[ICS] Új szövetségek

Day 2,189, 05:15 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A legutóbbi külpolitikai témájú cikkemben már utaltam rá, hogy a közeljövőben ki fogok adni egy esélylatolgatást, hogy milyen vonalak mentén képzelhetőek el (szerintem) az új szövetségi rendszerek. Nos, ez a pillanat ma érkezett el.

Azt ugye mindenki, aki kicsit is tájékozottabb a nemzetközi ügyekben, érezheti, hogy változóban van eVilágunk. Én néhány hete még azt gondoltam, hogy hosszú ideig fent fog még maradni a jelenlegi rendszer, de aztán beindultak az események. A CoT felbomlott, megkezdődött a portugál-spanyol háború, ami gyakorlatilag egy TWO vs proTWO háború, és még sorolhatnám a felbomlásban katalizátorként közreműködő események sorát.

Egy valamit szögezzünk le rögtön az elején! A TWO jelen pillanatban még él és virul. Csakhogy a CoT legyőzése olyan folyamatokat indított el, amelyekben már a legtöbb politika-alakító ország igyekszik megtalálni a számára legmegfelelőbb lehetőségeket a jövőre nézve. Ez az átalakulás még hónapokig el fog tartani, erről én személy szerint meg vagyok győződve. Nagyon az elején járunk még, így nincs értelme tényekről beszélni, ezért aláhúznám még egyszer, hogy csak esélyt latolgatok jelenlegi cikkemben.

A legtöbbször hangoztatott szakadás, ami egyben az új világrend meghatározó törésvonala is lehet egyben, a szerb-lengyel(spanyol) kettéválás. A két ország mindig is harcolt a dominanciáért a TWO-ban, és ennek (is) volt köszönhető, hogy sokszor a két fél között közvetítő magyarok kerültek vezető pozícióba, erősítve ezáltal az ország diplomáciai tekintélyét. Most tehát fogadjuk el, hogy ez lesz a kezdő törésvonal.

Kezdjük a lengyelek szövetségével! (Az ugyanis nyilvánvaló, hogy akármilyen világrend is lesz, az kétpólusú lesz. Lehet, hogy de jure négy csapat lesz, az azonban de facto kettő tömböt fog jelenteni. Előbb-utóbb mindig ide lyukadunk ki.)

A lengyelek oldalán egészen biztosan ott találhatjuk majd a spanyolokat. Ez sok szót nem érdemel, mindenki ismeri a spoland-köteléket, amit sokan a serhun-hoz hasonlítanak. A spanyolok révén mindenképpen be lesz hívva a csapatba Chile, Venezuela, Mexikó és Brazília is. Ezekkel az országokkal hagyományosan jó kapcsolata van a spanyoloknak, még, ha az utóbbi időben, a TWO nyomására hanyagolták is az MPP-t egymás között. Chile révén mindenképpen be fog kerülni Peru és Paraguay is, azaz magyarul mondva a régi ROLA összeáll egy nagyobb egészben.

Ha visszatérünk Európába, a lengyelek révén tag lesz, szinte egészen biztosan az Egyesült Királyság, akik az utóbbi években igyekeztek mindig lengyel-párti politikát folytatni. Emellett a geopolitikai helyzetük is predesztinálja a leendő helyüket ebben a szövetségben.

Nyilván, mivel szerb-ellenes szövetségről lenne szó, kihagyhatatlanok a horvátok és az ő közvetítésükön keresztül az albánok és a bosnyákok is. Ez sem igényel sok szót.

Hallani lehet még a bolgárok részvételéről is, ami szintén nem lenne csoda annak függvényében, hogy a bolgárok kijelentették, hogy ők csak Chilével együtt képzelik el a későbbi szövetségi rendszert, valamint, hogy régi CoT-os barátaik is szinte kivétel nélkül ott lesznek az új csapatban.
A bolgárok révén az oroszok is bekerülhetnek, amivel szemben esetleg a lengyeleknek lehet némi ellenérzése. Nem elképzelhetetlen az sem, hogy a bolgárok a sorsukra hagyják az oroszokat azért, hogy a lengyel szövetségben lehessenek.
Bulgária egyébként ezzel megint nehéz helyzetbe manőverezi magát, mivel a Balkán várhatóan a szerb szövetség játszótere lesz.

A fehéroroszok és az ukránok alapesetben szintén a lengyelekkel tartanak majd. Keleti szomszédaink helyzete annyiból speciális, hogy ők valószínűleg oda fognak állni, ahol mi NEM vagyunk.

