[ĀM] Pasaules jaunumu apskats

Day 2,802, 12:39 Published in Latvia Latvia by Arlietu ministrija


Sveiki, draugi!

Iepriekšējā nedēļa bija diezgan episka, lai neteiktu vairāk. Sākās un atrisinājās lielākais militārais konflikts, kāds eRepublikā pēdējā laikā ir noticis, kā arī daudz un dažādi ne tik ievērojami, bet tomēr ievērības cienīgi notikumi. Tad nu sākam!



Francija-Čīle

Pēdējā laika lielākais redzētais haoss norisinājās atrodams Francijā, kuras reģioni pēdējās nedēļas garumā pabija 7 dažādās krāsās. Viss sākās ar Čīles AirStrike, kuru dēļ diezgan neesoša atbalsta francūži nespēja atvairīt, līdz ar to Čīle spēja nolaisties Francijas austrumos, no kurienes tālāk viņi devās rietumu virzienā. Ilgi nebija jāgaida, līdz Asteria un proAsteria valstis sagrupētos un dotu prettriecienu, kas izpaudās kā (1) Francijas pieteiktais NE Slovēnijai, (2) Kolumbijas nolaišanās Itālijā un tālāka NE pieteikšana Francijai un (3) ASV NE pieteikšana Francijai. Nē, šis nav no sērijas – divi džeki spārda vienu, atskan sauciens palīgā, atskrien trešais un arī sāk spārdīt zemē guļošo. Šoreiz iemesls ir pavisam vienkāršs – Francijai ir daudz reģionu, un ja Čīle visus tos iekarotu, viņus būtu ļoti grūti un laikietilpīgi no turienes dabūt prom, tādēļ Slovēnija, Kolumbija un ASV pieteica NE un noslēdza Čīlei pieeju Francijas centrālajai daļai un dienvidrietumiem.

Tālāk iesaistījās Polija. Ar AirStrike palīdzību nosēžoties Beļģijā, viņi ieguva robežu ar Čīli, un... diezgan smagi izgāzās. Pēc RW noslēgšanas poļi dīvainā kārtā ļāva kaujai sākties ar auto-attack, līdz ar to tā sākās aptuveni 23:00 pēc Latvijas laika, jeb brīdī, kad Čīle iesoļo savā primetime. Protams, šajā nakts kaujā poļiem nekādu dižo izredžu nebija, un bez lieliem pārsteigumiem viņi smagi kapitulēja. Iegūstot iniciatīvu šajā kampaņā čīlieši turpināja uzbrukt, kad Eiropā bija jau vēls vakars, tādēļ šī kampaņa poļiem ātri vien pēc divām kaujām arī noslēdzās.

Tikmēr Slovēnija, Kolumbija un ASV bija jau izveidojušas mūri un neļāva Čīlei iegūt papildus reģionus – tālāk atlika tikai atņemt čīliešiem nepilnus 10 tiem Eiropā piederošos reģionus. Vieglāk sakāms kā izdarāms. Šajā brīdī kampaņa jau varēja tikt pārkvalificēta no Čīle-Francija uz Čīle-Slovēnija, jo tieši šajās kaujās arī izšķīrās čīliešu liktenis. Slovēnija ir valsts ar vairākām kolonijām – Šveici, Austriju un Itāliju [un šīs kampaņas laikā arī daļa Francijas teritorijas atradās slovēņu kontrolē], līdz ar to viņiem ļoti sāpīgi bija neskaitāmie RW, kurus viņu pretinieki vēra vaļā. Tam sekoja pēdējais Čīles centiens kampaņu pavērst sev par labu – Paragvajas un Bolīvijas AirStrike. Ja šīs abas valstis nosēstos, tad slovēņiem būtu pamatīgas nepatikšanas, jo tas nozīmētu 4 RW katru dienu + 3 tiešās kaujas(4, ja itāļi atbrīvotu reģionu un pieteiktu slovēņiem NE). Šāds slogs varbūt ir panesams Serbijai, tomēr Slovēnijai tas būtu game-over. Ar milzīgu sabiedroto palīdzību, un milzīgiem tēriņiem CO, slovēņi abus AirStrike atvairīja, līdz ar to jautrība turpinājās. Pēc abu airstrike atvairīšanas ASV ieguva robežu ar Čīli, un arī brazīļiem izdevās nosēsties Vācijā. Saprotot to, ka vairs nav izredžu, čīlieši izlēma padoties, ātri vien pazaudēja pēdējos 4 reģionus Eiropā.





