[ICS] A rotyogtatás háttere

Day 1,631, 13:31 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Lehet, hogy hamarosan kinevezem Hgmg-t a hivatalos múzsámmá, hiszen ismét a vele való "eszmecsere" ihletett meg, pontosabban ott jöttem rá, hogy sokan nem értik azt, hogy mi is folyt az elmúlt hónapban Nalaja és a román elnök között, illetve, hogy miért nem lett nyilvánosságra hozva a dolog. Erről szeretnék néhány sort írni, hátha néhányan elgondolkoznak rajta és belátják, hogy ez volt a helyes döntés. Megvallom őszintén, sokat gondolkoztam, hogy a political debates, vagy a warfare analysis kategóriába rakjam-e be ezt a cikkemet, de végül úgy döntöttem, hogy az előbbi lesz, lévén ez mégiscsak politikai természetű kérdés.

Szóval nézzük először a tényeket. Az előző hónap során gyakorlatilag végig ping-pong volt a román fronton. Ezalatt mi elindultunk nyugat felé, ahol eddig sikereket is értünk el, míg a románok elfoglalták Szegedet és meg is tudták tartani. Ezt leszámítva azonban a harci cselekményen nem sok izgalmat tartogattak. A felek az előre megbeszélt időben és helyen ütötték be egymást, illetve ha ilyen megkeresés nem történt, akkor az érintettek kivárták az autoattackot. Ahogy Nalaja megírta a búcsúzó cikkében, írásbeli megállapodás nem volt, csak szóbeli, úgynevezett gentlemen's agreement, amely nem tartalmazott Szegedre vonatkozó passzust.

Most akkor nézzük a hátterét a dolgoknak. A nyugati hadjáratunkat már hónapokkal ezelőtt elkezdtük tervezni. Az osztrák training war és az utána következő hónapos tili-toli is egy előfutára volt a dolognak. A háttérben végig ment a tervezgetés az egyeztetés a lengyelekkel, a ONE-al, a szlovénekkel, az angolokkal és még további érintett szövetségesekkel. Vártuk a megfelelő pillanatot. Aztán elérkezett. Többször be lett adva az NE a németek ellen, de az első pár alkalommal le lett szavazva, mert nem voltunk benne biztosak, hogy a románok nem lépnek közbe és nem kezdenek teljes erejű támadást ellenünk, míg nyugaton vitézkedünk. Ezért gondoltuk ki, hogy ezzel a szóbeli NAP-al biztosíthatjuk a hátunkat, amíg zajlik a hadjárat. Ez végezetül sikerült is, mert a románok végig asszisztálták, amíg a németeket, majd a franciákat szorongatjuk és megverjük, míg ők egymagukban ütötték a lezsírozott csatákat és az agyonvert SGP RW-ket. Persze, szereztek egy kajabónuszt, amivel nekik is 5 bónuszuk van, de ott megálltak és nem léptek tovább, pedig esélyük lett volna rá, hiszen nyugaton voltunk lekötve.

A következő fontos kérdés, hogy miért nem lehetett ezt nyilvánosságra hozni? Azért, mert nagyon kényes volt a politikai helyzet a románoknál. Maniu alapból impíccsel került hatalomra az előző inaktív elnök helyett. Féltünk attól, hogyha kiderül, hogy lepaktált velünk és kvázi segít a nyugati kitörésünkben, akkor leváltják őt is, és akkor oda a tuti emberünk. Miért volt ő a tuti emberünk? Mert garantálva volt általa, hogy a románok nem okoznak meglepetést, mindig ott fognak támadni, ahol és amikor kérjük és sosem lesz maximális prioritás az ellenünk való harc náluk. Ez így is történt. Az esetek 99%-ban a román CoD EDEN csatákra mutatott, mikor volt közvetlen ütközet is ellenünk. SGP elfoglalását sajnos nem sikerült megakadályoznunk, mert a TP medálra kiéhezett románok agyonverték a csatát és az azt követő RW-ket is. Szóval ezért kérte meg Nalaja a román elnököt, hogy ne hozzon nyilvánosságra semmit, mert félő volt, hogy bármelyik országban kiderül és az közvetve, vagy közvetlenül Maniu bukását okozhatja, ami egyenes ágon maga után vonta volna egy olyan román elnök pozícióba jutását, aki fel fogja rúgni a paktumot és hátba támad minket, ami pedig vagy további eredeti területek elvesztését, vagy a nyugati hadjárat végét jelentette volna.

Hát ezért nem lehetett nyilvánosságra hozni a dolgot. Mindkét fél részéről csak a kormányok legszűkebb vezetői tudtak róla. Hogy került mégis nyilvánosságra a dolog? A románok már régóta gyanították, hogy valami lehet a háttérben, mert ők is észrevették, hogy a priok rendszeresen máshova mutatnak, a támadások nekik rossz időpontban indulnak, és mi sem erőltetjük a támadásokat. Ez aztán addig fajult, hogy az MU-k vezetői kormányválságot generáltak, meg belső ellentétek is zavarták a vezetésüket. Ezután Maniu elnök maradt, de a kormányát kvázi kirúgta és néhány bizalmasával kormányzott tovább. Aztán írt egy mentegetőző cikket, amiben leírta, hogy meg volt kötve a keze a NAP által, azért nem ért el semmit a hónap során. Ezt aztán felkapta néhány magyar, és egyből a legrosszabbra gondoltak, anélkül, hogy végiggondolták volna a fentieket.

Szerintem teljesen világos, hogy ilyen kényes, nagypolitikai játszmák során, amikor a terveink megvalósítása úgy kívánja, igenis rejtve kell maradnia a lényeges dolgoknak.

Azért azt jegyezzük meg, hogy a magyar kormány ezzel semmit az ég világon nem ártott a magyar közösségnek. Páran mondták, hogy fölöslegesen ütöttek a románok mellett. Ez nem így van, mert a támadó csatákra sosem volt prioritás, a védekezőket meg a románok nem ütötték egy-két kamikaze ember kivételével, így oda sem kellett tankolni. De ha kellett is volna, akkor is annyi pont kellett, hogy a pingpongot fenntartsuk.

Ennyi hát a történet politikai oldala, amivel így utólag nem árt, ha tisztában vannak az emberek.

Most azonban jött az új ciklus, jött az új elnök román oldalról és természetesen úgy akart politikai tőkét kovácsolni, hogy jól betesz a magyaroknak és a nyugati hadjáratunknak. Kezdte is egy komoly CH ostrommal, amit végül szerencsére a szövetség hathatós támogatásával sikerült kivédenünk. Ez azonban valószínűleg azt jelenti, hogy elvesztettük a kezdeményezést a franciák ellen, amiért majd keményen meg kell harcolnunk.

Maradok tisztelettel:
ICS