob-ja. Ha lenne, teljesen máshogy állnánk. Nem baby boomra van szükségünk, hanem erős tankokra, mivel a jelenlegi szabályok szerint ők döntik el a csaták kimenetelét. Persze ha 10-20 ezer új játékos érkezne, az megoldaná a gondokat, de erre nem látok esélyt. Ha mégis lenne lehetőség, akkor komoly média felületre volna szükség. Minden új érkezőnek örülünk, ahogy a játékosok maradására is törekedünk, a leadott kariknak új gazdát találni.
A valuták elértéktelenednek, a forint goldárfolyama már 1500 körül van és ez csak rosszabb lesz. Így akarják a játékosokat IRL pénzre költésre ösztönözni. Minél alacsonyabb az értéke a valutának, annál többet tudunk vásárolni goldból. A játékfejlesztőknek részben igazuk van, hiszen aki IRL pénzt költ a játékra, az jól jár. Aki nem hajlandó vagy nem tud fizetni a játékért, súlyos károkat szenved el. A játékosok között egyre nagyobb az elszakadás, a kormányok mindenütt küzdenek ellene, ahogy tudnak.

Magyarországon a költségvetés nagy része (60 ezer forint) a zsoldrendszer fenntartására megy el.
A zsoldot az okosabb századok nem fegyverekre költik el, hanem a század gondoskodik a saját jövőjéről és cégekbe fektetnek be. Leginkább q6 cégekbe érdemes ilyen befektetni.
A zsoldrendszerünk előnye, hogy a századok vezetőinek ad lehetőséget, hogy növelhessék hosszabb távon katonáik sebzését.
A lengyel GROM katonái azért jöttek hozzánk harcolni, mert azt remélték, hogy tőlünk kapnak fegyvereket. Náluk - akik anyagilag elvileg jobban állnak - kicsit más a zsoldrendszer. Ők csak a lengyel csatákért fizetnek, míg mi a szövetségeseinkért való harcokat is támogatjuk.
Az erepen sokfajta hadügyi rendszer létezik, érdemes lesz a jövőben elgondolkoznunk, azon, hogy milyen rendszerben folytassuk tovább. Ehhez szükséges a tisztikar és a kormányok között egy szorosabb együttműködés. Ahány század, szinte annyi vélemény. A tisztikar tagjainak rendszeresen beszélnie kellene arról, mi volna a legjobb a hadsereg számára, közelíteni a véleményeket és közös állásfoglalást adni a kormány felé. Az se baj, ha a sereg több alternatívát ad a kormány számára.
A szövetségen belül a lengyeleknek a legkönnyebb bónuszokat tartani, így előnyös lenne, ha egy tag a század termelésének növelése érdekében lengyel állampolgársággal rendelkezne.
Ne politikai összefogásra törekedjünk, hanem a századok vezetőit hangoljuk össze egy olyan célért, amelyért a katonák harcolhatnak.
A századok vezetői döntik el (és az automata), hova teszik a Daily Ordert és így a sebzések nagy része is rajtuk múlik.
A kormányok olyan rendszert tartsanak fent, ahol minden század katonája tudja, mikor, hova üssön, mikor legyen ütéstartás és ezért cserébe mi jár neki.
Az utódomra vár a probléma megoldása, amit többé nem söpörhetünk a szőnyeg alá, különben permanens eltörlés vár ránk és egyetlen szövetséges se vesz majd minket komolyan.

A helyzet nagyon rossz, de lehet kezelni. Lehetne ennél is rosszabb de bízom abban, hogy a helyzetünk megváltozik és kemény munkával nyáron már a sikeres országok közé fogunk tartozni. Ehhez azonban rád is szükség van, kedves olvasó.


Üdvözlettel,
Bosko Balaban Magyarország elnöke

Közérdekű információk:

eMagyar hivatalos cset - kezdőknek channel: #akademia nick: erepes neved
Tutorial
Hazai Rizon szobalista
Kezdők mindenképp olvassák el
Mentornak jelentkezni itt
Mentoráltnak jelentkezni itt
Hazai újságranglisták
Hazai magánújság ranglista
Battle Hero medálszerzéshez (BH) tanácsok
A külügyminisztériumi fordítói munkára jelentkezni itt lehet.

Közlönyök:

Magyar Közlöny
Hadügyi Közlöny
Külügyi Közlöny
Gazdasági Közlöny
Kongresszusi Közlöny
Oktatási Közlöny
Szociális Hírek
Kommunikációs Közlöny