[ICS] Koordinációs kisokos

Day 1,575, 06:05 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Ezzel a cikkel arra vállalkozom, hogy pár olyan alapvető szabályt és törvényszerűséget összefoglaljak, amelynek segítségével az egyszerű átlagjátékos is mindig el tudja dönteni, hogy az adott csatába érdemes-e még ütnie, hasznos-e, ha oda teszi bele a sebzését, illetve nyerhető-e még a csata.

Először is, mint látható, az országunk három részre van szakadva. Van egy horvát, egy román és egy magyar rész. A horvátok által megszállt területek felszabadítására jelenleg majdhogynem 0, azaz nulla esély van. Részint azért, mert elenyésző lakosság van azokban a régiókban, részint pedig azért, mert a horvátok szervezettsége miatt rendkívül nehéz RW-t hozni náluk úgy általában is, pláne úgy, hogy a mi régióink adják nekik a bónuszokat. Ergo az a rész pillanatnyilag esélytelen, ezért meg is kérek mindenkit, hogy a horvátok által megszállt területekről jöjjön inkább magyar, vagy román területre és ne is üssön azokba az RW-kbe, amik a horvátoknál indulnak, mert az egy az egyben kukába dobott sebzés. Bőven elég az, hogy körönként egy-két BH vadász oda üt, nem kell többet pazarolni.

A második rész, a románok által megszállt régiók. Ezeket próbáljuk jelenleg felszabadítani, NH-NGP-SGP-CH sorrendben. Ebből következik, hogy aki tartósan itt akar tartózkodni, az költözzön Pestre és ott elvileg jó ideig nem kell továbbállnia. Természetesen fontos, hogy ne indítsunk RW-ket CH-ban, amíg a többi rész fel nem szabadult. Sajnos a románok NE-je a mai napon fel fog szabadulni, ezért elképzelhető, hogy kapjuk is újra. Persze a kezdeményezés érdekében az ő NE-jük előtt pár perccel be kell adnunk egyet, persze szavazattartással és a helyzet függvényében később vagy megszavazni, vagy elutasítani. Ez már a kongresszusi koordináció körébe tartozik viszont, ami nem témája ezen cikknek.

Illetve van a harmadik rész, a magyar terület(ek). Ez jelenleg csak NH-t jelenti. Ide az költözzön, aki nem akar és/vagy nem tud folyamatosan utazgatni. Innen a szövetségesek csatájában tud besegíteni, elsősorban a lengyel-ukránban, vagy a macedón-olaszban. Hamarosan várható majd egy lengyel-horvát is és/vagy egy lengyel-román.

Ezek után nézzük meg azt, hogy mikor üssünk egy csatába? Főszabályként elmondható, hogy 0-5, de főleg 0-6os állásnál már nem ütünk egyetlen csatába sem. Ilyenkor becsapós lehet az, hogy néha elkezdünk köröket nyerni, így azt a látszatot keltheti, hogy esélyünk van. Pedig nincs. Ez történt tegnap NGP-nél is. A románok 6-0ás vezetés után SZÁNDÉKOSAN adtak fel köröket, hogy mi továbbra is egy tuti bukó csatába pazaroljunk és minél később induljon a következő, aminek így minél nagyobb része legyen éjszaka, ami az ő szövetségeseik csúcsideje. Ezért a fő szabály az, hogyha az ellenfél vezet 5, vagy 6 körrel, akkor semmi szín alatt ne üssünk bele! Ha a HK, vagy DO erre utasít, akkor se, mert totálisan fölösleges a sebzésünk ilyenkor és csak pazaroljuk! Ne reménykedjünk, hogy majd 0-6ról nyerünk, mert 2 minit bármikor ki tudnak tankolni szövetségeseik segítségével! Ilyenkor, ha tudunk, várjunk a következő RW-re, vagy csatára, ha pedig nem tudunk várni, akkor a legszorosabb szövetséges csatába üssünk!