Macedónia is valószínűleg ide akar majd tartozni, de a macedón-lengyel és a macedón-spanyol viszony sem felhőtlen, így elképzelhető, hogy ezek az országok megvétózzák majd a makikat. A másik oldalra sincsen nekik út, hiszen ott meg a görögök vannak, ami megint nem érdemel sok magyarázatot. Ez esetben az ő státuszuk (csúnya kifejezzéssel élve) proLengyel-szövi lesz. MPP-ket kötnek majd például Chilével, bolgárokkal, de tagok nem lesznek.

De térjünk át a szerb szövetségre! Itt a következő országok szereplése biztosra vehető, részben azért, mert egymással jó kapcsolatot ápolnak, részben pedig azért, mert a másik oldalon találhatóak a közös ellenségeik: Görögország, Románia, Argentína, Uruguay, Kolumbia, Bolívia (utóbbi négy a CUA szövetséget jelenti), Portugália, Tajvan, Szlovénia és persze Szerbia. (Magyarország is ide tartozik szerintem, de ezt most hagyjuk)

Ezen kívül vannak még potenciális szövetségesek, akiket esetleg be lehet szervezni ebbe a csapatba, vagy csak szimplán pro-szerbszövi státuszban megtartani: törökök (szerb-török ellentét elmúlásával egyértelműen proSzerb-szövi lenne a törökök státusza. A másik oldal nekik nem opció és eddig is inkább a TWO-ért küzdöttek argentin, görög, vagy román oldalon), Kína (eddig is mindig az exEDEN tömb országait segítették, és ezek többsége itt lesz velünk, úgyhogy nyugodtan vehetjük ide, annak ellenére is, hogy szinte 100%, hogy tagok nem lesznek), németek, franciák, hollandok (lengyel ellenességük miatt), illetve néhány kisebb ország, ahol vagy erős a szerb (vagy valamelyik másik tag iránti) kötődés (Thaiföld, Új-Zéland, Ausztrália, Montenegró, Izrael, Ciprus és India.).

És akkor van néhány ország, amiről nem beszéltem, a speciális esetek.

A balti államok és az Asgard szövetség: egészen biztos, hogy egymástellen pozicionálják majd magukat. Talán több esélye van a szerb szövinek, hogy megszerezze a baltiakat, mert ők nem szívlelik a ruszkikat, akik viszont valószínűleg a lengyelekhez mennek a bolgárok miatt. Litvánia például már lépett ki szövetségből a ruszkik csatlakozása miatt. Ebben bízhatunk mi is. De ha mégsem jön be a számításunk, akkor marad az Asgard, ha ló nincs, jó a szamár is alapon.

Kanada, USA: tudtommal a lengyel szövi tagjai sem erőltetnék őket, de egészen biztos, hogyha rajtuk fog múlni a sebzésfölény, akkor nem haboznak és beveszik őket. Nekünk érdemes lenne megpróbálni, de ugye a szerb-amerikai ellentét igen erős még mindig, továbbá, minket, magyarokat sem nagyon szívlelnek.

Indonézia: régi barátaink véleményem szerint semlegesek lesznek, vagy a másik szövetséghez csatlakoznak majd, annak ellenére, hogy éppen a lengyelek tartják őket eltörölve. A sok egykori EDEN ország (különösen Ausztrália) esetleg elriaszthatja az indókat, akik inkább a tutit választva belépnek az egykori CoT-cimbikkel a másik oldalra. Félreértés ne essék, én nyugodt szívvel lecserélném bármikor az auszikat az indókra, de erre nem biztos, hogy lesz lehetőség.

Sok kis ország: például Japán, Dél-Korea, Pakisztán, Malajzia, Fülöp-szigetek, stb. Gyakorlatilag mindegy, hogy hova csatlakoznak. Leginkább sehova sem fognak. 1-2 MPP-vel majd jól elharcolgatnak egymás ellen, mint eddig. Sok vizet nem zavarnak.

Nagyjából ezeket látom én jelen pillanatban. Mivel a téma hatalmas terjedelmű, ezért nem megyek most bele annak mérlegelésébe, hogy nekünk melyik szövetség lenne jó, vagy melyikkel járnánk jobban. Ez egy következő cikk témája lesz majd, a sebzésadatokkal egyetemben.

Végezetül még annyit tennék hozzá, hogy természetesen Magyarország is felléphetne politika-csináló erőként a nemzetközi színpadon, de nekünk nincsenek olyan ellentéteink, amire lenne értelme próbálkozni. Az ukránok vagy oroszok ellen nincs értelme szövit szervezni, a románok ellen meg nem tudnánk ütőképes csapatot összehozni. Ezért a mi külügyi aktivitásunk fókuszában a megfelelő helyezkedés kell, hogy kerüljön.

Maradok tisztelettel:
ICS