[Ismeretterjesztés] Elnöki medállal rendelkező magyarok II

Day 1,400, 11:07 Published in Hungary Hungary by Lisztes

Réges régen, egész pontosan 2010. februárjában írtam egy ismeretterjesztő cikket azokról a magyarokról, akik elnöki medállal rendelkeznek. Úgy gondolom, elég sok idő telt el ahhoz, hogy a sort folytassam. Ez a kb 1,5 év is tartogatott bőven izgalmakat, voltak szoros választások, to-k, és kerültek magyarok idegen országok élére letelepedés után. Kezdjük hát a sort 2010. márciusától, a 3. impeachelt magyar elnök, Oliverray megválasztásától!

2010

Szoros választást hozott a március: az ellenzék jelöltje, Oliverray nagy kompromisszumok árán és mégnagyobb összefogással győzedelmeskedni tudott eMagyarország exelnöke, Hekkat felett. Sajnos kormányzása nem épp úgy sikerült, ahogyan azt sokan várták, így végül egy impeachet követően távozott országunk éléről, és vette kézbe Hekkat az irányítást.

eMalajziában az azóta is a legtöbb elnöki medál birtokosa a magyarok közt, Nagyzee negyedszer is vállalt egy hónapot a kolónia vezetéséből. Sajnos azóta abbahagyta a játékot, pont ugyanazon a napon, amikor cégei munkásai is tették. Utoljára 65 millió éve volt ilyen mértékű kihalás itt a földön.

Áprilisban aztán a Weisz Manfred Huba ellen januárban még alulmaradó Charlie50 veszi kezébe a gyeplőt itthon. A szavazatok több, mint felét megszerezve a frissen megalakult NÉP jelöltjeként nagy tervekkel állt az ország élére. Sajnos az ázsiai kalandozás elmaradt, az ellenfél gyorsabb volt, és megkezdte az ostromot. Egészen Pestig hatoltak, és egy óriási csatában ebben a hónapban vesztettük el Heilongjiang, ismertebb nevén Hellokitty (akkor még fontos gazdasági) régiót.

Május az összefogás hónapja volt, nem sokan szerettek volna egy romokban álló ország élére állni, így a már tapasztalt Kolozs lett a legnagyobb pártok közös jelöltje. Az újjáépítés sikeres volt, noha Kolozs ideje nagy részét kórházban töltötte.

És eljött a nyár, s vele Rhual. A második. Aki sokszor volt hadügyminiszter, és Spafingerként kezdte a Tellerben. A június tehát a hadakozás hónapja volt itthon: megkezdődött eHorvátország ostroma a szerb és szlovén erőkkel közösen. A híres Rhone Alps-i (RA)balhét is ennek a hónapnak a számlájára írhatjuk. Ennek ellenére összességében egy eredményes hónapot tudhattunk magunk mögött.

eAusztria ismét magyar származású elnököt köszönt Fragreg képében. Segítségével jutunk el a francia Rhone Alpshoz, melyet sikeresen elfoglalunk a lengyelektől, akik akkor még az ellenségeink voltak.

A július a tejjel-méjjel folyó kánaánt is elhozta, mivel én lettem az elnök. Ez több szót nem is érdemel, hiszen magamról úgyis csak jó dolgokat írnék. Na jó: befejeztük a horvátok eltörlését, rendeztük az RA-kérdést, elvettük a románoktól Podoliát. A hónap nevezetes még arról is, hogy itt még mindenki szerette Ernstet. Nem mellékesen bevezették a V2ként is elhíresült horrort, amit szeptemberben meg is szüntettek. És elkezdődött a dél-afrikai TO, hála ennek, mert míg az adminok a V2 foltozgatásával voltak elfoglalva Stadiék pofátlanul nagy mennyiségű fakeet regisztráltak dél-afrikába, és átvették a kongresszus irányítását.

A V2 meglehetősen labilis volt, ezt Ipath kolléga, augusztusi elnökünk is megtapasztalta, hiszen hivatalba lépésekor meghackelték az accját. Ezen felül 4 impeachet is beadtak ellene regnálása során, ami ha jól tudom rekord az itthoni berkek közt. Dél-Afrikában is egy impeachnek köszönhetően került az elnöki székbe Stadler city. Medálja nincs, így külön hasábot nem kap : )

A szeptember soha nem látott szoros választást hozott: Nalaja (KARD) csupán pár szavazattal diadalmaskodott S. Timi (MHP) felett. A V2 helyett bevezetésre kerül a V1,5, ami tulajdonképpen az, amit most is játszunk, csak még farmville nélkül. Egy viszonylag nyugis hónap volt ez, kevés csatával, sok diplomáciával.

