[LNP] Nacionalizmas žaidimo mechanikoje

Day 1,840, 10:03 Published in Lithuania Lithuania by Povilas1989



Sveiki, brangūs tautiečiai.

Nesinorėjo, kad šis straipsnis gautųsi sausa agitacija, nemanau, kad jums bus įdomu skaityti, o ir man kaip autoriui - tai be proto nuobodu. Taigi šiandien, Lietuvos Nacionalistų Partijos vardu noriu jums padovanoti straipsnį apie nacionalizmą žaidimo mechanikoje. Taigi įsipatoginkite ir skaitykite.


Kas gi tas nacionalizmas?

Išsamiai ir moksliškai apibrėžti patį terminą būtų sunku, bijau kad tam neužtektų viso straipsnio, o ir jums pabostų skaityti sausą teoriją, todėl pabandysiu konspektuoti ir pateikti savais žodžiais, visuotinai priimtą variantą. Nacionalizmas(liet. Tautiškumas) - tai ideologija, apibrėžianti žmonių grupės bendrumą tautiniu pagrindu, per kultūrą, kalbą ir istoriją. Nacionalizmo teorija siekia tokią bendruomenę apjungti į valstybinį darinį – tautinę valstybę jos etninėse teritorijose.

Nacionalizmas radosi žlungant monarchų imperijoms ir randantis tautinėms valstybėms: Prancūzų revoliucija, Tautų pavasaris, Vokietijos ir Italijos suvienijimai. Rytuose jis pasireiškia žlungant Osmanų imperijai, o Lietuvoje Vasario 16 dieną - įkūrus Lietuvos tautinę valstybę. Būtent tautinė valstybė yra nacionalizmo pagrindinis siekis. Tikras tautininkas tiki, kad tauta gali klestėti tik savo valstybės pagrindu.



Kas gi tas nacionalizmas e-pasaulyje.

Taigi, valstybinis/tautinis darinys susideda iš pagrindinių dviejų elementų. Pradinių(etninių) žemių ir pilietybių sistemos - Citizenship. Nors žemės ir valstybės egzistencija (arba įsigalėjimas) kinta, bet pačios tautos teisė į etnines žemes – ne. Jose visą laiką galima kelti pasipriešinimo karus, ir nors valstybes dažnai būna pasmerkiamos ilgai okupacijai, bet vien tų valstybių RW kėlimas ir bandymas jį laimėti, yra tautos siekio ir egzistencijos įrodymas. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad realiame pasaulyje yra nemažai valstybių sudarytų ne vienos tautos pagrindu, deja Erepublik administracija žaidimo mechanikoje apibrėžia tik pagal tarptautinę teisę pripažintas valstybes, taigi valstybių titulinės žemės tampa savotiškai ir jų etninėmis teritorijomis.



Pilietybių sistema?

Žemė nėra pats svarbiausias reiškinys, žemė be joje gyvenančios ir ją ginančios tautos yra beprasmė. Jūs aišku galite sakyti, kad tautybė nėra svarbiausia, kad čia jos nėra. Taip čia žmonės skirstomi pagal pilietybes. Taip pilietybes galima pasirinkti žaidimo pradžioje. Taip jas galima suteikti ir užsieniečiams, bet žaidimo specifikoje, dėl nelojalių tautai užsieniečių susiformuoja politinio perversmo(PTO) grėsmė. Šis reiškinys yra kur kas blogesnis nei valstybės okupacija. Taigi kiekviena valstybė griežtai prižiūri pilietybių suteikimo sistemą, ko pasekoje stengiamasi pilietybę suteikti tik tautai lojaliems užsieniečiams, turintiems bendrų ekonominių ar karinių interesų. Tokiu būdu pagrinde atsifiltruoja, kad už tam tikrą valstybę žaidžia tik tos tautos atstovai. Taipogi reikia pabrėžti, kad etniškumas yra kintantis ir nepastovus reiškinys, taip pat, kad nacionalizmas tautybę apibrėžia kaip savęs tapatinimą su tam tikra valstybe, kultūra ir bendruomene.



Interneto faktorius, pasaulio lietuviai ir eRepublik vertybės.

Visų pirma tenka pastebėti, kad eRepublik tautiniu pagrindu suvienija netik Lietuvoje gyvenančius lietuvius, bet ir užsienio lietuvių bendruomenes. Interneto amžius mums leidžia kovot už simbolinę virtualią Lietuvą būnant bet kokiame pasaulio kampelyje. Taipogi, kad ir rumunas gyvenantis Lietuvoje, bet nesugebantis - nenorintis integruotis į lietuvių tautą, eRepublik pasaulyje visada gali kovoti už Rumuniją. Taip eRepublik ne tik kad vienija žmonės visame pasaulyje tautiniu pagrindu, bet ir parodo save kaip vertybinį žaidimą. Tikiu, kad dauguma čia žaidžiančių žmonių pasirinko žaidimą būtent dėl to, kad yra nacionalistai-tautininkai-patriotai. Koks malonumas kitam žaidime kovoti už mums svetimas romėnų, galų ar germanų kultūras, kai yra gimtoji Lietuva – tėvynė mūsų, kuklus virtualus simbolis, išreiškiantis mūsų vertybes.



Pabaigai - Autoriaus žodis ir truputis reklamos.

Ką man asmeniškai simbolizuoja nacionalizmas? Tai visų pirma yra pasiaukojimas dėl bendruomenės interesų, tautos vertybių iškėlimas aukščiau asmeninės naudos, būtent todėl tik atėjęs į žaidimą įstojau į Lietuvių Nacionalistų Partiją. Bėgant metams neteko suabejoti nei savo pasirinkimu nei partijos vardu. Pats partinis priklausymas/nepriklausymas nepadaro tavęs blogesniu ar geresniu tautiečiu, bet mano supratimu tai simboliška parama žmonėms dirbantiems dėl mūsų gerovės. Mums svarbus ir tavo palaikymas, brangus kiekvienas geras žodis, tai suteikia dar daugiau prasmės stengtis lietuvių tautos gerovės vardan.



Na ir kadangi tenka pastebėti tendenciją, kad skaitytojai mėgsta merginų fotografijas tai čia radau tokį plakačiuką iš nationia projekto.






Lietuvių nacionalistų partijos narys
Povilas1989