[ICS] Magyar-orosz-ukrán sebzésarányok (elemzés)

Day 2,151, 16:15 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A címben említett téma jelenleg igencsak aktuális ismételten, hiszen ezekben a napokban újra nekibuzdult a két, általunk megszállt ország és összehangoltan igyekszik felszabadulni a magyar iga alól. Éppen ezért nem elhanyagolható, hogy miként is állunk a sebzés-eloszlását illetően. Végeztem hát egy kis kutatást ezzel kapcsolatban, amelynek eredményét most megosztanám veletek. Forrásként ajánlom megnyitni az egov4you honlap megfelelő oldalát!

Ha minden igaz, akkor a linkre kattintva azonnal látjátok is a megfelelő összehasonlítást, de ha nem, akkor úgy érhetitek el a kívánatos állapotot, hogy bejelölitek mondjuk a TWO-t a szövetségeknél és Magyarországon kívül minden ország mellett kiveszitek a pipát, majd a végén berakjátok Oroszországot és Ukrajnát. Ezután a damage, azaz sebzés fülre kattintva feljön a céloldal.

Itt rögtön az elmúlt egy hónap sebzésarányait láthatjuk. Azért is éri meg ezzel kezdeni, mert ebből lehet leszűrni a leginkább a fenntartható sebzés mértékét. Egy-egy napon belül ugyanis lehet kiugró értékeket produkálni tankolással, de egy hónapos távlatban azért már nem lehet csak a mastercardra alapozni, ott már kőkeményen számít a lakossági alapsebzés is. A heti grafikonok pedig azért fontosak, mert azokon látszik jól, hogy az adott időszakban, egy rövidtávú kampányban miként teljesítenek az országok. Itt már nagyobb súllyal jelentkezik a tankolás, de végül is elmondhatjuk, hogy egy-egy fontos cél elérése érdekében szükség lehet néha tankolásra is. A napi sebzésgrafikonnal nem érdemes foglalkozni behatóbban, mert, ha abból indulunk ki, torz adatokat kaphatunk.

Szóval a div1-re pillantva láthatjuk, hogy hazánk ifjoncai az elmúlt egy hónapban nagyjából 38 milliónyi sebzést vittek be a csatákban. Ezzel szemben, az ukránok 33 milliót, míg az oroszok 27 milliót. Ha összeadjuk a kettőt (megtehetjük, mert mindkettő lényegében csak ellenünk harcol manapság), megkapjuk, hogy összesen 65 millió, azaz a mi 38 milliónknál nagyságrendileg kétszer nagyobb sebzést vittek be ellenünk. Százalékokra levetítve ez egyébként 38,17%-ot jelent hazánk számára.
Ha ehhez hozzánézzük az elmúlt egy hét vonatkozó adatait, ahol Magyarország aránya 41%, láthatjuk, hogy miért is állunk olyan csehül a div1-ben az ütközetek nagy részében. Sajnos általános jelenség, hogy egy-egy felkelésben egyetlen kört sem sikerül elhozni a fiataloknak.

Továbbhaladva a 2-es divízióra azt láthatjuk, hogy a heti adatokban ugyan vezetünk 272 millióval, de éppen hogy csak kitart az előnyünk, ugyanis az ukránok ott lihegnek mögöttünk 263 millióval. Mögöttük messze lemaradva kullognak az oroszok 50 millióval. Kettejüknek tehát 310 millió sebzése van, szemben a mi 270 milliónkkal. Ez egyébként azt jelenti, hogy hazánk a három ország d2-es sebzésének 46%-át adja, ami szintén magyarázatul szolgál arra, hogy miért veszítünk d2-ben is rendszeresen, még csúfosabban, mint a d1-ben.

Sajnos látni kell azt, hogy a magyar egy elöregedő társadalom, kevés kezdővel, ami azt jelenti, hogy ezek a trendek csak folytatódni fognak. Ha csak önmagában a saját sebzésünket nézzük a többi országhoz képest, még mindig top10-ben vagyunk a d2-t illetően, egészen pontosan a 9. helyen állunk, azonban ez már csatanyerésre nem elég, hiszen egyrészt az ukránok közvetlenül mögöttünk vannak a 10. pozícióban, másrészt pedig nekik egyetlen csatára kell koncentrálni, nekünk meg minimum kettő felkelésre és sokszor még 1-2 MPP-s csatára is, így nyilvánvalóan könnyebb dolguk van. A d2-es havi adatokat azért nem is vesézném ki külön, mert gyakorlatilag marginális eltérésekkel ugyanazokat az arányokat adja ki, mint a heti grafikon.

Az első meglepetés számomra a 3. divízióban jelentkezik. Itt ugyanis a heti adatokat nézve, 1,2 milliárd sebzéssel bírunk, ami az ukránok 660 milliójánál és az oroszok 310 milliójánál is kétszer, illetve négyszer több. Ezzel az értékkel egyébként a heti világranglistán az igen előkelő 5. pozícióban, míg a havi rangsorban, a szintén dicséretes 8. helyen állunk. A két ellenségünk együttes sebzésszámával szemben is 55-56%-os fölényben vagyunk. A csatákat azonban mégis szinte csont nélkül, nullásra elveszítjük ebben a divízióban is. Itt ugyanis már bejön egy újabb faktor, mégpedig a románok.