Az adott minin belül akkor üssünk, ha az 45 felett és 52 % alatt van! 45 alatt egymagunkban nagyon ritkán tudjuk megmozdítani érdemben a kötelet. Ilyenkor várjuk meg, amíg valamilyen szervezett egység, sereg, század, osztásokon szerveződő társaság, vagy bármi elkezdi ütni és megmozdítja. Ha nincs ilyen, akkor várjunk, vagy üssünk szövetséges csatákba! Nagyon fontos, hogy román területről ne üssünk viszont a szövetséges csatákba, mert ilyenkor az ellenséget erősítjük! 52 % felett pedig túl van ütve a csata, így ne erőltessük! Az első pár percben nem érdemes ütni, bizonyos esetektől eltekintve, de ezek úgyis mindig meg vannak említve vagy shoutokban, vagy pedig HK-ban. Továbbá ne üssünk, ha az ellenség 0-1600-ra vezet, mert ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a csatát megnyerte, hagyjuk inkább elmenni a dolgot, és koncentráljunk a következőre. Ilyenkor szerintem mindenki meg tudja várni a következő minit, hiszen az 10 percen belül érkezni fog, ha nem ütjük ész nélkül. Viszont, ha csak 0-900-ra vezet az ellenfél, és szoros a kötél, azaz 49 fölött van, mindenképpen meg lehet próbálni szervezetten, közösen ütve megfordítani. Ha nem sikerül egalizálni az állást, akkor adjuk fel! Ne üssünk továbbá akkor, ha mi vezetünk 1500-0-ra és mondjuk 52 % a fal, mert ez esetben szinte bizonyos, hogy a minit megnyertük és az ellenfél a következőre koncentrál. Szintén ne verjünk milliókat egy olyan csatába, ahol mi vezetünk 6-0ra, mert valószínűleg az ellenfél sem teszi ezt meg. Ha mégis elkezdenek feljönni, majd visszatérünk és ütjük újra.

Nagyon fontos, hogy ezeket gondoljuk végig mielőtt ütünk és ha betartjuk a fő szabályokat, akkor sokkal szervezettebben és koordináltabban üthetjük az ellenségeinket.

Szintén nagyon fontos az, hogy csetre járjunk! Nem kell ott ülni és bámulni folyamatosan, elég az, ha a háttérben fut egy ablakban és óránként egyszer ránéz az ember, hogy történt-e valami, kell-e ütni koordináltan. Sőt, be lehet állítani azt is, hogy pittyegjen a szerkezet, ha valaki allozott egyet. Ez egyébként azt jelenti, hogy valami fontos közlendő érkezik a kormánytagoktól.

Végezetül pár szó a szövetségről. Sokan mondják, hogy nem kapunk elég segítséget. Gondoljátok csak végig! Mi jelenleg csak a negyedik, vagy az ötödik legerősebb ország vagyunk a szövetségen belül. Szervezettebb nálunk Szerbia, Lengyelország, Macedónia és még talán Spanyolország is, de ez utóbbi nem biztos. Az első országok közül Lengyelország a létéért küzd, ami kihatással van az egész ONE-ra, hiszen a századok ellátói nagyrészt lengyel állampolgárok, így az ő megmentésük és bónuszaik nagyban befolyásolják a mi eredményeinket is. Persze jó lenne, ha nem kéne feláldoznunk értük magunkat. A szerbeknek két hónapja nincsen kongresszusa, így pénzük gyakorlatilag nincs. Ezért a seregfinanszírozási rendszerük összeomlott, a katonáiknak nincsenek fegyvereik, a századcégekbe nem tudnak nyersanyagot venni. Ezért jelentős sebzéskiesést szenvednek el. Ennek ellenére is, messze a legtöbbet sebeznek szövetségi csatákban. A macedónoknak szintén nincsen kongresszusa. Az ő olasz hadjáratuk célja egyébként hosszútávon a spanyolok megsegítése, illetve a saját kongresszusuk biztosítása. Lássuk be tehát, hogy mindannyian gondban vagyunk, és ebből csak úgy tudunk kikecmeregni, ha minden ország minden polgára betartja azokat az alapszabályokat, amiket fentebb leírtam.

Utóirat: ne üljetek fel azoknak a trolloknak, akik belinkelnek egy szerb RW-t, ahol éppen 80 % a fal. Ez nem azt jelenti, hogy ők csak oda ütnek, hanem egyszerűen annyit, hogy albán oldalt senki sem ütötte a BH vadászon kívül, míg a szerben ütött két BH-zó meg egy kétkattos, és máris feltolták 80%-ra.

Utóirat2: akinek kicsit is fontos a közösségi célok elérése, az megtehet annyit igazán, hogy mielőtt ütne, kielemzi a helyzetet a fentiek segítségével és aszerint dönt, hogy hova kéne ütnie. Ez mindösszesen 1-2 percet igényel. Annyit szerintem mindenki rá tud szánni pluszban az életéből annak érdekében, hogy sikereseket legyünk.

Maradok tisztelettel:
ICS