[GOV] Голос МЗС, день 842. Рада Антанти (1 частина)

Day 842, 12:20 Published in Ukraine Ukraine by Ukrainian Foreign Ministry


Добрий вечір любі друзі. Працюючи за схемою «жодного дня без свіжої статті», поспішаємо поділитися із вами найбільш «гарячими» цікавинками.

Як ви вже мабуть знаєте, пріоритетом у діяльності поточного уряду еУкраїни, - є розвиток Антантівського вектора зовнішньої політики. Тому ми не можемо оминути увагою засідання ради Антанти, що відбулося вчора ввечері. Отже, представники п'яти країн-учасниць Антанти (делегації включали представників не тільки урядів, а й конгресів цих країн) провели зустріч з приводу реформ запропонованих паном Rednifом.



До вашої уваги 6 пунктів Редніфа, що були внесені у порядок денний ради Антанти:

1. Альянс змінює свій статус. Із військового блоку перетворюється на дипломатичну співдружність. Це не відміняє необхідності допомагати своїм союзникам у скруті військовою силою, але відволікає увагу від суто військового характеру альянсу, робить акцент на пріоритетній, дипломатичній спрямованості блоку.

2. Роль Генерального Cекретаря посилюється. Генерального секретаря пропонується обирати на строк у 45 днів. Генеральний секретар опікуватиметься дипломатією та військовою інфраструктурою всього Альянсу, здійснюватиме нагляд за усіма операціями Антанти. Як і раніше, військові командири будуть призначатися Радою Альянсу.

3. Впроваджується нова структура Ради Альянсу, що буде включати по одному представнику від кожного асоційованого члена і по два від усіх основних членів, один з яких повинен бути призначений діючим президентом країни (і буде служити керівником делегації), а інший повинен бути вибраний парламентом відповідній країні. Представник президента має право вето в раді безпеки альянсу.

4. Встановлюється нова система членства. Країни можуть стати асоційованими членами за спрощеною процедурою, що не вимагає підписання контракту. Країні потрібно всього лише створити своє посольство на форумі Антанти, отримати схвалення з боку ради Альянсу і оголосити про свій вступ до альянсу в офіційній пресі країни. Асоційовані члени можуть підписати MPP з усіма основними членами і за бажанням між собою. Для того щоб стати одним з основних членів, країна має отримати схвалення 2/3 Ради Альянсу, після, принаймні, місяця асоційованого членства.

5. Пропонується переглянути підхід до інших військових блоків світу. Зокрема всім членам Антанти надати право на вступ в інші військові союзи, за умови повної відмови від участі у воєнних діях проти інших членів Антанти. Основні члени, зобов’язані брати повноцінну участь у військових діях на боці Антанти у випадку оголошення мобілізації.

6. Мобілізаційна система залишається в цілому незмінною, але вноситься кілька уточнень. Військові компанії поділені на оборонні (обов’язкові для участі) та наступальні (необов’язкові). У випадку загрози, країна член-антанти має право звернутися до альянсу по допомогу. Після цього Антанта перебирає на себе ексклюзивне право вести переговори від імені цієї країни, а також відстоювати її територіальну цілісність за допомогою військової сили. Країна, що попросила про допомогу може відмовитися від допомоги Антанти без жодної шкоди для свого статусу в альянсі. (Наприклад за умови якщо умови миру досягнуті дипломатами Антанти видаються неприйнятними, тощо.)



Дискусії та обговорення, щодо наведених вище реформ, протікали достатньо активно, тому не всі запропоновані питання було висвітлено, але по більшості пунктів порядку денного були досягнуті компроміси. Серед узгоджених змін на найбільшу увагу заслуговує посилення централізації в альянсі - Генеральний Секретар тепер обиратиметься Радою на місяць та відіграватиме посилену роль у дипломатії Альянсу. Країни тепер зобов'язані координувати свої військові та дипломатичні зусилля з радою Антанти та Генеральним Секретарем. Вибори відбудуться до 15 березня, як тільки президенти країн визначаться із своїми кандидатурами на цю посаду.



Також новиною стало полегшення умов для вступу в асоційовані члени Альянсу. Автори реформи висловлюють надію, що це стане каталізатором для розширення Антанти і залучення до її "друзів" більшої кількості країн по різні боки світових біполярних барикад.
Зараз триває робота над впорядкуванням реформ та оновлення статуту а, можливо і альянсового контракту. В наступній статті логи перемовин будуть остаточно впорядковані, і громадськість зможе ознайомитись із остаточними формулюваннями прийнятих реформ.