Horvātija

Smaga šī nedēļa ir bijusi arī horvātiem, kurus sabiedrotie apvainoja[vairāk iederētos kāds smagāks darbības vārds] par neiesaistīšanos šajā kampaņā pret Slovēniju. Lai gan horvāti ierosināja NE likumprojektu pret slovēņiem, tas tika tikpat ātri arī noraidīts. Galvenais apvainojums bija tas, ka Horvātija šobrīd dēļ NAP ar Serbiju ir kļuvusi par guļošu valsti, kura nekur neiesaistās un sargā tikai savus bonusus. Tomēr Pakistānas spēlētājs The DarkKnight Rises šo lietu pacēla pavisam jaunā līmenī – viņš izlēma mēģināt Horvātijā veikt MTO. Otrdien ap dienas maiņu sākās šī kauja, un ilgi nebija jāgaida līdz rezultāts bija +30 punktu apmērā diktatūras pusei. Tomēr šie punkti nāca dārgi – CO pirmajos dažos raundos tika iztērēti aptuveni 2m cc, un ilgi nebija jāgaida līdz horvāti šo kauju izlīdzināja un salauza. Šī kauja gan ir devusi horvātiem vielu pārdomām – šis MTO bija viena spēlētāja organizēts pasākums, tādēļ viņiem vajadzētu piedomāt kas notiktu, ja, piemēram, Serbija izlemtu veikt organizētu MTO mēģinājumu.



Rumānija

Tikmēr sanitāra darbu Indijā paveica Rumānija, kura ar AirStrike palīdzību nosēdās Spānijai piederošā Indijas reģionā, un pamazām bez lielām problēmām izdzina viņus ārā. Arī Čīle zaudēja savus reģionus Indijā, līdz ar to indiešu zemes šobrīd apdzīvo vairs tikai 3 valstis – Horvātija, Taizeme un Rumānija. Šāda kampaņa tika rīkota lai samazinātu naidīgo valstu skaitu pie Ķīnas teritorijas, kura kopš bonusu zaudēšanas ir ķļuvusi ievērojami vājāka damage ziņā, kā arī lai pildītu moderācijas funkcijas šajā reģionā.





Ziņas īsumā

- Bulgārija ir lauzusi NAP ar Grieķiju. Ap šo NAP bija liela ažiotāža jau 24 stundas pēc tā slēgšanas, un bulgāri beigās to pārkāpa piesakot Grieķijai NE. Šobrīd Grieķijas Maķedonijas un Bulgārijas trio Balkānu reģionā ir iesaistījušies ļoti apjomīgā konfliktā, kuram tik drīz galu neredz. Arī grieķu militārās spējas ir diezgan ievērojami samazinājušās dēļ grieķu ierobežotās pieejas savai naudai.
- Portugāle ir kļuvusi par vismazāko valsti, kura ir ieguvusi impērijas statusu. Tas tika iegūts pateicoties ilgstošai Spānijas okupācijai. Pārsteidzošā kārtā šī arī nebija 1 stundas impērija, kura tikpat ātri cik parādījās arī pazuda – portugāļi spēja impērijas statusu noturēt aptuveni nedēļu, kas ir milzīgs sasniegums
- Krievija ir iesaistījusies karā ar Ukrainu. Abas šīs valstis kopējā damage ziņā ir gandrīz identiskas – Krievija ir spēcīgāka D3/D4, bet Ukraina dominē D1/D2. Kaujas ir smagas un nereti kļūst episkas, tādēļ turam acis vaļā un vajadzības gadījumā dodamies palīdzēt.
- Turcija joprojām ir serbu okupācijā, un izskatās ka viņiem kādu laiku tā arī nāksies dzīvot, jo serbi ir ļoti veiksmīgi sakārtojuši savus reģionus, un vienīgā valsts, kura varētu viņiem uzbrukt – Horvātija – joprojām pilda pirms laba laika noslēgto neoficiālo NAP.
- Plašu rezonansi izpelnījās Serbijas-Maķedonijas MPP. Partiju ķīviņu un haotiska kongresa darba rezultātā šis MPP tika noslēgts, lai gan valdība pret šo MPP kategoriski iebilda. Ilgstoši gan šāds MPP šaubos vai tiks uzturēts, jo Asteria valstīm kā nerakstīts likums ir MPP slēgšana tikai ar ProAsteria un Asteria valstīm, un Maķedonija neiezīmējas ne pirmajā, ne otrajā kategorijā.
- Čīles spēlētājs Trico ir sasniedzis 700. līmeni. Diemžēl attēli ar 700. līmeņa misiju un tās balvām ir pazuduši, tomēr, ja pareizi atminos, tad balvā bija 700G/700EB/14 Big Bombs.



Tas arī šoreiz īsumā viss! Paldies par uzmanību!