[LKA, naujokams] Karo mechanika, I dalis

Day 1,576, 02:32 Published in Lithuania Lithuania by Short Circuit

Sveikas, naujoke.

Šis LKA mokomųjų straipsnių ciklas bus skirtas tau. Tau tikriausiai jau pabodo darželinuko lygio straipsniai, mokantys kur paspausti, kad pavalgytum arba padirbėtum. Esi nekvailas, todėl su vartotojo sąsaja išsiaiškinai pats.

Šis straipsnis bus skirtas karui, jo žaidimo mechanikos taisyklėms. Tai tau padės geriau orientuotis kodėl karo vadovybė priima vienokius arba kitokius sprendimus.



Straipsnių ciklo eigoje išsiaiškinsime kas yra karas, pasipriešinimo karas, iniciatyva, natūralus priešas, taikos sutartis, kaip veikia aljansai ir pan.

Dėl patogumo susitarkime agresyvius kėslus parodžiusią ir karą pradėti nusprendusią šalį vadinti Karo Ereliu, o nuo šio veiksmo kenčiančią – Taikiąja Višta. Tai svarbu, nes karo metu Višta gali būti tiek besiginanti, tiek puolanti pusė.

Pradėkim nuo bazinių terminų – kampanija ir mūšis. Kampanija – tai 8-15 logiškai susietų mūšių seka, kurios sėkminga baigtis (kuri įvyksta bet kuriai pusei pirmai laimėjus 8 mūšius) Karo Ereliui reiškia puolamo Taikiosios Vištos regiono okupaciją, o nesėkminga – iniciatyvos praradimu (apie tai – vėliau). Paprastai kampanijos trunka nuo 12 iki 30 val., priklausomai nuo kiekvienos pusės sėkmės atskiruose mūšiuose.



Kampanijoje savo atstovaujamai pusei didžiausią įtaką (angl. influence) padaręs kiekvienos pusės kareivis apdovanojamas kampanijos herojaus (angl. Campaign Hero, CH) medaliu. Kaip suprasti didžiausią įtaką? Didžiausia įtaka skaičiuojama ne sumuojant visų mūšių įtaką, o lyginant kiekvieno mūšio didžiausią įtaką atskirai.

Mūšiai. Kiekvienas atskiras mūšis trunka nuo 1.5 iki 2 val. Mūšį laimi pusė, pirmoji surinkusi 1800 dominavimo taškų. Kiekvieną minutę ta mūšio pusė, kuri turi didesnę nei 50% persvarą gauna tam tikrą dominavimo taškų kiekį:

0-30 mūšio minutę – 10 taškų;
31-60 minutę – 20 taškų;
61-90 minutė – 30 taškų;
91-120 minutę – 60 taškų.

Mūšyje savo atstovaujamai pusei didžiausią įtaką (angl. influence) padaręs kiekvienos pusės kareivis apdovanojamas mūšio herojaus (angl. Battle Hero, BH) medaliu. Per tą pačią kampaniją galima gauti 8 BH+1 CH medalį.

Kas įvyksta okupacijos metu? Per okupaciją galioja sekančios taisyklės:

Jei tai paskutinis Taikiosios Vištos regionas, visi jos piliečiai sėdės Karo Erelio teritorijoje, tačiau pilietybės nepraras. Visi kiti Taikiosios Vištos karai automatiškai bus užbaigti. Taikiosios Vištos gyventojų įmonės nebus atiduotos Karo Ereliui. Jei tai buvo seimo rinkimų diena (arba balsai dar vis skaičiuojami), Taikioji Višta neturės jokio seimo.

Jei regionas buvo ne paskutinis. Sostinė (jei ji buvo okupuotame regione) bus perkelta į kitą, didžiausią populiaciją turintį regioną. Jei regionas buvo užkariautas seimo rinkimų dieną (arba skaičiuojant balsus), šio regiono kandidatai į seimą nepaklius.

Visi nauji Taikiosios Vištos piliečiai gaus jos pilietybę, nepriklausomai ar ji pilnai okupuota, ar ne.

Beje, Taikioji Višta iš turimų regionų gamybos priedą (bonus) gauna tik tokiu atveju, jei kiekvienas toks regionas turi tiesioginį susiekimą su jos sostine. Tad kare egzistuoja strateginis metodas - atkirsti Taikiosios Vištos sostinę nuo jos turimų regionų. Tokiu atveju, Taikioji Višta gali turėti daugybę regionų, bet jos ekonomika turės tik vieno regiono teikiamą gamybos priedą – pačios sostinė regiono.