Mindeközben Dél-Afrikában a magyar kolónia szépen cseperedik a valódi játékosokat tekintve is. Montaigne lesz az első medálos dél-afrikai elnök. Lelkiismeretesen végezte dolgát, angol nyelvű cikkeket adott ki, és próbált kibékülni a „benszülöttekkel”, sajnos kevés sikerrel.

eAusztria Silent Bob és Fragreg után ismét a mi nemzetünkből kölcsönzi elnökét, ezúttal Kikericsy személyében. Ekkoriban jelentős számú Székely Légiós tartózkodik az országban, ennek köszönhető megválasztása.

Egy újabb ország is elvesztette szüzességét: ePakisztán élére is hazánkfia, Agabey került. Ez nem TO volt, hanem a kolónia maga választotta vezetőjéve. Sajnos erről többet nem tudok. Agabey azóta Szaud-Arábiában próbál szerencsét.

A szeptember termékeny hónap volt, már ami a magyaroknak lehulló elnöki medálesőt illeti. 4 országban is nemzetünk fiai állhattak a nép élén.

Októberben Rhual dupláz. Ő ugyanaz, mint a júniusi. Nalaja ellen indult, akinek így másodszor nem sikerült a győzelem. A hónap során megtapasztaljuk, mennyi figyelmet és ráfordítást igényel az új hadi modul. Nehéz hónap volt, ami magában kódolta a következő hónap történéseit.

A dél-afrikai TO virágzik, ezúttal Kismedve került az elnöki székbe. Egyre több a konfliktus a brazilokkal, és lassan kiderül: nem nézik túl jó szemmel a magyar magán TO-t.

Az otthoni hangulat sem volt túl rózsás: Novemberben S. Timi ismét szoros küzdelmet vívott, ezúttal az ellenzék jelöltjével, ForradalmiMakival, aki meg is nyerte a választást, de a szavazattörlések után megváltozott az állás, amire azóta sem volt példa a magyar történelemben. Erre a hónapra datálható eMagyarország eltörlése, az ukrán hadjárat és a ONE szervezésének elindítása. A dél-afrikai TO-ban mindössze pár főt számláló szerb kisebbség kierőszakol magának egy elnöki medált, így ebben a hónapban nem magyar szerezhette meg ott.

Decemberben itthon felavatjuk az első kisgazda elnököt Sir Moke Shag személyében. Hadügyi téren a románokkal csikicsukizunk, és a hónap végére elveszítjük valamennyi szerzett bónuszunkat, de legalább az olvasók jól szórakoznak az elnök magánlapjának hasábjain. eMagyarország kilép a Phoenixből, folynak a tárgyalások az új szövetség, a ONE létrehozására.

A dél-afrikai TO-nak leáldozott. Az adminok visszamenőleg elveszik mindenki áp-ját, aki egy azóta már bannolt karaktertől kapta azt. Kutyafa az utolsó dél-afrikai magyar elnök már nem sokat tehet, a brazilok könyörtelenül megtámadják a kolóniát. A bónuszok bevezetése (és emiatt Dél-Afrika előnytelen gazdasági potenciálja) miatt a lelkesedés is alábbhagy.

2011

Januárban Athompson, az előző hónap hadügyminisztere veszi át a stafétát itthon. A ONE körüli tárgyalások még mindig folynak, de Athompson a magánéletében történt változások miatt kénytelen lemondani. Ő lesz a 4. impeachelt elnök Falban, Termetes Samu és Oliverray után. Az országot Forradalmimaki veszi át, akinek gyorsan el is romlik a laptopja.

Februárban a későbbi ONE másik nagyágyúja, Gregory Gallangher lesz országunk elnöke. Az ő nevéhez a fehérorosz hadjárat köthető, valamint az, hogy kb 99%-ban létrejön a ONE. A leghíresebb momentum a hónapban az adminok elleni tüntetés: jópár ország elnöke játékelhagyásra buzdító kezdőüzenetet ad be tiltakozásul a sokszor kérdezés és előzetes bejelentés nélküli változtatások miatt. Gregory karaktere egy ilyen kezdőüzenet beadása után lépett az örök vadászmezőkre. Azóta Kulgar korábbi testében kénytelen játszani.

Márciusban az időközben gazdát cserélt karakter, Rhual nyeri a választásokat. A mögötte megbúvó játékos Creative997 néven regisztrált, és tevékenykedett sokáig. A hangulat emiatt nem volt túl rózsás, sokan gondolták választási csalásnak, pedig csak egy játékot abbahagyó játékos hagyta karakterét századtársára, aki később (kb 2-3 hónappal) elindult az elnökin. Komoly ellenfele nem volt, biztosra veszem, hogy az eredeti karakterével is lazán nyerte volna a választásokat. A hónap nem várt izgalmakat tartogatott: Románia eltörlése megkezdődött. Bár elnöksége alatt nem sikerült befejeznie, a sorsdöntő csatát (ahol az utolsó komoly román ellenállás volt) az ő regnálása alatt vívtuk. Nem mellesleg papíron is megalakul a ONE.