Alacsonyabb divíziókban nem annyira jellemző ez a fajta utazási kedv, de a 3-4. szekcióban már számottevő. Ha összeadjuk az ukrán és az orosz sebzést, majd összehasonlítjuk a magyarral, láthatjuk, hogy mindösszesen heti szinten 200-300 milliónyi sebzést kellene utaztatnia a magyarellenes román MU-knak ahhoz, hogy fölénybe kerüljenek. Ez azért belegondolva nem egy tetemes mennyiség és valószínűleg ez az oka annak, hogy veszítünk sok alkalommal d3-ban is. Persze ne hanyagoljuk el a CO-k szerepét sem! Az ukránok sajnos elég okosan és hatékonyan használják a nagy összegű CO-kat, ami állampolgárságtól függetlenül az oldalukra csábítja a sebzést a neccesebb körök döntő pillanataiban. Láthattunk erre is példát bőven.

A d4 nem érdemel sok mondatot, hiszen majdnem mindig nyerjük azokat a köröket a csatákban. A heti sebzésünk ebben a szekcióban 28 milliárd, ami az ukrán-orosz páros 16 milliárdjához képest majdhogynem kétszeres mennyiség. Általában 63-37%-ban domináljuk ezt a szekciót, ami a harcmezőkön is megmutatkozik. A románok itt is jelentős számban képviseltetik magukat, ám ha ez nem szervezett, akkor csak annyit látunk belőle, hogy bekerülnek a top5-be, de különösebb károkat nem okoznak. Azonban sajnos előfordul, hogy nincs Romániából elérhető más csata, csak a mi kis ukrán háborúnk, akkor már nagyobb számban jelennek meg ellenünk. És mivel sajnos a románokkal való összehasonlításban minden divízióban, minden grafikonon gyengébbek vagyunk - nem sokkal, de kimutathatóan -, ez már csatákat dönthet el.

Ezekből a statisztikai adatokból több következtetést vonhatunk le.

Először is a legfontosabb, hogy a div1-2-t majdnem fölösleges ütni az ukrán RW-kben, viszont az orosz felkelésekben simán lehozhatóak itt a körök. Ennek az is a magyarázata, hogy a két ellenségünk egymást sem szívleli túlságosan, szóval nagyon ritka az, hogy oroszok ütnének ukrán felkelésben, vagy fordítva.

A d4-ben néhány kivételtől eltekintve lehet úgy játszani, hogy az ukrán csatákat stabilan lehozzuk, a maradék sebzésből meg próbáljuk húzni az időt az orosz felkelésben, csatában. A legfelsőbb divízióban viszont kötelező hozni a köröket, főleg az ukránoknál, mert egy-egy bukáson az egész csata elmehet, ahogy azt láttuk is az elmúlt néhány napban.

A d3 a kulcs a győzelmeinkhez. Meg kell szerveznünk ezt a szegmenst úgy, hogy akár tartalékoljanak is az emberek egy-egy következő körre. Nem kell minden kört megpróbálni, mert az úgysem fog sikerülni! Elég minden másodikra, neadjisten harmadikra összeállni. Az már bőven elég a d4 mellett ahhoz, hogy megnyerjünk egy csatát. A közbenső minikben meg lehet az oroszokat püfölni. Ott még ezzel a lecsökkentett sebzéssel is lehet egy-egy kört elhozni.

Nem tartanám rossz ötletnek a divíziónkénti prioállítást a pulse esetében. Nem tudom, hogy ez milyen nehézségű feladat, vagy milyen informatikai kihívásokkal járna, mert sajnos nem értek a programozáshoz.

Amennyiben nem nehéz feladat, mindenképpen előrébb lennénk vele, hiszen nagyon ritka az, hogy ugyanabba a csatába kell a d1 és a d4 sebzése. Vagyis ez nem olyan ritka, de hogy minden divízió sebzése ugyanoda legyen hasznos, az ritka. Mert oké, kap kreditet a jóember, ha 45%-os falnál beleüt néhányat, csak értelme nincs, kidobott ütések.

Végezetül annyit tennék még hozzá, hogy a diplomáciai fronton is eszközölni kell valamit, amivel meg lehet osztani az ellenségeinket, hogy leredukáljuk az ellenünk ütők számát és sebzését, mert ez így hosszútávon nem kecsegtet mással, csak vereséggel.

Maradok tisztelettel:
ICS

ui.: annyit kifelejtettem a cikkből, hogy hála az égnek, az ukránok csak egy fronton tudnak minket megfogni, azaz ha kemény az MPP-s csata, mint most, akkor jelentősen javulnak az esélyeink a felkelés megnyerésére, vagy fordítva.