[ICS] Haldokló és alakuló szövetségek

Day 1,679, 07:18 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Az elmúlt hetekben, hónapokban több olyan jel is látható volt a nemzetközi politika színterén, ami arra enged következtetni, hogy a közeljövőben kisebb, vagy nagyobb átalakulások lehetnek a szövetségi viszonylatokban. Most a vihar előtti csend állapotát éljük. Nincsenek látványos és nagy viták, mindenki tolja a szokásos kis háborúját és nem történik semmi. A felszín alatt azonban már mozgásba lendültek az erők.

Kezdődött a dolog azzal, hogy a bolgárok létrehozták a saját kis szövetségüket, a Circle of Trust nevűt, amely magyarra fordítva annyit jelent, hogy a bizalom köre. Ezt nyugodtan nevezhetjük a bolgárok magánszövetségének, ahol egyértelműen ők irányítanak, mert rajtuk kívül csak gyenge és közepes országok szerepelnek benne, ráadásul földrajzilag rendkívül távol esnek egymástól a tagállamok (gondoljunk csak arra, hogy például Bulgária és Dél-Korea is tag, vagy Svájc és Új-Zéland), ami jelentősen megnehezíti a közös fellépéseket, és a közös érdekek kialakítását. Egyelőre a HQ vegyes nemzetiségű, de a jövőben elkerülhetetlen lesz a bolgár fölény, hiszen ők egymaguk nagyjából kétszer annyit sebeznek, mint az összes többi tag együttvéve.

A CoT másik érdekessége, hogy szinte nyíltan vállalta azt a szerepet, hogy az EDEN-ből, illetve a TERRÁ-ból kivált, vagy elüldözött országok gyűjtőhelye lesz, kiegészülve néhány, az EPIC romjaiból menekülni akaró országgal. Ez szinte determinálja azt, hogy ez a szövetség egy proONE formáció lesz.

De meddig lesz vajon ONE? Sajnos nem látom túl optimistán a jövőt, hiszen itt is számos probléma akad. A HQ totális inaktivitásba fulladt, jóindulattal is csak 2 ember maradt, aki a hadi ügyeket, napi prioritásokat intézi. Továbbá apróbb belső repedések is mutatkoznak a rendszerben. A szlovéneknél az általunk jól ismert Orinda jelenleg az elnök, aki anno igyekezett borsot törni az orrunk alá azzal, hogy nem engedett át minket Svájcon. Most a szerbeknek mutatott fityiszt, akik a franciákhoz, és közvetve az USÁ-hoz akartak maguknak utat kérni. Ehhez a szlovénok által birtokolt két francia régióra lett volna szükség, de Orinda ilyen-olyan okokkal mindig visszautasította (pedig bónuszt egyik sem ad nekik). Ezért kezdtek bele a szerbek az albán hadjáratba, az azonban egyelőre balul sikerült, hiszen jelentős EDEN támogatással a kis ország éppen most foglalja el Koszovót.

A macedónok is elégedetlenkednek, mivel a ONE nyugati sikerei közvetve azt eredményezték, hogy ők eredetire szorultak vissza és 3 bónuszuk maradt. Ezért ők elsősorban a lengyelekre haragszanak, akik viszont a macedónokra, mondván, hogy sosem követték a ONE priokat, hanem mindig a maguk kis csatáit, RW-it ütögették. (minket is elég gyakran ér ez a vád)
A macedónok tegnap már riogattak is a ONE-ból való kilépéssel, de egyelőre nem hivatalos még a dolog. Az viszont szinte biztos, hogy a derék makiknak két lehetősége lesz: a CoT és egy új alapítású, balkáni szövetség.

A spanyolok is elégedetlenkednek a kanadai hadjáratuk bukása miatt, valamint vitájuk támadt Venezuelával is, amely nem hajlandó plusz két bónuszt bérbe adni a hispánoknak. Talán emlékszünk még arra, amikor nemrég kikerültek titkos logok arról, hogy a spanyolok a TERRÁ-ba való átlépésre akarják rávenni a lengyeleket. Ez akkor még csak az elnökük magánakciója volt, de nem múlt el nyomtalanul. Valószínűleg a háttértárgyalások folyamatosan zajlanak, bár kevésbé valószínű forgatókönyv, hogy a két ország belép a TERRÁ-ba. Sokkal inkább valószínű, hogy alakítanak egy új szövetséget, amibe a spanyolokon és a lengyeleken kívül a brazilok és esetleg az USA fog tartozni. Az amcsik ugyanis ragaszkodnak a 10/10-es bónuszhoz, ezért elképzelhető, hogy a franciákat beáldozzák a lengyelekért és felosztják egymás között a francia bónuszokat egy paktummal. Esetleg még a spanyolok is kaphatnak itt valamit. Ennek a transzatlanti paktumnak (szövetségnek) áldozata lehet még Portugália is, amely tartós spanyol megszállás alá kerülhet így, továbbá Venezuela sem lenne teljes biztonságban. Ezzel az egyezménnyel 4 darab 10/10es bónusszal rendelkező államból állna a szövetség, ráadásul 2-2 lenne az éjszakai és a nappali országok elosztása, így egy rendkívül erős és ütőképes formáció lenne ez, amely egyértelműen uralná Nyugat-Európát és a teljes amerikai kontinenst.