Áprilisban Mobra, első (és eddig utolsó) HMSz-es elnökként foglalja el az elnöki széket. Kihívó ebben a hónapban sem akadt. Elnöksége alatt befejeződött eRománia eltörlése, majd ez mégegyszer megismétlődik regnálása alatt – ha emlékeim nem csalnak.

Májusban a korábbi hadügyminiszter Drago14 I2oli karakterével kerül az elnöki székbe. Sokan elégedetlenek az elnökúr teljesítményével, a leghíresebb szállóige az „elnök elment füvet nyírni” azóta is számtalan poén forrása. A hónap végére a karakter eredeti tulaja visszatér a játékba, Drago14 azóta Yoso néven játszik.

Ausztriában egyedüli indulóként AliasSun vette kezébe az irányítást. Ő lett ezzel a 4. (és eddig utolsó) osztrák elnök. Legutóbbi 655321 kvíze kapcsán merült fel a neve, ugyanis róla megfeledkezett a kérdések összeállításakor, és így volt egy hibás válasz benne.

Lám Írország is elmondhatja ez után a hónap után, hogy volt magyar származású elnöke Jacques Cousteau személyében. Sajnos megválasztása után nem sokkal az ellenzéki ír politikai erők leváltották tisztségéből. Nem sokkal ezután hazautazott.

Május volt az év egyik legtermékenyebb hónapja a magyarok számára (augusztus mellett), már ami a medálesőt illeti. Sajnos a TO-k visszaszorítása miatt most már szinte csak úgy van esély megszerezni külföldön egy ilyen trófeát, ha hosszabb ideje van beépülve az adott országot kolonizáló közösségbe az ember.

Júniusban Tricium korábbi hadügyminiszter végre el tud vállalni egy hónapot. Megkezdődik az USA ostroma 23 hónappal a nagyszabású PEACE akció után. Akkor egyetlen területre szorult vissza az Egyesült Államok, és onnan tért vissza az életbe, most viszont nem sikerült ez a bravúr, és az egyesített lengyel, spanyol, magyar, mexikói és indonéz csapatok végső csapást mértek rá. Ebben a hónapban vezetik be azt a szabályt, hogy a régiók csak akkor adnak bónuszt, ha összeköttetésben vannak a fővárossal. Ez komoly gondokat okoz itthon, mivel a szabály bevezetése előtt nem sokkal adtuk fel az addig értéktelen osztrák, francia területeink nagyrészét. De a hónap végére elkészült a híd.

Júliusban Kolosh, az első SzKSz-es elnök kezdi meg mandátumát. Fő feladatát megörökölte az előző kormánytól: a nyersanyagrégiókat a fővárossal összekötő híd megtartása minden áron. Sajnos ez kb 2 hétig sikerült csak. Az első komolyabb kudarcot rosszul viselte az elnök, megszűntek az addig napi rendszerességgel megjelenő kormányközlönyök.

Augusztusban Sorihun, korábbi hadügyminiszter is elvállalt egy hónapot. A cél egy Horvátország elleni hadjárat volt, de ez sajnos nem sikerült. A hónap végén már az életéért küzdött az ország. Egyre többen gyanakodnak arra, hogy az adminok „belenyúlnak” a csatákba, manipulálják a bevitt sebzéseket a ONE túlzott egyeduralma miatt.

Japánban is megválasztják az első magyar származású elnököt Darshu személyében. Ő korábban a magyar külügyben tevékenykedett, de már régebben emigrált az országunkból.

Augusztus ismét termékeny hónap volt, Svájcban is magyar elnököt köszönthettek Berengar személyében. Köszönet vasmegyének, hogy felhívta rá a figyelmet.

Szeptemberben Kreg soha nem látott összefogással, 16 párt elnökjelöltjeként nyerte meg a választásokat. Ez után nem sokkal felfedte valódi kilétét (miszerint ő egy harcos011 néven ismert, kb 1,5 évvel korábban tevékenykedő troll), és lemondott az elnökségről. Kispisti007 került így az elnöki székbe az 5. impeachelt magyar elnök után. Jelenleg is ő még az elnök, és a ONE újra éledezni látszik.

Japánban pedig Darshu dupláz, belépve ezzel a két medálos magyar származású elnökök elit táborába.


Remélem, hogy hasznos olvasmány volt azok számára, akik nem sajnálták az időt, hogy végigolvassák. Kb 1,5 év múlva újra jelentkezek : )

Üdv.: Lisztes, egy a fentiek közül.