[KM]PASIKALBĖJIMAI SU iPSIArt. 1 DALIS: ŽMOGAUS PAŽINIMAS

Day 2,384, 23:24 Published in Lithuania Lithuania by TheUnit MajoNingyo


Realiame gyvenime vienas iš iPSIArt arba Juozo užsiėmimų - vesti mokymus vyresniems nei 18 m. asmenims.
Bendrauti su auditorija, siekiant ją sudominti nėra lengvas dalykas. Tam reikia išmokti puikios retorikos, pasitelkti vizualines priemones…



Kuo tai siejasi su žaidimu?

Sujungus šiuos abu “pasaulius” į vieną galima nesunkiai atrasti bendrų bruožų.Tad kuo siejasi politika, kultūra ir kitos smulkiausios, tačiau reikšmingos temos, bandys atsakyti Jums visiems puikiai žinomas žaidėjas iPSIArt.

Kaip suvokiame vieni kitus?



Nesvarbu ar kalbėsime apie eRepublik ar apie realų gyvenimą, bendravimas - vienas iš prioritetinių dalykų.

Tačiau pažinti žmogų - itin sunkus uždavinys. Kiekvienas iš mūsų turime kaukę ir ją nusiimame ne visiems matant.

Kaukės egzistavimu Juozas net nesuabejojo - jis pats ją turi.

“Tuo eRepublik ir panašus į realų gyvenimą, kad su artimesniais žmonėmis pasikalbi atviriau.”, - tikino jis.

Kita vertus, pažinti kitą nėra lengvas uždavinys. Kad atpažintum nuoširdžius žmones, neapsimetinėjančius, nemeluojančius, tam reikia ilgesnio ir gilesnio bendravimo.Todėl iPSIArt dalį savo žinių, kurias įgauna iš realaus gyvenimo ir pritaiko kito žmogaus pažinimui. Kita vertus, tai nėra masinis įgytų žinių taikymas. Juozas tikino, kad žaidimas skirtas žaisti, todėl žaisdamas jis net nebando būti kažkokios profesijos atstovu, tad turimas žinias panaudoja siekiant suprasti kitus žmones ir jų poelgius.



“Manau, kad kiekvienam svarbu suprasti, ar bendrauji su tokiu žmogumi, koks jis yra, ar tokiu, kokiu jis nori būti matomas ir priimamas”, - pasakojo Juozas.

Tačiau internetinis bendravimas ir yra tuo įdomus, kad jame viskas kiek kitaip - nematai savo pašnekovo, jo emocijų, mimikos ir gestų. Todėl pasitikėti aklu bendravimu irgi be galo sunku. Juozo nuomone, net ir bendravimas ne visada viską pasakys apie žmogų.

“Norint geriau pažinti kitą, reiktų tą žmogų pamatyti įvairiose gyvenimo situacijose. Todėl norėčiau su kai kuriais pašnekovais išeiti į kelių dienų žygį ar išvažiuoti kur nors su dviračiais, gal net nužygiuoti į kalnus… Bet visada atsiras tų, su kuriais net nenorėčiau sėdėti vienoje valtyje”, - atviravo iPSIArt.

Moteris - neatskleistas pasaulio stebuklas



Nors šiame žaidime toks dalykas kaip lytis nėra vertinama, nes žiūrima į galimybes, o ne prigimtį, tačiau pasvarstymų apie lytiškumą yra ir čia.

iPSIArt nesuabejodamas patikino, jog “dailioji lytis” ne visada suprantama. Todėl moteris vertinti lygiavertiškai yra neįmanoma.

“Kai ko nors nesuprantu, tiesiog manau, kad moterys gali žiūrėti visai iš kitos pusės” ir ta pusė bus taip pat teisinga”, - dalinosi savo nuomone Juozas, - “Net kai kurie psichologai sako, kad vyrai mėgsta esmę, o moterys koncentruojasi į smulkius, konkrečius dalykus bei yra labiau emocingos.”



Anot jo, nors moterys ir vyrai yra skirtingi, tačiau kitoks požiūris į konkrečias situacijas galiausiai vistiek tampa panašus, nors iki supratimo buvo eita visai skirtingais keliais.

“Iš smulkmenų ir susideda esmė, tad nemanau, jog turėčiau manyti, kad mano “vyriška” nuomonė yra kuo nors geresnė.”, - neabejojo iPSIArt.

Juozas tikino, kad vyrai galėtų kai ko išmokti iš moterų. Savybės, kurios galėtų praversti ir jiems, yra nuoseklumas, psichologinis tvirtumas, jautrumas, ištikimybė, lojalumas.

Tai, kad pats lytiškumas įgauna visai kitą prasmę, liudija ir šių dienų realijos.



“Neseniai teko skaityti straipsnį, kad Lietuva pirmauja visoje ES pagal moterų, užimančių vadovaujančias pareigas procentus ir ne vien valdžioje, bet ir versle, visuomenėje. Vadinasi, kalbant teisių prasme viskas pas mus yra gerai.”, - tikino jis.

Anot Juozo, sudėtingesnė situacija atsiranda tada, kai kalbama apie lyčių vaidmens suvokimą ir galimybes.

“Manau, kad moteriška moteris - labai normalus savo vaidmens suvokimas. Kita vertus, tai yra gamtos dovana, prigimties dalis. Man daug daugiau klausimų kelia moteris, siekianti atrodyti ir elgtis kaip vyras. O kariniame žaidime gali ir tokių pasitaikyti”, - dalinosi savo nuomone iPSIArt.

Vis dėlto, bandymas elgtis per daug moteriškai, ir vyriškai, irgi yra blogas dalykas.



“Tai trukdo bendravimui. Į moterį vyrai vistiek žiūrės kaip į moterį, galbūt su tam tikromis išlygomis, o bandydama elgtis vyriškai moteris vargu ar sulauks pripažinimo vyriškoje kompanijoje. Per daug moteriškai besielgianti moteris sukurtų daug problemų santykiuose su vyrais, nes ji sukurtų viltis, kurias vargu ar išpildytų, jei tos viltys būtų sukurtos ne vienam vaikinui, tai jau kurtų potencialius konfliktus. Moteriškių tarpe toks elgesys be abejonės būtų traktuojamas kaip "peržengiantis sveikos konkurencijos taisykles" todėl irgi susilauktų daug neigiamų reakcijų”, - tikino jis.

Bendravimas tiek realiame gyvenime, tiek žaidime visada buvo komplikuotas. Pažinti kitą be galo sunku, tačiau norint išvengti konfliktinių situacijų tenka rinktis. O sutarti su visais taip pat nelengva - visada atsiras palaikančių kitokią nuomonę, kitokius žmones.

“Konfliktai gali kiek paįvairinti gyvenimą, skatinti konkurenciją, tačiau neretai perraugti ir į destrukciją”, - teigė Juozas.

Jūsų laukia dar du straipsniai:

Pasikalbėjimai su iPSIArt. 2 dalis: Esminės žmogaus vertybės ir destrukcijos šešėlis
Pasikalbėjimai su iPSIArt. 3 dalis: Demokratija - gėris ar blogis?

Pagarbiai

TheUnit MajoNingyo