Taigi, kare visados dalyvauja dvi pusės. Tradicinis karas (ne pasipriešinimo) faktiškai yra įstatymas, kurį paskelbti gali šalies prezidentas arba seimas. Įstatymas priimamas po 24 val., jei buvo surinkta balsų dauguma (50%+1). Po to Karo Erelis (faktiškai, šalies prezidentas) turi dar 24 val., kad pradėti patį puolimą. Per tą laiką Taikioji Višta negali savo ruožtu pulti Karo Erelio. Tai ir yra vadinama iniciatyva(angl. Initiative)– kuri šalis turi išimtinę teisę pulti. Karas gali būti skelbiamas tik tokiu atveju, jei abi šalys turi bendrą sieną.



Paskelbti karą visados kainuoja 200 auksinių + 10% nuo Karo Erelio gyventojų, pasiekusių bent 5 lygį. Tam, kad nereikėtų mokėti šio mokesčio, Karo Erelis Taikiąją Vištą gali paskelbti natūraliu priešu (angl. Natural Enemy, NE).

Natūralus priešas yra įstatymas, kurio pagalba nurodoma tariamai nekenčiamiausia šalis. Kiekviena šalis gali turėti tik vieną natūralų priešą vienu metu (tačiau gali jį keisti). Natūralaus priešo įstatymą gali skelbti tiek prezidentas, tiek seimas (tačiau priėmimas reikalauja 66% balsų persvaros) ir tik tokiu atveju, jei tarp Karo Erelio ir Taikiosios Vištos yra bendra siena.



Sėkmingai paskelbus NE bus pradėtas nemokamas karas tarp Karo Erelio ir Taikiosios Vištos. Karo Erelio piliečiai gauna 10% priedą įtakai (influence) tiesioginio mūšio prieš Taikiąją Vištą metu. Taip, tai reiškia, kad pasipriešinimo karams ir netiesioginei kovai prieš auką (kovojant per sąjungininkų mūšius) šis priedas negalioja ir nukauti priešai neįskaičiuojami į True Patriot misiją. Laipsnio (rank) taškams bei bazūkos šūviams tai įtakos taip pat neturės.

Su NE neįmanoma pasirašyti taikos sutarties (apie ją – toliau). Abi šalys pirmiausia turi anuliuoti NE prieš pasirašant taiką. NE neįmanoma anuliuoti 7 dienas nuo jo paskelbimo akimirkos. Po 7 d. NE galima anuliuoti arba pakeisti į kitą Taikiąją Vištą. Po NE anuliavimo kitą NE galima skelbti nedelsiant (pagal aukščiau minėtą procedūrą). Jei abi kovojančios pusės prarado bendrą sieną, NE automatiškai anuliuojamas.

NE nėra abipusis. Jei Lietuva paskelbia NE Rusijai, tai nereiškia, kad Rusijoje taip pat įsigalioja NE. Keli skirtingi Karo Ereliai gali paskelbti NE tai pačiai Taikiajai Vištai.

Taigi, grįžtame prie iniciatyvos. Karo Erelis, kaip iniciatyvos turėtojas gali pasirinkti kurį regioną pulti. Jei šalies prezidentas per 24 val. neapsisprendžia kurį priešo regioną pulti, automatiškai puolamas atsitiktinis regionas. Tol, kol puolimas tęsis sėkmingai, iniciatyva išliks Karo Erelio rankose. Pralaimėjus kampaniją iniciatyva pereina į priešininko rankas. Tokiu atveju jau Taikioji Višta turi 24 val. nuspręsti, kuri regioną pulti. Jei Taikioji Višta pralaimi atsakomąją kampaniją, iniciatyva vėl grįžta Karo Ereliui. Tai lyg kamuolio praradimas aikštelėje, tiesa? :-}

Beje, Karo Erelis negali pulti dviejų aukos regionų vienu metu. Jei regionas puolamas, jokia kita šalis negali jo pulti tuo pačiu metu. Jei prasidėjus mūšiui Karo Erelis praranda bendrą sieną su Taikiąja Višta, mūšio kampanija nenutrūksta.

Taika. Egzistuoja du būdai pabaigti karą: pasirašyti taikos sutartį ir nebeturėti bendros sienos. Taikos sutartis taip pat yra įstatymas. Skelbiant taikos sutartį bet kurios karo pusės prezidentas gali reikalauti tam tikrą aukso kiekį, tačiau taip neprivaloma.



Reikia pridurti, kad egzistuoja treniruočių karas (angl. Training War). Tai ne žaidimo mechanikos dalis, o susitarimas tarp dviejų kariaujančių pusių kariauti nerimtai.

Pradžiai pakaks, o kitame straipsnyje panagrinėsim pasipriešinimo karų bei aljansų mechanikos ypatumus. Perskaitę šį straipsnių ciklą galėsite išspirti LK vadovybę bei prezidentą velniop be išeitinių pašalpų ir patys kurti Lietuvos karinę strategiją!