[ICS] Harc a kongresszusokért

Day 1,738, 09:05 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Először is egy, a témába nem igazán vágó dologgal kezdeném: toboroz a Görgei század. A részletekről olvassátok Garmacor századparancsnok úr cikkét.

Most pedig térjünk rá a cikk eredeti témájára! Ahogy mindannyian tudjátok, hamarosan közeleg a kongresszusi választás. Ez minden ország életében egy fontos esemény. Ha ugyanis nincs régiója az adott országnak 23-24-én, illetve a választás napján egész végig, akkor nem kerül lebonyolításra a voksolás. Azaz kicsit pontosabban az a lényeg, hogy egy országnak ugyanaz a régió legyen a birtokában 26-án egész nap, ami a birtokában volt 23-24-én is, hiszen így utóbbi időpontban a pártok tudnak jelölteket állítani az adott régióban, míg előbbi napon a választópolgárok tudnak rájuk szavazni. De miért is fontos, hogy legyen kongresszus? Azért, mert a hiánya súlyosan érintheti az ország irányítását. Törvényjavaslatok hiányában az államkasszába úgymond beragad a bekerülő adómennyiség, hiszen azt kiutalni parlamenti képviselők nélkül nem lehet. Ez pedig felboríthatja az ország működését. A sereg finanszírozhatatlanná válik, a szociális kiadások, az osztások egy idő után elmaradoznak, hiszen a tartalékok vészes fogyásnak indulnak. Az egyetlen pozitívuma a dolognak, hogy a kongresszus legalább nem tud belekontárkodni az elnök és a kormány munkájába, de ez csekély nyereség ahhoz képest, amekkora veszteséggel jár ez.

Éppen emiatt minden ország igyekszik biztosítani a saját, vagy eltörölni az ellenfele kongresszusát. Ezért van az, hogy ilyenkor 20-a táján ez a fő motívum a hadjáratok tervezése során. Szerencsére nekünk nem kellett izgulnunk a saját parlamentünk épségéért, hiszen 17 régióval rendelkezünk jelen pillanatban is. Jelenlegi ellenségünk, az ukránok viszont könnyedén lehet, hogy megszívják ezt a dolgot, hiszen jelenleg éppen az utolsó régiójukat, Bassarabiát támadjuk. Valószínűleg sikerrel is járunk, hiszen 75-2 az állás a cikk írásának pillanatában. Az ukrán konga eltörlése azért lesz nekünk jó, mert így a következő hónapban jóval kevesebb pénz fog a rendelkezésükre állni állami szinten ahhoz, hogy az ellenünk irányuló RW-ket sikerre vigyék.

A helyzet érdekessége az, hogy az ukránok a saját kongresszusuk mentése helyett (amire ugyan tettek Galíciánál egy kísérletet görög segítséggel), inkább a moldávok kongresszusát próbálták eltörölni. Ez azonban több dolog miatt megakadt. Egyrészt, a határos régiók elfoglalásával véget vetünk az ukrán-moldáv háborúnak, másrészt a románok kemény tankolással megnyerték a moldávoknak a dél-besszarábiai felkelést, harmadrészt pedig erős orosz és román segítséggel, valamint némi szerb és magyar asszisztanciával Moldova valószínűleg ki fogja védenia Chisianu elleni [/url=http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/32592]ukrán támadást[/url].

Ami az egykori ONE országokat illeti, senkinek sincs különösebb oka az aggódásra, hiszen mindegyik ország biztonságban tudhatja a saját kongresszusát. Viszont többen érdekeltek szomszédjaik eltörlésében. Például a spanyolok, akik a portugálok kongresszusát akarták egy időben megszüntetni. Úgy tűnik ez most nem fog összejönni, hiszen tegnap csatát vesztettek és így a 4 régió birtokában a portugáloknak lehetősége van elhúzni az időt a kellő mértékben.

Sokáig úgy tűnt, hogy a lengyelek kongresszus nélkül tartják a franciákat, de aztán végül kiegyeztek és visszaadtak pár régiót. A bolgárok pedig az argentinokat akarják megakadályozni a kongresszusi választások megtartásában. Azon a fronton kemény harcok zajlanak. A siker érdekében Paraguay is bekapcsolódott a küzdelembe, aki egyúttal a saját parlamentjét is menti.

Még az észteknek van oka aggodalomra, hiszen az új északi Asgard szövetség, azon belül is a finnek próbálják eltörölni őket. Ennek a dolognak az a pikantériája, hogy a svédek és a finnek közösen alakítottak szövetséget és a svédek most egykori szövetségeseik ellen harcolnak.

Sajnos nem kizárt az, hogy derék indonéz barátaink is konga nélkül maradnak, hiszen az egyhetes nemzeti ünnepük betette a kaput és az aktivitás olyan szintre csökkent, hogy az USA simán el tudta őket törölni. Jelenleg ugyan van egy régiójuk, de 26-ig bőven van még ideje az amcsiknak elfoglalni azt is.

Az említetteken kívül még néhány kisebb országnak, mint például Perunak van oka aggódni. A szimpatikus kis dél-amerikai országra nem fogadnék nagy összegben, hiszen nem valószínű, hogy még ma fel tudnak szabadítani egy régiót a brazil megszállás alól.

Maradok tisztelettel:
ICS