A brazilok azért is léptek ki a TERRÁ-ból, mert unták már az általuk "balkanism"-nek nevezett jelenséget, ami annyit jelent, hogy a nyugati országok és Kína folyamatosan a balkánon harcol, hol a román-magyarban, hol a szerb-horvátban, hol a bolgár-törökben, esetleg a macedón-görögben, míg saját maguknak nincs éles háborúja és az ő céljaikat csak annyiban támogatják a közép-európai államok, amíg azok a bónusz és így az ellátás biztonságának fenntartására irányulnak. További indoka lehetett a brazil kilépésnek, hogy így csábítsák ki a spanyolokat a ONE-ból.

Ami az EDENt illeti, az az örök időkig létezni fog, hiszen az egész formáció totálisan a román-horvát-görög vezetők befolyása alatt áll, aminek segítségével mindig az ő érdekeik szerint alakul a prioritás. Ehhez felhasználják a csatlós országokat, mint például Ukrajna, Írország, Albánia, Bosznia, stb. Törökország ereje miatt, Kína pedig távolsága okán lóg ki a sorból. A törökök csak azért vannak bevéve, mert kell a sebzésük, a kínaiaknak meg a bónusza. Nem kizárt egyébként, hogy emiatt a távol-keleti ország előbb utóbb csatlakozni fog egy új nyugati tömbhöz, ami talán az említett szövetség lehet.

De nekünk milyen lehetőségeink vannak a diplomáciai játszótéren? Ha valóban létrejön egy nyugati blokk a TERRA és a nyugati ONE-osok helyén, súlyos szopóágra kerülhetünk. Ez ugyanis 2 milliárd sebzés kiesését és ellenséghez adódását jelentené egyik napról a másikra. Ezt a 4 milliárd sebzést sehonnan sem tudnánk pótolni. Ezzel szemben csak egy lehetőségünk van, ha tényleg bekövetkezik: egy teljes balkáni szövetség. Azaz minden balkáni ország Romániától kezdve Magyarországon át, egészen le Görögországig. Ehhez persze az összes ősrégi háborút le kell zárni és az ellenségeskedést baráti viszonnyá formálni, de erre nagyjából nulla az esély, márpedig azért, mert ezzel a román-horvát-görög hármas ismét nyeregbe kerülhetne és ki az, aki feladja a biztos +2/3 bónuszát egy bizonytalan, új szövetségért? A másik lehetőség, hogy a bolgárok szövijével és a TERRÁ-ból, EDEN-ból kikerülő további tagokból és a megmaradt ONE tagokból formálunk egy új blokkot, de ez azonban szintén nem lenne túlzottan ütőképes. Bár tény, hogy többre mennénk vele, mintha semmi sem lenne. A balkán szövetségnek azért sincs túl sok realitása, mert akkor egyes tagországoknak tartósan nem lenne háborúja, márpedig a kelet-európai országok játékstílusa igényli a folyamatos háborúzást, nem tudunk ugyanis ülni a bónuszokon, mint a lengyelek, vagy az USA, vagy akár a brazilok. Ráadásul ott lenne még a nacionalista mozgatórugó is, ami teljesen elveszne, ha látványosan kibékülne az összes ősi ellenség.

A szerbekkel mindenképpen egy oldalon kell maradnunk, hiszen geopolitikailag nem szerencsés, ha az evilág messze legerősebb állama a szomszédod, és ellenséges. Jól láthatjuk ezt a horvátok példáján, akik bár szintén erősek, de esélyük sincs hosszútávon megtartani az eredeti területeiket.
A lengyelekkel szintén jó volna egy oldalon maradni, hiszen ők is jelentős veszélyt jelentenének ránk északról, ha oldalt váltanának.

Vagy meg lehet próbálni egyben tartani a ONE-t, mert azt azért valljuk be, hogy számunkra az lenne jelenleg a legideálisabb. Így többé-kevésbé egyben van az ország területe, néha még hódítani is tudunk ideig-óráig. Az átalakulás semmiképpen sem kedvezne nekünk, hiszen jelenleg nincs aktív külügyünk, nincs erős seregünk, nincs szervezettségünk és belső harcokkal vagyunk elfoglalva, ráadásul elnökünk sincs. Mindezek miatt jóval kevesebb szavunk lehetne egy új szövetségben, vagy egyenesen meg se hívnának minket.

Így is hosszú lett az írás, a jövőben folytatni fogom majd, ha van rá igény.

Maradok tisztelettel:
ICS